K novému televizoru nový držák

Ne každému vyhovuje televize na stolku či ve stěně. Moderní velké ploché obrazovky navíc přímo volají po tom, abyste je pověsili na stěnu. Využijte k tomu pevné nebo náklopné držáky.

 

Jak se v nich vyznat a podle čeho si je vybrat?

držáky na TV1 Při výběru držáku se držte celosvětového standardu VESA pro montáž LCD a plazmových displejů. Podle jeho norem lze určit, který televizor sedí ke kterému držáku. Stanovena je i velikost šroubů pro uchycení přístroje. Odpovídající šrouby jsou vždy součástí balení držáku.

2 Dalším parametrem, který se musíte řídit, je nosnost držáku, protože zatímco některé unesou televize jen do dvaceti kilogramů, jiné až sedm desítek kilogramů.

3 Zajímejte se také o to, na jaký typ stěny je možné držák přidělat – ne všechny mohou vyhovět. Myslete na to, že pro upevnění do panelu bude montáž zcela odlišná od té, která se bude provádět do sádrokartonové zdi.

4 Co od držáku čekáte? Můžete se rozhodnout pro fixní montáž na stěnu, ale pokud si držáky na TVchcete užít například možnosti natáčet televizi do stran či ji naklánět, musíte se zaměřit na držáky polohovací.

5 Vybrat si můžete také mezi polohovacími držáky, které se nastavují ručně a mezi těmi, u kterých k tomu slouží motor a dálkové ovládání, jak to umí například výrobky od značky Vogels, díky nimž bude televize perfektně umístěná co nejblíže zdi a přitom s ní bude možné manipulovat dle potřeby. Přednosti? Především plynulý a tichý chod a možnost natáčet držák do stran. Návrat držáku ke stěně může přitom být díky stisku jediného tlačítka dílem okamžiku.

 

 

Vybrali jsme pro vás nejoblíbenější držáky na televizi

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů