basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Pojištění prodloužené záruky

 
Sjednejte si rovnou při nákupu nového spotřebiče Pojištění prodloužené záruky a získejte tak jistotu, že nebudete mít zbytečné náklady na opravy navíc.

VÝHODY, KTERÉ VÁM POJIŠTĚNÍ PŘINESE

 • pokrývá mechanické, elektronické nebo elektrické vady spotřebičů, na které by se vztahovala záruka prodejce, i po jejím skončení
 • krytí 1, 2 nebo 3 roky nad rámec zákonné záruky (dle vámi zvolené varianty)
 • pojišťovna za vás zaplatí a zařídí všechny případné opravy
 • vrácení peněz ve výši pojistného v případě bezeškodního průběhu u 3leté varianty ve formě slevy na nový spotřebič (až do výše 15 % z jeho ceny)

K jakým spotřebičům můžete sjednat Pojištění prodloužené záruky

 • velké domácí spotřebiče (lednice, sporáky, pračky, sušičky, vestavné spotřebiče…)
 • malé domácí spotřebiče (vysavače, kávovary, žehličky…)
 • televize
 • IT technika a mobilní telefony

CO ZÍSKÁTE V PŘÍPADĚ ŠKODY

 • V případě opravitelného poškození a je-li oprava účelná (náklady na opravu nepřesáhnou výši tzv. časové ceny), spotřebič zdarma opravíme a vy neplatíte žádnou spoluúčast. Časová cena je cena spotřebiče v okamžiku poruchy – z původní kupní ceny odečtete 1 % za každý měsíc od koupě. Horní hranice plnění pro jednu pojistnou událost je 30 000 Kč, v případě televizí 75 000 Kč. Pojišťovna poskytne pojistné plnění formou opravy maximálně třikrát během jednoho pojistného roku.
 • Pokud oprava není možná (např. z důvodu úplného zničení) nebo se nevyplatí (náklady na opravu přesáhnou výši časové ceny), získáte právo na koupi nového spotřebiče v jedné z našich prodejen nebo v e-shopu www.DATART.cz, a to ve výši časové ceny původního spotřebiče. V takovém případě pojištění zaniká ke dni pojistné události. Horní hranice plnění pro jednu pojistnou událost je 60 000 Kč, v případě televizí 150 000 Kč. Není-li možné poskytnout plnění dle předchozích bodů, spočívá pojistné plnění ve vyplacení finanční částky na váš bankovní účet ve výši časové ceny původního spotřebiče.

PŘÍKLAD PLNĚNÍ:

Zákazník si pořídil ledničku za 30 000 Kč s pojištěním prodloužené záruky. Po 26 měsících od koupě nastane porucha a spotřebič bohužel nejde opravit.

Pojišťovna vyplatila plnění ve výši časové ceny 22 200 Kč. Časová cena je cena spotřebiče v okamžiku poruchy – z původní kupní ceny odečtete 1 % za každý měsíc od koupě.
Výpočet časové ceny: 1 % z 30 000 Kč = 300 Kč, 26 měsíců x 300 Kč = 7 800 Kč, 30 000 - 7 800 = 22 200 Kč

PŘÍKLAD VRÁCENÍ PENĚZ:

Zákazník si pořídil pračku za 15 000 Kč s 3letou variantou pojištění prodloužené záruky za 3 000 Kč. Během 5 let spotřebič bez problémů slouží, a tak pojištění nevyužije.

V případě bezeškodního průběhu u 3leté varianty pojištění prodloužené záruky zákazník získává nárok čerpat slevu na další nákup jakéhokoliv spotřebiče do výše úhrady za pojištění, tj. 3 000 Kč.
Sleva může být ve výši maximálně 15 % z ceny nového spotřebiče a doba na její využití jsou 2 roky, tj. zákazník ji může využít v 6. a 7. roce od nákupu původní pračky.

Výpočet slevy na nový spotřebič:
Cena nového spotřebiče bude 20 000 Kč a nemusí se jednat o pračku. Zákazník v takovém případě získá maximální slevu 3 000 Kč (v případě ceny spotřebiče 20 000 Kč je sleva 3 000 Kč rovna 15 % z jeho ceny).

CO DĚLAT, KDYŽ SE NĚCO STANE

 • S číslem certifikátu o pojištění zavolejte na linku BNP Paribas Cardif Pojišťovny 234 240 440.
 • V případě, že máte menší spotřebič, objednáme kurýrní službu a vyzvedneme si ho přímo u vás. V případě velkých spotřebičů objednáme servisního technika přímo k vám domů.
 • V případě opravy v servisním centru přivezeme opravený spotřebič zdarma zpět.
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů