Xperia Tablet Z - nejtenčí 10" tablet na světě

 

Sony logoSony oznamuje globální dostupnost zařízení Xperia™ Tablet Z – nejtenčího 10“ tabletu na světě

Xperia Tablet Z je posledním přírůstkem do rodiny prémiových produktů

 

Oceňovaná vlajková loď mezi chytrými telefony společnosti Xperia Z je nyní dostupná po celém světě.

25. února 2013, 9:15 SEČ, BARCELONA / PRAHA – V rámci kongresu Mobile World Congress dnes společnost Sony Mobile Communications („Sony Mobile“) oznámila, že Xperia Tablet Z – nejtenčí 10“ tablet bude uveden na celosvětový trh ve druhém kalendářním čtvrtletí 2013. Kromě toho bude ode dneška na pultech obchodů po celém světě i vlajková loď společnosti mezi chytrými telefony, model Xperia Z.

Od oznámení uvedení tohoto telefonu v lednu získal model Xperia Z třináct ocenění a do dnešního dne docílil nejširšího záběru ze všech chytrých telefonů Sony se 140 prodejními kanály na 60 trzích po celém světě. Oba tyto produkty v sobě kombinují prémiové technické specifikace, to nejlepší z technologií Sony, zábavu, design i široké možnosti připojení.

Prémiové provedení tabletu

Xperia Tablet Z je v současné době nejkvalitnější, vysoce výkonný 10,1" LTE tablet s operačním systémem Android. Tablet je vyrobený z vysoce kvalitních materiálů ve stejném ohromujícím provedení OmniBalance, jaké sdílí se svým telefonním sourozencem. Xperia Tablet Z je mimoto neuvěřitelně tenký a lehký s tloušťkou pouhých 6,9 mm a hmotností 495 g. Tablet se bude dodávat v černé a bílé barvě a ve variantách s technologií LTE a WiFi. Jde o první tablet poháněný superrychlým čtyřjádrovým procesorem společnosti Qualcomm® s označením SnapdragonTM S4 Pro. Navíc je tablet vyroben v provedení s nejvyšší úrovní ochrany proti vniknutí vody (IP55 a IP57), jakou kdy zařízení kategorie tablet mělo, díky níž je imunní vůči náhodnému polití nebo postříkání.

„Xperia Tablet Z stanovuje nové normy v zábavě tím, že v sobě spojuje prémiové technické specifikace a technologie Sony se vzájemnou konektivitou mezi různými zařízeními a s vyrovnaným prožitkem pro uživatele,“ uvedl Kaz Tajima, viceprezident korporace a ředitel pro kreativní design a plánování uživatelského prožitku [Head of UX Creative Design and Planning] společnosti Sony Mobile Communications. „Xperia Tablet Z podtrhuje náš záměr být vůdčí silou na trhu prémiových zařízení s operačním systémem Android. Stavíme přitom na základech vytvořených chytrým telefonem Xperia Z, které jsme ideálním způsobem optimalizovali pro použití v zařízení tablet PC.“

Vestavěné technologie Sony

Xperia Tablet Z obsahuje to nejlepší z technologií Sony. HD WUXGA Display s úhlopříčkou 10,1", využívající technologii Mobile BRAVIA Engine 2, nabízí zdokonalenou reprodukci barev a zaručuje tak zážitek srovnatelný se sledováním televize. Tablet využívá i odborných znalostí a zkušeností společnosti Sony v oblasti fotoaparátů a je vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením snímače 8 Mpx a technologií „Exmor R for mobile“ a předním HD fotoaparátem s rozlišením 2 Mpx, které jsou schopné vytvářet ty nejlepší snímky za jakýchkoliv podmínek.

Technologie společnosti Sony pro reprodukci zvuku S-Force Front Surround 3D zaručuje ohromující audio výkon, umocněný režimem reprodukce Clear Audio+ a inovativním uplatněním dvou vestavěných reproduktorů se čtyřmi „reproduktorovými komorami“ v levém a pravém rohu, které zaručují vynikající zvuk bez ohledu na to, v jaké poloze se tablet právě drží. Xperia Tablet Z je také vybaven režimem Battery STAMINA, tedy jedinečnou technologií společnosti Sony určenou ke správě spotřeby elektrické energie, která je schopná výrazně prodloužit pohotovostní výdrž zařízení. Varianta tabletu s technologií WiFi navíc nabízí úložný prostor o velikosti až 64 GB a možnost použít paměťovou kartu formátu SD.

Snadné připojení na jeden dotek

Xperia Tablet Z poskytuje více možností připojení než jakékoliv jiné zařízení v této kategorii. Nabízí funkci NFC One-Touch společnosti Sony, která uživatelům umožňuje přenášet zvolený obsah bez nejmenších problémů z HD tabletu do televizoru, z tabletu do reproduktorů, či z telefonu do tabletu prostým vzájemným dotykem obou zařízení.

Funkce One-Touch tvoří klíčovou součást výbavy zařízení společnosti Sony uváděných na trh v tomto roce, přičemž žádný jiný výrobce spotřební elektroniky v současnosti nenabízí srovnatelný počet zařízení vybavených technologií NFC (Near Field Communication). Univerzální funkce infračerveného dálkového ovladače umožňuje uživatelům tabletu ovládat televizor a další zařízení z dílny Sony – ale i od jiných výrobců – přímo prostřednictvím tabletu, což jej staví do ústřední pozice v domácnosti. TV Sideview je nová aplikace, která uživatelům přináší zcela nový způsob využití televize.

Multimediální aplikace Sony

Charakteristické multimediální aplikace společnosti Sony – “WALKMAN“, Movies a Album – umožňují uživatelům vychutnávat si, ovládat a sledovat multimediální obsah v neomezené míře bez ohledu na právě používané zařízení. Součást využívání těchto aplikací tvoří i ekosystém sítě Sony Entertainment Network, který prostřednictvím služby Music Unlimited zahrnuje přístup k 18 milionům skladeb i propojení se sociální sítí Facebook, zatímco služba Video Unlimited umožňuje přístup k více než 100 000 filmů a televizních seriálů.

Příslušenství pro Xperia Tablet Z

Xperia Tablet Z bude na trh uveden společně s řadou příslušenství, včetně stojánku, ochrany displeje a koženého pouzdra v černé, bílé a červené barvě. Tyto doplňky budou k dispozici v prodejnách Sony nebo u registrovaných obchodníků.

Xperia Tablet Z bude na trh uveden s operačním systémem Android 4.1 (Jelly Bean), který bude možné aktualizovat na verzi 4.2 po vydání poslední verze uživatelského rozhraní Android.

 

Klíčové vlastnosti zařízení Xperia Tablet Z

 

·         10,1" HD WUXGA Display s  rozlišením 1920×1200 bodů a technologií Mobile BRAVIA Engine 2

·         S-Force Front Surround 3D

·         Nejtenčí tělo na světě s tloušťkou 6,9 mm a hmotností jen 495 g - pro 10.1" voděodolný tablet

·         Ochrana proti vnikání prachu a vody (IP55 a IP57) s displejem krytým vysoce odolným sklem

·         Asynchronní čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s frekvencí 1,5 GHz, a 2 GB operační paměti

·         Možnost připojení jedním dotekem pomocí technologie Near Field Communication (NFC)

·         Jedinečný design OmniBalance s jemně zaoblenými hranami a hladkými lesklými povrchy

·         Zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a technologiemi „Exmor R for mobile“ a Superior Auto, plus přední HD fotoaparát s rozlišením 2 Mpx

·         Režim snížení spotřeby Battery STAMINA, který dále zlepšuje výdrž v pohotovostním stavu.

Nejprodávanější tablety v Datartu:

 

Sortiment tabletů, počítačů a notebooků naleznete v těchto kategoriích: • Dětské tabletyTablety s klávesnicíTabletyiPadyČtečky knihBoogieBoardStolní počítačeAll-In-One počítačeApple počítačeNotebookyUltrabookyNetbookyMacbookyDotykové notebookyHerní notebooky

K novému tabletu doporučujeme také zakoupení příslušenství: • Pouzdra pro tabletyDokovací stanice na tabletNabíječky k tabletůmDotyková pera pro tabletPropojovací kabely

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů