Domácnost plná sdílených dat

Máte v domácnosti několik počítačů a stále mezi nimi běháte s flash diskem, protože potřebná data máte vždy v tom počítači, u kterého zrovna nesedíte? Máte doma moderní plochou televizi s přípojkou na internet, ale přesto stále vypalujete filmy stažené z internetu na DVD?

Využijte naší služby, kdy vám vytvoříme počítačovou síť, ve které můžete sdílet data. Můžete mít připojené všechny počítače, notebooky, smartphone a můžete také připojit televizi k internetu a mezi všemi zařízeními sdílet svá data, například, fotografie, nebo filmy. Také můžete prostě a jednoduše zálohovat svá cenná data na společný harddisk...

Multimédia v domácnosti

sdílená dataV dnešní době, kdy je v domácnosti více počítačů, notebooků, chytrých mobilních telefonů a tabletů, roste také potřeba mezi sebou data sdílet a zálohovat a využívat jejich plný potenciál.
Zařízení, která můžete připojit do domácí sítě:
○ Smartphone (chytrý telefon)
○ Tablet
○ Televize
○ Tiskárna
○ Externí harddisk
○ NAS - síťové úložiště

sdílená dataPokud si vytvoříte domácí síť, máte několik zajímavých možností

● přenášet data z jednoho zařízení do druhého
● tisknout ze všech zařízení na jednu tiskárnu
● zálohovat data
● pouštět si filmy, hudbu
● prohlížet fotky

Základním kámenem pro vytvoření domácí sítě je WI-FI router

WI-FI router je krabička, která umožňuje jeden přívod internetu rozdělit pro několik zařízení a to jak pomocí kabelu, tak i bezdrátově (vzduchem). Všechny zařízení, které k WI-FI routeru připojíte, získají přístup k internetu, ale také můžou komunikovat mezi sebou a tím pádem si také vyměňovat data (sdílet).

sdílená dataVýhody sdílení

Pokud máte domácnost s více zařízeními (např. počítač, notebook, tablet nebo televize), často narazíte na to, že některá data máte v počítači a jiná zase v notebooku. Aby jste neustále nemuseli mezi nimi pobíhat s flash diskem, stačí na obou nastavit domácí síť. Ve chvíli, kdy si vytvoříte domácí síť mezi počítači, z jednoho zařízení vidíte obsah druhého a můžete s ním pracovat, např. prohlížet fotografie na tabletu, které máte uložené v počítači.

Jaká data a zařízení můžete sdílet?

Sdílet můžete jakákoliv data, fotografie, filmy, hudbu, prostě cokoliv co máte v jednom zařízení, můžete přenést do druhého a naopak. Nemusíte sdílet jen data, ale také celá zařízení jako například tiskárnu. Díky tomu můžete odkudkoliv tisknout dokumenty a fotografie, aniž byste zapínali hlavní počítač a na flash disku někam data přenášeli. Jednoduše kliknete tisknout a je to... Můžete také mezi jednotlivými zařízeními sdílet společný úložný prostor (externí HDD nebo NAS server).

Možnosti připojených zařízení

○ Stolní počítač - přístup na internet, sdílení celého obsahu počítače, přístup na společný úložný prostor, tisk dokumentů
○ Notebook - přístup na internet, sdílení celého obsahu notebooku, přístup na společný úložný prostor, tisk dokumentů
○ Smartphone - přístup na internet, přístup ke společnému úložnému prostoru, tisk dokumentů
○ Tablet - přístup na internet, přístup ke společnému úložnému prostoru, tisk dokumentů
○ Televize - přístup ke společnému úložnému prostoru
○ Tiskárna - tisk ze všech připojených zařízení
○ Externí harddisk - přístup ze všech počítačů a zařízení
○ Síťové uložiště (NAS server) - přístup ze všech počítačů a zařízení

Realizace domácí sítě

Základem, jak již bylo zmíněno, je WI-FI router, který slouží jako prostředník. Výběr WI-FI routeru je velice důležitý. Podle typu a modelu WI-FI routeru máte dosah WI-FI signálu, rychlost dat, která je možné přenášet vzduchem nebo kabelem, záleží také jaká a kolik zařízení bude k němu možno připojit. Lepší verze dnes poskytují WI-FI standard N (rychlost přenosu dat až 300Mbit/s ).

K WI-FI routeru se připojují zařízení prostřednictvím ethernetových kabelů nebo pomocí WI-FI (bezdrátově). Pokud do sítě chcete připojit tiskárnu, aby na ní bylo možné tisknout ze všech zařízení, je vhodné při nákupu sáhnout rovnou po tiskárně, která to nativně umožňuje, v opačném případě je zapotřebí k tiskárně přidat print server, který se připojí mezi tiskárnu a WI-FI router.

Pokud chcete mít společný úložný prostor, který je kdykoliv k dispozici, je vhodné vybrat WI-FI router, který má USB přípojku pro připojení externího harddisku, jedná se o levnější variantu.

Další možností je pořízení externího síťového harddisku. Jedná se ovšem o mnohem dražší variantu klasického USB externího disku. Nejlepší a také nejdražší varianta je NAS server, který pro běžné domácí použití postrádá smysl.

Výhody sdílení

Výhody sdílení dat a zařízení nám přináší několik nesporných výhod: můžete tisknout cokoliv a odkudkoliv, ze všech zařízení máte přístup ke všem datům, s moderním televizorem si můžete pouštět filmy, které máte uložené v počítači, stejně tak můžete prohlížet obrázky.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů