Základní instalace spotřebičů

Velké zboží vám jako součást naší prémiové DATART dopravy doručíme po celé ČR, vyneseme na místo určení, rozbalíme a provedeme jeho základní instalaci.

V čem spočívá základní instalace

Naši technici ustaví výrobek na místo jeho určení a provedou jeho připojení k předem připraveným přívodům elektrické či vodní energie (případně odpadu, anténnímu rozvodu apod.). Výrobku odstraníme jeho aretační a ochranné prvky a předvedeme vám jeho základní funkce. Nevyhovuje vám směr otáčení dvířek lednice? Vše ihned vyřešíme na místě u výrobků, kde není součástí dveří elektronika (služba se nevztahuje na značky Samsung a LG).  Pokud si zakoupíte set pračky, sušičky a vhodný mezikus, set vám na místě nainstalujeme a ihned zprovozníme.
 
POZOR – u jakéhokoli chladícího spotřebiče (lednice, mrazáky apod.) nelze výrobek ihned uvést do provozu –více informací v návodu k použití nebo na zákaznické lince DATART.
 
V případě požadavku je při závozu poskytována také ekologická likvidace vysloužilého výrobku a odvoz obalových materiálů. Odvoz starého spotřebiče je zdarma. Je ale nutné, aby byl spotřebič odpojený, demontovaný a připravený k odvozu. Pokud máte zájem o odvoz vysloužilé chladničky, nezapomeňte ji prosím odmrazit. Za každý dopravený nový spotřebič odvezeme jeden použitý.
 

Čím nám můžete pomoci při základní instalaci

Nejdůležitějším je zachování průchozího profilu pro přepravu výrobku, obzvláště v případě velkých výrobků, jakými jsou chladničky, pračky či myčky nádobí. Pro váš nový spotřebič je taktéž nutno mít před příjezdem naší posádky připraven přívod elektrické energie a vody a zajištěn odvod odpadu, jinak nebudeme schopni instalaci provést (může se měnit v závislosti na druhu spotřebiče).
 
V případě instalací těžkých předmětů (televizory, velké mikrovlnné trouby) nezapomeňte na zajištění podstavce (nábytku), s odpovídající nosností.
 

Co není součástí základní instalace

Obsahem základní instalace není především následující:
 
 • připojení spotřebiče na napětí 380 V (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • připojení či odpojení plynu (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • rozvádění jakýchkoliv energetických sítí (prodlužování přívodů vody, kanalizace, drážkování či sádrování kabelů a jejich zalištování)
 • instalace vestavných spotřebičů (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • připojení amerických ledniček na přívod vody (lze si přikoupit jako samostatnou službu DATART dopravy přímo u posádky, která vám lednici přiveze)
 • upevnění televizorů na zeď (lze objednat jako samostatnou službu na prodejně, nebo na e-shopu)
 • televize se satelitním tunerem (ladíme pouze DVB-T)
 • zapojení bojlerů
 • stavba a zapojení bazénů a vířivek
 • zapojení a montáž grilů
 • instalace digestoře (v tomto případě je vyžadována placená instalace vestavného spotřebiče)
 • instalace klimatizací
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů