Antimonopolní úřady povolily spojení společností HP TRONIC a DATART

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolný úrad Slovenskej republiky povolily plánované spojení společností HP TRONIC a Datart. 

10/2017

O záměru propojit obě společnosti informovali jejich majitelé 13. června letošního roku s tím, že vznikající strukturu ještě kapitálově posílí fond Genesis Private Equity Fund III, který zde získá významný minoritní podíl.

Vzhledem k tomu, že v důsledku zamýšleného spojení dojde ke změně kontroly z pohledu předpisů v oblasti soutěžního práva, byl o záměru informován Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. Rozhodnutí obou institucí bylo nezbytnou podmínkou pro to, aby zamýšlená transakce mohla být zahájena.

„Rozhodnutí vítáme; je to pro nás impuls k tomu, abychom postupně začali realizovat kroky, které povedou k propojování a harmonizaci aktivit obou firem s cílem maximálně využít všech synergií, které toto spojení nabízí. Jsme přesvědčeni, že první pozitivní efekty budeme moci našim zákazníkům přinést již v polovině příštího roku,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP TRONIC, který se stane předsedou představenstva nově vznikajícího uskupení.

K dalším krokům, které nyní budou následovat, Daniel Večeřa upřesnil: „Teprve souhlas úřadů umožňuje managementům obou společností detailně a podrobně se seznámit s procesy ve společnostech Datart, resp. HP TRONIC. Přestože jsme přesvědčeni, že v obou případech je úroveň know-how velmi vysoká, teprve až detailní znalost nám umožní zvolit takové řešení, které bude pro budoucí společné fungování tím nejlepším. Stále však máme ambice první významný krok spočívající ve spojení obou firem zrealizovat již v první polovině příštího roku, což by nám umožnilo nabídnout zákazníkům obou firem lepší služby v oblasti logistiky – okamžitou dostupnost výrazně většího množství výrobků a zvýšení rychlosti jejich doručení. Celý proces pak plánujeme dokončit v roce 2019.“    

Zamýšlené spojení společností HP TRONIC a DATART vytvoří na českém a slovenském trhu subjekt s tržbami vyššími než 15 miliard korun ročně, disponující velmi kvalitní sítí více než 130 specializovaných elektroprodejen, které každý rok navštíví více než 22 milionů zákazníků. „Cílem je vytvořit stabilní, efektivní a profitabilní subjekt s tržním podílem dosahujícím až 20% na českém a slovenském trhu. Přestože se bude jednat o poměrně náročný projekt, věřím, že se nám jej podaří dobře zvládnout, a to i s ohledem na fakt, že v DATARTu a HP TRONICu shodně sdílíme filozofii péče o zákazníka, postavenou na stejných hodnotách,“ uvedl již dříve Daniel Večeřa.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů