basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Charita je součástí našeho podnikání

Až několik stovek žádostí o charitativní pomoc přijde ročně do společnosti Datart International. Charitativní organizace nebo nadace žádají pro své klienty nejčastěji o vybavení domácností, nebo jednotlivých sdružení a center, případně o produkty určené ke vzdělání.

Notebooky, tablety, ale i lednice, rychlovarné konvice nebo mikrovlnné trouby. To je jen část výrobků z dlouhého seznamu, které obsahují žádosti od charitativních organizací. Ročně se ve společnosti Datart sejde takovýchto žádostí několik stovek. Firma je ovšem schopna vyhovět pouze desítkám z nich. „Od začátku založení společnosti Datart je ve firmě zvykem vycházet takovýmto žádostem vstříc a podpora potřebným je tak součástí našeho podnikaní. Vzhledem k tomu, že nás oslovují různé charitativní organizace takřka každý den, museli jsme si stanovit pravidla, za kterých vyhovíme žádostem o pomoc. Důležité pro nás je to, aby pomoc byla cílená, tedy pro konkrétní osobu. Zároveň upřednostňujeme pomoc osobám s handicapem, ať už mentálním, zdravotním nebo sociálním. Za letošní první pololetí jsme tak věnovali elektroniku a domácí spotřebiče za téměř sto padesát tisíc korun“, upřesňuje Jana Choroušová, marketing manager společnosti Datart.

Cestu k potřebným si tak například našly 2 notebooky do callcentra Linky bezpečí, občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace získal kompletní vybavení kuchyně nebo televizor do Dětského domova Vrbno. „Žádostí je ovšem tolik, že musíme nakonec vybírat srdcem a vzhledem k omezenému rozpočtu dokážeme vyjít vstříc pouze některým z nich“, dodává Jana Choroušová.

Kontakt pro média:
Jana Choroušová
+420 725 566 108
jana.chorousova@datart.cz

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů