Vysavače

Čeká vás koupě vysavače?

Svým způsobem je to hodně těžký úkol. Nabídka je totiž tak široká, že budete mít možná problém si vybrat. Vysavačů jsou na trhu desítky, možná stovky typů, ale pro vaše rozhodování je důležité vědět, že existují tři základní modely.

 

 

Vysavače ruční, robotické a pak samozřejmě klasické, přičemž každý z nich se hodí na něco jiného. Dost možná je nakonec využijete všechny.

vysavačeLehký ruční vysavač přijde vhod, když dítě nadrobí pod stolem, robotický zvládne běžný úklid za vás v době, kdy nejste doma a na velké gruntování si můžete pořídit klasický vysavač s extra silným sacím výkonem a mnoha přídavnými funkcemi včetně filtrace vzduchu přes vodu.

Není klasický vysavač jako vysavač

Některé mají sáčky, přičemž i ty prošly mnoha inovacemi a jsou již standardně vybavovány účinnými filtry na zachycování nečistot. Další velká skupina se obejde bez sáčků, protože prach zachytávají do speciální nádoby, dokážou navíc nasávaný vzduch filtrovat přes vodu.

Voda je na rozdíl od sáčkových spotřebičů nezastaví ani na podlaze. Pro který z těchto dvou typů se rozhodnout? Luxovat umí oba, u sáčků musíte počítat s výdaji za ně, u bezsáčkového vysavače je přece jen o něco obtížnější manipulace s odpadní nádobou. Speciálním druhem jsou vysavače určené přímo pro mokré vysávání a za použití tekutin na pořádný úklid doslova od podlahy. Tyto víceúčelové spotřebiče je možné kromě klasického vysávání, s nímž si rovněž umí výborně poradit, použít také na čistění čalounění nebo koberců.

vysavačeV kategorii podlahových vysavačů můžete narazit i na parní čističe, které jsou mimořádné účinné v boji se zašlou špínou, a hodí se tak například pro důkladné vycídění podlah, oken, čalounění, sanitárního zařízení, obkladaček či dlažby a koberců.

Podkategorií podlahových vysavačů jsou takzvané vysavače stojanové, které užijete spíše pro úklid menších prostor – je to ideální volba například pro menší byt. I mezi nimi si můžete vybrat, zda chcete vysavač sáčkový či byste raději typ bez sáčků.

vysavače Hitem jsou robotické vysavače

Výrobci je neustále vylepšují tak, aby se svým výkonem dokázaly vyrovnat klasickým modelům. Těm zatím jasně utekly ve snadnosti obsluhy, stačí jim totiž v podstatě jen zadat úkol a vymezit prostor podlahy, kterou mají zbavit špíny.

Zatím se většinou pořizují do domácnosti jako druhý model a používají se především k průběžnému uklízení, s nímž si umí poradit přece jen lépe než se zašlou špínou nebo závějemi prachu.

To však pomalu přestává platit, protože nejnovější modely už se chlubí velkým sacím výkonem a nechybí jim ani výkonné filtry. Zatímco ty levnější se musí spouštět manuálně, lze ty nejlepší z nich nastavit předem pomocí časového programování tak, aby uklízely, zatímco vy budete v práci nebo třeba v kině.

Dokážou rozlišovat jednotlivé typy podlahových krytin, po kterých se pohybují tak, aby skutečně ani kousek nevynechaly. Výrobci navíc vylepšují jejich schopnost vyhýbat se překážkám a zároveň důkladně uklidit i kolem nohou nábytku či dokonce pod sedacími soupravami a podobně.

 

Chcete veškerých výhod vašeho nového vysavače využívat i v případě, že se porouchá? Záruka bleskové výměny od společnosti Datart vám to umožní. Pokud se s výrobkem během záruční doby cokoliv stane, bude vám na naší prodejně vyměněn za nový. Neobávejte se tak dlouhého vyřízení reklamace, během něhož byste nemohli výrobek používat.

U dražších vysavačů je dokonce možné prodloužit si záruku. Prodloužená záruka Datart vám přinese po dobu až pěti let jistotu, že v případě poruchy vysavače se nebudete muset starat o jeho opravu. Vše za vás zařídíme my.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů