Xperia Z Ultra - nejtenčí telefon na světě s největším Full HD displejem

 

sony logo·        Displej Full HD TRILUMINOS™ o úhlopříčce 6,4 palce, s technologií X-Reality™ for mobile nabízí dokonalý zážitek z obsahu zobrazovaného na velkém displeji

·        Velmi tenké, vodě odolné** a prachu odolné (IP55/IP58) provedení

·        Čtyřjádrový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,2 GHz a technologií 4G LTE pro rychlá data

·        Možnost psaní a kreslení jakoukoliv tužkou nebo vybraným stylusem či perem

·        Rozsáhlé příslušenství zaručuje prvotřídní úroveň zábavy a možnosti připojení na jeden dotek

·        Režim Battery STAMINA Mode umožňuje dosahovat vynikající výdrže baterie

 


 

25. června 2013, Mobile Asia Expo, Šanghaj / Praha – Společnost Sony Mobile Communications („Sony Mobile“) dnes představila nadcházející revoluci v oblasti zábavy poskytované prémiovými chytrými telefony s operačním systémem Android s velkým displejem. Nový telefon Xperia Z Ultra je odolný proti vniknutí vody**, velmi tenký a lehký, takže je možné si jej užívat kdykoliv a kdekoliv.

Jedná se o první chytrý telefon, který do mobilních zařízení přináší displej TRILUMINOS™ s rozlišením Full HD s moderní technologií společnosti Sony X-Reality™ for mobile, která zaručuje nejpoutavější zážitek ze zobrazovaného obsahu, jaký si jen lze představit. Telefon Xperia Z Ultra kromě toho nabízí plně integrovaný čtyřjádrový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,2 GHz či technologie 4G LTE a HD voice, které zaručují široké a bezproblémové možnosti připojení, jedinečnou výdrž baterie a ohromující rychlost odezvy.

„Telefon Xperia Z Ultra představuje vzrušující revoluci v zábavě poskytované chytrými telefony s velkým displejem, jelikož ve velmi tenkém těle nabízí největší displej na světě s rozlišením Full HD mezi chytrými telefony,” uvedl Calum MacDougall, ředitel marketingu pro řadu Xperia ve společnosti Sony Mobile Communications. „Již nyní nabízíme to nejlepší z technologií a designu Sony v celé škále chytrých telefonů a tabletů, nyní tak přinášíme stejnou prémiovou nabídku do segmentu chytrých telefonů s velkým displejem a určujeme novou normu, kterou budou ostatní následovat.“

Největší displej chytrého telefonu s rozlišením Full HD

Telefon Xperia Z Ultra je vybaven jedinečným dotykovým displeje, s úhlopříčkou 6,4" s rozlišením Full HD Sony TRILUMINOS® Display for mobile, který nabízí širší barevnou paletu přirozených barev díky zkušenostem s televizní technologií Sony BRAVIA. Použitá průlomová technologie zahrnuje X-Reality™ for mobile: inteligentní technologii společnosti Sony sloužící k zobrazování na displejích s vysokým rozlišením, která provádí analýzu každého obrazu a dopočítává chybějící obrazové body, čímž dochází k optimalizaci kvality a vzniku nejostřejšího možného obrazu.

Tato technologie analyzuje součásti obrazu na základě zobrazované scény a upravuje je podle vzoru, obrysů a barevné kompozice. Kromě toho dochází k posilování jemných vzorů a věrnému zobrazování detailů i ke zvýraznění silných kontur. Velký displej s plným rozlišením (Full HD) je navíc optimalizován tak, aby využíval minimálně o 60 % větší plochu obrazovky, než je tomu u jiných chytrých telefonů.

Nejtenčí Full HD telefon na světě

Telefon Xperia Z Ultra je velmi tenký a nesmírně lehký s jedinečně provedeným tělem o tloušťce pouhých 6,5 mm a hmotnosti 212 gramů, takže je velice dobře přenosný. Designové dovednosti společnosti Sony a důraz na detail se naplno projevují v čistých liniích a použití výběrových materiálů – přední a zadní strana telefonu jsou vyrobené z tvrzeného skla, takže vytvářejí jednolitý povrch, zatímco zobrazovací panel OptiContrast™ je usazen v inovativním rámečku z jednoho kusu kovu, který vypadá dokonale, ať se na něj díváte z kteréhokoliv úhlu. Telefon se může pochlubit stejným ceněným designem OmniBalance jako model Xperia Z a Tablet Z. Telefon Xperia Z Ultra je k dispozici v černé, bílé a fialové barvě.

Jediný chytrý telefon s plným rozlišením odolný proti vodě

Telefon Xperia Z Ultra je stejně elegantní jako je odolný. S působivou třídou ochrany IP55 a IP58 je tento chytrý telefon odolný nejen proti vnikání prachu, ale i vody** – takže je možné si jej používat kdekoliv. S telefonem je dokonce možné pořizovat videozáznam v plném rozlišení pod vodní hladinou, čímž se využití chytrých telefonů s velkým displejem dostává na zcela novou úroveň.

Fotoaparát s možností natáčení videa je vybaven technologiemi „Exmor RS for mobile“, HDR, tedy vysokým dynamickým rozsahem, pro pořizování fotografií i videa, a režimem Superior Auto, který automaticky podle potřeby nastavuje jak HDR, tak i potlačení šumu, takže s telefonem pořídíte úžasné obrazové záznamy i za obtížných světelných podmínek.

Jedinečná zábava

Telefon Xperia Z Ultra je vybaven tak, aby zaručoval jedinečný prožitek při sledování filmů, hraní her, čtení elektronických knih či procházení internetu.

Multimediální aplikace společnosti Sony „WALKMAN“, Album a Movies umožňují procházení obsahem online i offline prostřednictvím jediného přístupového místa, s novými způsoby, jak si tento obsah vychutnat a sdílet jej.

Aplikace „WALKMAN“ využívá audio nástrojů společnosti Sony a propojení s Facebookem ke sdílení a objevování nové hudby a jedinečného hladkého propojení s veškerou dříve staženou hudbou, stejně jako s globální knihovnou více než 20 milionů skladeb, které jsou za předplatné dostupné prostřednictvím cloudové služby společnosti Sony Music Unlimited.

Aplikace Movies zase poskytuje intuitivní možnosti, jak objevovat, spravovat a přehrávat filmy, spolu se snadným přístupem k oblíbeným filmům a nejnovějším epizodám televizních pořadů nabízených službou Video Unlimited.

Aplikace Album přináší propojení se službou PlayMemories Online, díky níž má uživatel rychlý a snadný přístup ke svým fotografiím a albům, bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Dokonce je možné nastavit automatické nahrávání fotografií do úložiště služby PlayMemories Online a zpřístupnit je tak pro jakékoliv oblíbené zařízení značky Sony.

Aplikace Sony Reader2 umožňuje přímý přístup do obchodu Reader store, kde je možné stahovat nejnovější bestselery. Aplikace dokonce umožňuje synchronizaci zakoupených knih v běžných formátech a pokračovat tak v jejich čtení ze stejného místa.

Neomezený výkon s nejrychlejším procesorem pro chytré telefony na světě

Telefon Xperia Z Ultra je vybaven nejrychlejším procesorem pro chytré telefony na světě: procesorem Qualcomm Snapdragon 800 s technologií HD voice, který tak společně s technologiemi Sony ClearAudio+ a zesílením reprodukce zvuku Xloud přináší nejen výjimečnou rychlost a výkon, ale i nedostižnou kvalitu reprodukce hlasu a zvuku.

Režim Battery STAMINA Mode dokáže výrazným způsobem prodloužit délku pohotovostního režimu telefonu, a to i čtyřnásobně nebo více, díky tomu, že rozpozná, kdy se nepoužívá displej telefonu a automaticky ukončuje nepotřebné funkce, zatímco požadovaná upozornění zůstávají nadále aktivní. Jakmile uživatel následně stiskne vypínač telefonu, aby opět aktivoval displej, obnoví se všechny funkce do předchozího stavu.

Připraven na business

Telefon Xperia Z Ultra je ideálním obchodním partnerem díky svému velice citlivému displeji s funkcí rozeznávání písma, na němž lze používat jakoukoliv tužku a vybrané stylusy nebo pera (kapacitní stylusy či kovová pera s průměrem hrotu větším než 1 mm). S telefonem je dokonce možné pořizovat poznámky nebo vytvářet nákresy i během telefonování, takže si můžete zaznamenávat nápady tak, jak přicházejí. Snadno přepínatelná klávesnice na displeji usnadňuje používání telefonu jednou rukou i využívání více aplikací najednou, které tak mohou zvyšovat vaši produktivitu, aniž byste ztráceli čas přecházením mezi jednotlivými okny aplikací.

Spolehlivá architektura zabezpečení chrání vaše firemní i soukromá data, přičemž umožňuje používání několika různých účtů s možnostmi rychlého a snadného nastavení. Další obchodní aplikace budou přicházet v budoucnu prostřednictvím aktualizací a budou tak zajišťovat, že máte ve svém chytrém telefonu k dispozici vždy to nejlepší – ať už pro práci nebo pro zábavu.

Vynikající možnosti připojení

S funkcemi, k jejichž ovládání stačí jeden dotek, můžete snadno a rychle přenášet hudbu, fotografie či videa, uložené v telefonu, do řady zařízení Sony vybavených technologií NFC, včetně reproduktorů, hodinek SmartWatch, bezdrátových sluchátek a televizorů. Řada oblíbeného příslušenství, k němuž se lze připojit, se rozšířila o několik nových a inovativních zařízení.

Bezdrátová dynamická sluchátka SBH52, Smart Bluetooth™ Handset, umožňují snadné telefonování a ovládání jediným tlačítkem, zatímco telefon může zůstat pohodlně uložen v tašce. Displej OLED umožňuje snadné procházení seznamem hovorů, čtení textových zpráv i zobrazení volajícího. Sluchátka je stejně tak možné využít ke kvalitnímu poslechu hudby či FM rádia, včetně funkce RDS. Spárování a spojení obou zařízení lze dosáhnout snadno prostým dotykem telefonu Xperia Z Ultra se sluchátky, nebo jiným zařízením s funkcí NFC. Sluchátka v uhlazeném a minimalistickém provedení jsou odolná proti potřísnění vodou, takže je možné je používat kdekoliv a za jakéhokoliv počasí.

Nejnovější generace hodinek SmartWatch, SmartWatch 2 SW2, umožňuje zůstat informován, aniž by bylo potřeba vytahovat telefon z kapsy nebo tašky. Hodinky SmartWatch 2 představují skutečně multifunkční displej a zároveň dálkové ovládání telefonu, a jsou tak schopné přijímat oznámení, ovládat přehrávání hudby a připojit telefon pomocí funkce NFC na jeden dotyk s bezdrátovými (Bluetooth™) sluchátky a snadno tak vyřizovat hovory. Vodě odolné provedení činí hodinky ještě všestrannějšími než dříve, zatímco je možné si je přizpůsobit použitím libovolného standardního hodinkového řemínku. Používat se dají samostatně nebo ve spojení s vaším chytrým telefonem. Pro první generaci hodinek existuje více než 200 aplikací a vzhledem k použití otevřeného aplikačního rozhraní API předpokládáme, že další aplikace pro hodinky SmartWatch 2 se budou rychle objevovat.

Magnetická nabíječka DK30 obsahuje magnetický čep, který umožňuje vložení telefonu Xperia Z Ultra do nabíječky snadno jednou rukou, bez ohledu na to, zda na telefonu ponecháte kryt nebo ne. Během nabíjení je tak telefon v poloze, kdy je na něj dobře vidět a můžete tak sledovat své oblíbené filmy, zatímco se telefon nabíjí.

Vlastnosti telefonu Xperia Z Ultra

·        Displej TRILUMINOS™ Display for mobile s úhlopříčkou 6,4” a rozlišením Full HD, s technologií X-Reality™ for mobile zaručuje dokonalý zážitek

·        Velmi tenké vodě** a prachu odolné (IP55/IP58) provedení

·        Vysoký výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor Qualcom Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,2 GHz a technologií 4G LTE

·        Možnost pořizování poznámek a tvorby nákresů jakoukoliv tužkou nebo vybraným stylusem či perem (kapacitní stylus či kovové pero s průměrem hrotu větším než 1 mm)

·        Fotoaparát s rozlišením 8 MPx se snímačem „Exmor RS for mobile“ a funkcí dynamického rozsahu HDR dostupnou pro pořizování fotografií i videozáznamů

·        Široká škála příslušenství zajišťující prémiovou zábavu a možnosti připojení

·        Režim Battery STAMINA Mode zaručující vynikající životnost baterie

Telefon Xperia Z Ultra bude na světové trhy uveden ve třetím čtvrtletí roku 2013 (přesné datum uvedení se bude na jednotlivých trzích lišit).

Technické specifikace

Specifikace telefonu Xperia Z Ultra
Barvy

Černá

Bílá

Fialová

Základní údaje Rozměry 179,4 × 92,2 × 6,5 mm
Hmotnost 212 gramů
Operační systém Google™ Android™ 4.2 (Jelly Bean)
Procesor Čtyřjádrový Qualcomm® Snapdragon™ 800 s frekvencí 2,2 GHz
Fotoaparát/kamera

8 megapixelů

16násobný digitální zoom

Automatické ostření

Funkce Burst Mode pro pořízení série snímků

Technologie HDR pro fotografie i video

Rozeznávání obličeje

Přední fotoaparát (2 MPx 1080p)

Geotagging

Záznam videa v HD rozlišení (1080p)

Stabilizace obrazu

Sledování objektu

Obrazové efekty

Rychlé spuštění z pohotovostního stavu

Rozpoznávání scenérie

Časovač spoušti

Odeslání na web

Detekce úsměvu Smile shutter™

Obrazový snímač Sony “Exmor RS for mobile”

Automatické nastavení Superior Auto

Automatické spojování série snímků Sweep Panorama

Dotykové ovládání spouště

Dotykové ovládání ostření

Vyvážení bílé

Hudba

Zvuk 3D surround (VPT)

Zobrazení obalu alba

Bluetooth™ stereo (A2DP)

ClearAudio+

Clear bass

Clear Phase™

Clear stereo

Dynamické vyvážení

Melodie jako vyzváněcí tóny (formáty MP3/AAC)

Služba PlayNow™ *

SensMe™

Rozeznávání skladby TrackID™ *

Aplikace „WALKMAN“

xLoud™ Experience

Internet

Záložky

Google Chrome™

Google Play™

Vyhledávání Google™ *

Hlasové vyhledávání Google Voice™ Search*

Mapy Google Maps™ pro mobilní telefony s funkcemi Street View a Latitude™ *

Čtečka čárových kódů NeoReader™

Posun a přiblížení

Komunikace

Seznam hovorů

Aplikace Facebook™ *

Aplikace Google Talk™ *

Potlačení hluku na pozadí

Polyfonické vyzváněcí tóny

Hlasitý reproduktor

Twitter™*

Zasílání zpráv

Konverzace

E-mail

Google Mail™*

Rozpoznávání písma

Okamžitá komunikace

Multimediální zprávy (MMS)

Prediktivní vkládání textu

Záznam zvuku

Textové zprávy (SMS)

Hlasový vstup

Provedení

Automatické otáčení obrazu

Odemčení telefonu rozpoznáním obličeje

Ovládání pomocí gest

Krytí IPX5/8 (odolnost proti vodě) & IP5X (odolnost proti prachu)

Dotyková QWERTY klávesnice

Zadávání vstupů pomocí libovolné tužky nebo vybraného stylusu či pera (kapacitní stylus či kovové pero s průměrem hrotu větším než 1 mm)

Snímací a krycí vrstva displeje v jednom (Sensor-on-lens)

Režim Battery STAMINA Mode

Snímání obrazovky

Funkce Throw pro zobrazení obsahu na jiném zařízení

Sony X-Reality™ for mobile

Dotyková obrazovka

Obrazová tapeta

Zábava

3D hry

Mediální prohlížeč

Ovládání her pohybem

PlayMemories

Certifikace PlayStation® Certification v řízení

Radiopřijímač (FM s RDS)

Sony Reader

Prohlížení fotografií SensMe™ slideshow

Sony Entertainment Network*

Spouštění TV

Streamované video

Video Unlimited

YouTube™*

Organizér

Režim letadlo

Budík

Kalkulačka

Kalendář

Kontakty

Čtečky dokumentů

eCompass™

Poznámky

Průvodce nastavením

Stopky

Úkoly

Časovač

Možnosti připojení

Audiokonektor 3,5 mm (CTIA)

aGPS*

Bezdrátová technologie Bluetooth™ 4.0

DLNA Certified®

Podpora protokolu Media Transfer Protocol

Podpora Micro USB

Podpora propojení přes USB

Media Go™*

NFC

PC Companion

Play Anywhere

Zrcadlení obrazovky

Smart Connect

Synchronizace s Facebook™

Synchronizace přes SyncML™

Synchronizace s Google™

Synchronizace s osobním počítačem

Synchronizace s Microsoft® Exchange ActiveSync®

Podpora USB High speed 2.0

USB mass storage

Xperia Link™

Wi-Fi®

Funkce Wi-Fi® Hotspot

Displej

Úhlopříčka 6,44 palce

Rozlišení 1920×1080 bodů

Displej TFT TRILUMINOS™ display for mobile se zobrazením 16 777 216 barev

Dotykové krycí sklo panelu displeje s vrstvou Super Hard Coat ASF

Paměť Vnitřní paměť telefonu 16 GB (až 11 GB k dispozici uživateli)**
Rozšiřující slot Paměťové karty microSD™, až 64 GB (podpora SDXC)
Sítě

UMTS HSPA+ 900 (Pásmo VIII), 2100 (Pásmo I) MHz, 850 (Pásmo V), 1900 (Pásmo II), 1700 (Pásmo IV)

GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz

Životnost baterie*** Baterie (vestavěná) 3000 mAh
Doba hovoru v síti GSM Až 11 hodin
Pohotovost v síti GSM Až 550 hodin
Doba hovoru v síti UMTS Až 14 hodin
Pohotovost v síti UMTS Až 530 hodin
Pohotovost v síti LTE Až 510 hodin
Doba přehrávání hudby Až 120 hodin (nejdelší doba přehrávání na světě)
Doba přehrávání videa Až 5.5 hodiny
Obsah balení Telefon Xperia™ Z Ultra, nabíječka, kabel micro USB k nabíjení, synchronizaci a přenosu souborů, uživatelská dokumentace

 

Nejprodávanější mobilní telefony v Datartu:

Nový mobilní telefon si můžete zakoupit v těchto kategoriích: • SmartphonyDotykové telefonyKlasické telefonyDual SIM telefonyTelefony s QWERTYVyklápěcí mobilní telefonyOdolné telefonyMobily pro senioryTelefony pro pevnou

Příslušenství pro mobilní telefony vybírejte v těchto kategoriích: • PouzdraNabíječkyPaměťové kartyRukaviceHandsfree

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů