Co pořídit letos školákovi či studentovi?

Doba, kdy děti chodily do školy jenom s aktovkou plnou učebnic a psacích potřeb je nenávratně pryč. Dnešní, zejména starší školák, se neobejde bez notebooku nebo tabletu, flashdisku a kalkulačky. A samozřejmě také dobře vybavený mobilní telefon je ideální nejen pro zábavu, ale i pro studium. Rodiče zase ocení produkty pro přípravu zdravých pokrmů a nápojů, které Datart nyní nabízí od značky ETA s 10% slevou. Se slevou ve výši 500 korun lze nyní pořídit v Datartu také jakýkoliv notebook.

08/2016

Trendy mobilní telefon

Ještě před pár lety se mobilní telefony lišily svou funkcí, a díky tomu bylo možné rozdělit, který je vhodný pro menší děti, který pro školáky na druhém stupni a který pro starší studenty. Dnes je situace jiná. „V dnešní době jsou již všechny mobilní telefony velmi podobné. Aktuálním ukazatelem je spíše velikost přístroje a fakt, jak školákovi padne do ruky. Pro menší děti je vhodný menší displej, například 4,5´´, pro větší 5,5´´a pro teenagery 6´´ a vyšší," vysvětluje Iva Pavlousková z Datartu. Podle ní také spousta malých zákazníků vybírá přístroj podle značek, které jejich spolužáci považují za dostatečně „in“. „Je proto vhodné od potomka zjistit, jaké modely se těší největší oblibě. Možná to může rodičům připadat zbytečné, ale loni jsme zaznamenali poměrně dost případů, kdy chtěli školáci telefon vyměnit za populárnější kus," konstatuje Iva Pavlousková. Děti také rády vybírají mobil podle barevného provedení. „U dívek jednoznačně vede zlatá a bílá," dodává Iva Pavlousková.

Produktové tipy:

Samsung Galaxy J5 2016 Dual SIM zlatý, cena 5 990 Kč. S výkonným čtyřjádrovým procesorem, s pamětí 16 GB, vyšší rychlostí při prohlížení webu, kvalitním fotoaparátem s vysokým rozlišením 13 Mpx, s nahráváním videí ve full HD, baterií s kapacitou 2900 mAh a funkcí Dual SIM.

Lenovo A536 Dual SIM White + zadní kryt a folie zdarma, cena 2799 Kč. S funkcíDual SIM, která umožňuje provozovat dvě SIM karty najednou, velkým 5palcovým displejem, výkonným čtyřjádrovým procesorem, kvalitním fotoaparátem, satelitní GPS a s baterií o kapacitě 2 000 mAh.

Honor 7 Lite Dual SIM Silver, cena 5999 Kč. Výborně vybavený smartphone s vysoce výkonným osmijádrovým procesorem, pamětí 16 GB, čtečkou otisků prstu, funkcí Dual SIM a akumulátorem s kapacitou 3000 mAh.

Vzdělávací tablet

„Prakticky z každého tabletu lze dnes udělat vzdělávací. Stejně jako u mobilů lze i do tabletu libovolně stahovat nejen vzdělávací aplikace," konstatuje Iva Pavlousková.

Produktové tipy:

ACER Iconia Tab 10 MT8163A, cena 5490 Kč. S operačním systémem Android a interní pamětí 32 GB, kterou lze rozšířit až na 128 GB. Velký displej 10,1 ´´ odkryje i detaily a váš školák určitě ocení až osmihodinovou výdrž baterie.

UMAX VisionBook 8Qi, cena 2490 Kč. VisionBook s 8palcovým displejem podporuje i klasické telefonní hovory, slouží tedy jako tablet i smartphone dohromady. Se čtyřjádrovým procesorem, 8 GB vnitřní paměti, operačním systémem Android a praktickým GPS senzorem.

Lenovo TAB3 7´´/1,3 GHz, cena 1999 Kč. Se dvěma fotoaparáty, kapacitou 8 GB, baterií s výdrží až 10 hodin, s operačním systémem Android a instalovanou GPS navigací.

APPLE iPad Air 2 Wi-Fi 16GB Gold, cena 10 790 Kč. Se snímačem otisků prstu, novým fotoaparátem iSight, vylepšenou kamerou, systémem iOS 8, iCloud a baterií s výdrží až 10 hodin. K dispozici ve stříbrném, zlatém a vesmírně šedém provedení.

Notebooky

Všechny notebooky lze nyní v Datartu pořídit se slevou 500 Kč. Akce platí do 15. září pro držitele iBod karty.

Produktové tipy:

LENOVO IP G50-45 15.6"HD/A4 - cenově atraktivní notebook s vysokým výkonem se čtyřjádrovým procesorem,   8 GB operační paměti a pevným diskem 1 000 GB . Standardní cena 10 990 Kč, po slevě 10 490 Kč.

Produkty pro přípravu zdravých pokrmů a nápojů

Spousta rodičů dnes žije zdravě a snaží se proto, aby i jídlo, které dětem připravují, bylo co nejčerstvější a bez různých dochucovadel či sladidel. Díky mixéru tak mohou dětem do školy připravit chutný koktejl bez zbytečného cukru navíc. Domácí pekárna zase umožňuje připravit i bezlepkové pečivo, pokud má třeba dítě nějaké dietní omezení. Datart nyní nabízí tyto produkty značky ETA s 10% slevou. Akce platí do 15. září pro držitele iBod karty.

Produktové tipy:

ETA Activmix 010290020 – mixér pro přípravu čerstvého ovoce, smoothie či mléčných shaků. Mixovací nádoba slouží i jako láhev na pití. Součástí balení jsou dvě láhve s objemem 0,6 a 0,4 litru a neoprenový termoobal. Standardní cena 999 Kč, po slevě 899 Kč.

ETA 7149 90020 Delicca – domácí pekárna v nerezovém provedení pomocí 12 programů připraví různé druhy chleba, včetně bezlepkového, uvaří lahodný džem a pomůže s přípravou dortových korpusů či kynutých těst.  Vhodná je i pro bezlepkové pečení. Standardní cena 2 699 Kč, po slevě 2 429 Kč.

Pořádná židle domů

Školáci čtou učebnice, píší úkoly, „googlí“ zdroje k referátům… nebo klidně relaxují u videohry. Na všechny tyto aktivity potřebují dobrou židli, aby si nezničili záda. Jelikož jde o zdraví, má smysl pokukovat i po židlích „na míru“ za třeba 20 tisíc korun, které udržují vaše záda ve vhodné pozici. Každopádně se vyhněte těm nejlevnějším. Datart jako kvalitní základ nabízí židle Arozzi Monza, dostupné v mnoha barevných variantách s cenou od 4 490 Kč.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů