Geocaching aneb navigace hrou

geocachingŽe ještě nemáte navigační přístroj, díky němuž byste se mohli věnovat stále populárnějšímu geocachingu? Pak to napravte, vaše děti vás za to budou milovat. Hře se ale mohou věnovat i samotní dospělí, dost napínavá je pro všechny.

Co je podstatou geocachingu?

Možná nemůžete dostat potomky na výlet. Ale uvidíte, jak rádi vyrazí, pokud je nalákáte na hledání pokladů v rámci hry geocaching. Ideální k ní jsou turistické navigační přístroje, ale využijete i jiné typy navigací.

Princip je jednoduchý, hráči po celém světě pomocí souřadnic a navigačního přístroje hledají více či méně důmyslně ukryté krabičky s poklady, což většinou bývají drobné hračky nebo upomínkové předměty. O ty ale tolik nejde, cení se zábava při hledání přesného místa (Není to tamhle pod kamenem? Nebo třeba v trubce zábradlí?)

A poznávání nových míst na vašich cestách. Nejde přitom ani o to někoho porazit, výhrou je každá nalezená schránka s pokladem neboli cache, česky keš, hráči familiérně nazývaná keška.

Ty mohou být jednoduché, ale mnoho hráčů vymýšlí vzájemně provázané poklady s příběhem. U takových si nevystačíte s prostým uvedením souřadnic, ale k tomu správnému místu vás povede cesta plná dílčích úkolů.

Poklady po celém světě

Navíc jde o hru celosvětovou, takže skryté podklady můžete hledat na dovolené u moře stejně jako vysoko v horách. Pobavte se důmyslností nápověd i skrýší, objevte na výletech či dovolených místa, která byste jinak bez zájmu minuli.

Díky výkonným navigačním přístrojům a hře geocaching se vám otevře nový svět zábavy ve městech i v přírodě, o níž se rozhodně nedá říci, že by byla pasivní. Pokud chcete k jejímu světu rovněž přispět, vybudujte svou vlastní skrýš.

Pobavte se vymýšlením nápovědy a dejte dohromady nápaditou krabičku se zápisníkem i předměty pro ostatní. Už víte, kam vyrazíte hledat poklady a kde ukryjete ten svůj?

Hledejte s mobilem v ruce

Chcete si geocaching zatím jen vyzkoušet? Než si koupíte specializovanou navigaci, stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, díky níž budete rovněž moci vyhledávat poklady po celém světě. Některé aplikace jsou placené, ale mnoho jich alespoň v základní verzi můžete mít zdarma.

Najdete je na internetu, jen musíte hledat takové, které se hodí pro operační systém vašeho mobilního telefonu. Ty nejlepší pracují s Androidem od Google (například Locus) a s operačním systémem iOS od Apple (aplikace nazvaná přímo Geocaching). I z mobilního telefonu se navíc můžete přihlásit ke svému účtu na serveru www.geocaching.com.

geocachingPřipojte se ke světu geocachingu

1. A byste si vyhledávání skrýší v rámci geocachingu skutečně užili, zaregistrujte se zdarma a zcela jednoduše na webu www.geocaching com.

2. Díky připojení se ke hře se dostanete k souřadnicím jednotlivých skrýší i k nápovědě k jejich hledání, můžete diskutovat s ostatními účastníky a navíc si tu pod svým nickem můžete vést evidenci skrýší, které jste našli či nenašli.

3. Vyznat se na webu není složité, i když je celý v angličtině, navíc údaje o skrýších v tuzemsku jsou samozřejmě v češtině.

4. Stačí zadat třeba jméno místa, kam se chystáte na výlet, a server sám najde souřadnice kešek v okolí. Na vás je, ke kterým vyrazíte. Stačí si stáhnout jejich data do navigačního přístroje a ten už vás sám povede k cíli. Až skrýš objevíte, zapíšete se přímo v ní do logbooku a poté i na web.

5. Hru si můžete zpestřit použitím takzvaných gecoinů nebo travel bugů, speciálních mincí, které pošlete na cestu s prosbou, aby je jednotliví hráči posouvali během hry ze skrýše do skrýše třeba až na místo, které určíte.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů