3D televizory-zážitek budoucnosti

Moderní technologie, jejíž popularita neustále stoupá. Řeč je o 3D televizích, díky nimž si i v pohodlí domova můžete užít speciálních filmových efektů.

 

3D televizory Počátky 3D obrazu

První 3D televize se objevily na trhu teprve v roce 2010, o rok později jejich cena výrazně klesla a teď se stávají běžnou a dostupnou záležitostí. Zároveň přibylo filmů a pořadů, které se dají v tomto formátu sledovat.

Možná proto nastal čas, abyste si i do vaší domácnost pořídili televizi s touto technologií. Ze všeho nejdříve se musíte rozhodnout, zda se budete dívat na 3D televizi s aktivním nebo pasivním systémem zobrazování, oba systémy mají své výhody.

Technologie zobrazení

Aktivní 3D televize poskytují mimo jiné vyšší rozlišení a lze se na ně dobře dívat z různých úhlů. Jsou ale náročnější na umístění kvůli světelným podmínkám a brýle k jejich sledování musí mít vlastní elektroniku, proto jsou brýle také dražší.

Pasivní 3D televize přitom dokážou splnit nároky většiny uživatelů stejně dobře, což si ostatně můžete pamatovat z kin, která používají právě pasivní 3D technologii. Brýle k těmto televizorům pořídíte už za několik málo stokorun.

Kromě systému zobrazení si můžete tento spotřebič vybrat i podle toho, zda má LCD či plazmovou (u plazmových TV se ale setkáme jen s aktivním systémem) obrazovku a řídit se samozřejmě můžete i její velikostí, zde je však doporučení jasné: 3D efekty si užijete tím spíš, čím větší úhlopříčku sobě a své rodině dopřejete.

Z dvourozměrného trojrozměrné

3D televizoryTelevize s 3D technologií samozřejmě přehrají i dvojrozměrné pořady, některé navíc umí převádět obraz 2D do trojrozměrné podoby. V praxi to znamená, že se můžete v prostorové podobě podívat na jakýkoliv pořad nebo třeba svoje vlastní video, které si do televize stáhnete z kamery nebo třeba chytrého mobilního telefonu.

Přístroje kromě toho můžete zkombinovat s dalšími moderními technologiemi, jako je 3D blu-ray přehrávač, domácí kino či multimediální centrum s podporou 3D.

Co ještě umí 3D televize?

Televize s technologií 3D jsou samozřejmě nabité i dalšími funkcemi, například integrovanou WiFi a plnohodnotným internetovým prohlížečem, díky němuž můžete na jedné obrazovce sledovat TV pořad a zároveň o něm chatovat se známými.

Je pravda, že se 3D televize příliš nehodí pro lidi, kteří trpí silnější krátkozrakostí. Ti si však mohou vybrat s celé řady dalších špičkových přístrojů s moderními funkcemi, například z nabídky Smart TV.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější televize

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů