basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Základní instalace spotřebičů

Velké zboží vám jako součást naší prémiové DATART dopravy doručíme po celé ČR, vyneseme na místo určení, rozbalíme a provedeme jeho základní instalaci.

Tato služba je vzhledem k uzavření prodejen aktuálně nedostupná. Více k aktuální situaci zde.

V čem spočívá základní instalace

Naši technici ustaví výrobek na místo jeho určení a provedou jeho připojení k předem připraveným přívodům elektrické či vodní energie (případně odpadu, anténnímu rozvodu apod.). Výrobku odstraníme jeho aretační a ochranné prvky a předvedeme vám jeho základní funkce. 
 
POZOR – u jakéhokoli chladícího spotřebiče (lednice, mrazáky apod.) nelze výrobek ihned uvést do provozu –více informací v návodu k použití nebo na zákaznické lince DATART.
 
V případě požadavku je při závozu poskytována také ekologická likvidace vysloužilého výrobku a odvoz obalových materiálů. Odvoz starého spotřebiče je zdarma. Je ale nutné, aby byl spotřebič odpojený, demontovaný a připravený k odvozu. Pokud máte zájem o odvoz vysloužilé chladničky, nezapomeňte ji prosím odmrazit.
 

Čím nám můžete pomoci při základní instalaci

Nejdůležitějším je zachování průchozího profilu pro přepravu výrobku, obzvláště v případě velkých výrobků, jakými jsou chladničky, pračky či myčky nádobí. Pro váš nový spotřebič je taktéž nutno mít před příjezdem naší posádky připraven přívod elektrické energie a vody a zajištěn odvod odpadu, jinak nebudeme schopni instalaci provést (může se měnit v závislosti na druhu spotřebiče).
 
V případě instalací těžkých předmětů (televizory, velké mikrovlnné trouby) nezapomeňte na zajištění podstavce (nábytku), s odpovídající nosností.
 

Co není součástí základní instalace

Obsahem základní instalace není především následující:
 
 • připojení spotřebiče na napětí 380 V (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • připojení či odpojení plynu (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • rozvádění jakýchkoliv energetických sítí (prodlužování přívodů vody, kanalizace, drážkování či sádrování kabelů a jejich zalištování)
 • instalace vestavných spotřebičů (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • připojení amerických ledniček na přívod vody (lze si přikoupit jako samostatnou službu DATART dopravy přímo u posádky, která vám lednici přiveze)
 • upevnění LCD a PDP televizorů na zeď (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, kde je dostupná servisní síť techniků)
 • televize se satelitním tunerem (ladíme pouze DVB-T)
 • zapojení bojlerů
 • stavba a zapojení bazénů a vířivek
 • zapojení a montáž grilů
 • instalace digestoře (v tomto případě je vyžadována placená instalace vestavného spotřebiče)
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů