Pračky

Převratné novinky, například praní v páře nebo neustálé snižování spotřeby vody. Obojí charakterizuje dnešní pračky, které bez potíží vyperou i osm kilogramů prádla, aniž by vás zruinovaly účtem za vodu či elektřinu.

 

 

pračkyModerní pračky myslí za vás

Prát v nich můžete dvě a půl hodiny, pokud jde třeba o oblečení pro nejmenší děti plné skvrn, nebo třicet minut, když si chcete jen přemáchnout lehce propocená trička.

Dokážou samy pomocí senzorů vyhodnotit množství prádla a jeho zašpinění - poznají to z částeček špíny, které se pohybují ve vodě po napuštění pračky, čemuž přizpůsobí dávkování vody. Špičkové přístroje dokonce i množství prášku, který odeberou z velkokapacitních zásobníků. Zásobníky navíc uvolňují prášek či aviváž do pračky v ten nejvhodnější moment pracího cyklu.

Nebo si můžete vybrat z mnoha na míru sestavených programů, které můžete spustit pouhým stiskem tlačítka - kromě vlny či hedvábí existují program také na sportovní oblečení, outdoorové vybavení, krátké programy na oblečení, které jste na sobě měli jen jeden den, program na džíny či na spodní prádlo, některé pračky nabízejí i program na obuv či takový, který zajistí hygienické vyprání například ložního prádla nebo utěrek. Výrobci myslí rovněž na alergiky, prádlo pro ně totiž musí být obzvláště dobře vymáchané.

pračky Co od moderních praček očekávat?

Pamatujete? Ještě před deseti lety se považovala za slušně velkou pračku ta, která vyprala pět nebo šest kilo prádla. Dnes se standardem stávají pračky na sedm osm kilo, které jsou ideální pro velké rodiny, ale využije je i menší domácnost.

Pračky totiž samozřejmě dokážou vyprat i menší množství prádla a velký objem se vždycky hodí třeba na praní prádla po příjezdu z dovolené či pokrývek a přehozů. Tím vám odpadne nutnost chodit se všemi rozměrnými věcmi do čistírny. Pračka s velkou kapacitou přitom není větší než její předchůdkyně.

Pozor ale, nesnažte se pračku přeplňovat a pokud například zvolíte některý speciální program, který je určen na menší než nejvyšší možnou kapacitu prádla, dodržte doporučené množství. Jinak hrozí, že se prádlo pořádně nevypere či nevymáchá.

Některé modely umožňují, abyste speciálním tlačítkem zvolený program o něco zkrátili, ale to se dá doporučit právě jen tehdy, když nebude pračka naplněná na svou maximální kapacitu. Je také dobré naučit rodinu skutečně třídit prádlo, jinak využijete možnosti nových praček jen z poloviny.

Současným největším hitem jsou bezesporu parní pračky

S použitím páry při praní přišlo hned několik firem, pára totiž dokáže vyčistit i nejjemnější vlákna, aniž by je poškodila. Navíc působí ve srovnání s vodou více antibakteriálně, proto se mimořádně hodí například k praní dětského prádla. Navíc díky páře dokážou pračky už za půl hodiny zbavit vaše oblečení třeba výparů z jídla nebo zápachu cigaretového kouře.

 

Společně s nákupem nové pračky chcete určitě získat i jistotu stabilního a dlouhého fungování spotřebiče. A jelikož je zákonem stanovená záruční lhůta pouze dvouletá, nabízíme vám možnost prodloužit si ji. Prodloužená záruka od společnosti Datart až na pět let vám tak přinese bezproblémové  a bezplatné vyřízení reklamace v případě, že se pračka během prvních pěti let provozu porouchá.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů