Blu-ray přehrávače

Pouštíte si doma rádi filmy a chcete si užít skutečně špičkovou kvalitu obrazu a zvuku? Pak by vás mohla potěšit koupě Blu-ray přehrávače, který samozřejmě dokáže přehrát i ostatní formáty, jako jsou DVD nebo CD.

 

blu-ray přehrávačeZatímco před několika lety ohromovala už samotná kapacita Blu-ray disků a vynikající kvalita záznamu, který se na ně vešel, dneska umí většina z přehrávačů nabídnout mnohemvíce než jen sledování filmů ve vynikající obrazové i zvukové kvalitě.

Věděli jste, že s jejich pomocí můžete filmy poslat i na další zařízení ve svém domě nebo rovnou sledovat filmové bonusy z internetu?

Doma jako v kině

Lepší kvalita je přitom ve srovnání s klasickými DVD záznamy patrná na první pohled a činí z domácího sledování filmů zážitek srovnatelný s návštěvou dobře ozvučeného kina.

Zvláště, pokud přehrávač doplníte kvalitní televizí s vynikající obrazovkou a soustavou reproduktorů, které neopominou žádný ze zaznamenaných barev či zvuků. Těšit se můžete ze skutečně vysokého rozlišení dosahujícího až k hodnotám 1920 x 1080. Samozřejmostí je Full HD zobrazení.

Jsou to právě Blu-ray disky, které podporují moderní zvukové formáty jako je třeba Dolby Digital Plus, Dolby True HD či Dts-HD. Tyto přehrávače by se proto měly připojovat k audiosestavě ve vaší domácnosti pomocí HDMI kabelu, protože ten zajišťuje nejvyšší kvalitu při přenosu dat, a vy se tak dočkáte zvuku srovnatelného s filmovým originálem.

blu-ray přehrávače Je libo trojrozměrný obraz?

Technologie však pokročila ještě dál, a tak se můžete při koupi rozhodovat třeba mezi 2D a 3D přehrávači, přičemž moderní 3D technologie s sebou přináší hned několik výhod. Přehrávače, které umí zpracovat 3D obraz, si samozřejmě standardně poradí i s běžnými Blu-ray disky.

Přímá cesta na internet

Blu-ray přehrávače se navíc stávají svého druhu multimediálními centry, protože díky nim můžete na obrazovce nejen sledovat filmy, ale umožňují též prohlížení fotek či poslech hudebních nahrávek, k nimž se dostanou díky uložení na USB klíčence nebo USB flash disku nebo na externích pevných discích, které bez potíží k Blu-ray přehrávači připojíte.

Některé z přístrojů jsou navíc vybaveny technologií wi-fi, díky čemuž s jejich pomocí můžete hudbu či filmy přenášet po celé domácnosti, protože takový přehrávač se snadno připojí k vaší domácí bezdrátové síti. Případně je lze k domácí síti připojit pomocí klasického ethernetového kabelu.

Přístroje plné inovací

Nejlepší přístroje v kategorii Blu-ray přehrávačů navíc nabízejí skutečně inovativní funkce, jako je třeba obraz v obraze – zatímco na jedné obrazovce sledujete televizní pořad nebo film z Blu-ray disku, na druhé můžete brouzdat po internetu, a to vše díky jednomu přístroji, který dokáže pracovat se dvěma obrazy zároveň.

Jiné vám zase dokáží převést hudbu z CD přímo na MP3 a přenést ji do vašeho MP3 přehrávače. Některé přístroje rovněž disponují velkokapacitním pevným diskem, takže si do nich můžete pohodlně nahrát velké množství pořadů či třeba oblíbený seriál, které budete chtít shlédnout později.

Samozřejmostí přitom je možnost, že jeden pořad nahráváte, zatímco na jiný se díváte. Díky funkci takzvaného vzdáleného přístupu můžete rovněž sledovat své filmy a pořady skutečně odkudkoli.

 

Vybrali jsme pro vás nejoblíbenější přehrávače

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů