Tablety

A hlavně, chcete mít po ruce všechny informace, maily i zábavu v elegantním provedení a přitom s dostatečně velkým displejem, aby čtení nebo práce s nimi byly pohodlné kdekoli se ocitnete? Pak neváhejte a pořiďte si některý z nabídky tabletů.

 

tabletyChcete být in?

Elegantní a přitom praktický. Takový je tablet, přístroj, který dokáže usnadnit život dospělým, protože na něm vyřídí maily, přečtou si zprávy i si najdou to, co hledají. Navíc pomůže zabavit děti, což oceníte třeba při delším cestování.

Nabídka je čím dál širší, jen na vás je, po kterém přístroji sáhnete, pokud zvolíte některý z produktů od předních výrobců jako jsou firmy Apple, Acer, Asus či Samsung, rozhodně nebudete zklamáni.

Na trhu jsou přitom k dispozici i tablety v nižší cenové hladině například od značky Emgeton, které rovněž dokážou splnit očekávání, které jejich uživatelé mají, nižší cena je dána například menším displejem nebo jeho nižším rozlišením, které ale na většinu funkcí rovněž bohatě stačí.

tablety Jaký operační systém?

Při rozhodování pro konkrétní typ tabletu neberte v potaz jen konkrétní značku, ale rovněž to, jaký používá operační systém. Je dobré, pokud bude v tomto ohledu kompatibilní třeba s vaším mobilním telefonem nebo počítačem – oceníte to třeba při přetahování hudby nebo fotografií mezi nimi.

V zásadě se přitom dají doporučit dva operační systémy, buď iOS, s nímž pracují tablety iPad od Apple, nebo Android, které používá většina ostatních velkých výrobců.

V jejich nejnovějších tabletech najdete verzi operačního systému Android 4.0 označovanou jako Ice Cream Sandwich, která umožnila plnou kompatibilitu mezi různými typy přístrojů s Androidem. Kritérií, kterými byste se měli řídit při výběru stylového pomocníka v podobě tabletů, je ale více. Naštěstí je poměrně snadné se v nich vyznat. Takže, na co se zaměřit?

Velikost displeje

Pro někoho může být rozhodující velikost úhlopříčky, někdo kvůli skladnosti hledá co nejmenší, jiný si naopak chce užít i na tabletu slušného podívání.

tablety Rozlišení a typ displeje

Zaměřit se můžete i na typ displeje a jeho odolnost vůči běžnému provozu. Pokud jde o rozlišení, standardem je 1024 x 768 bodů, většina výrobců už ale běžně koketuje i s rozlišením 1280 x 800 bod a Apple u svých nejnovějších modelů přišel s novým Retina displejem a rozlišením 2048 x 1536, díky čemuž si budete moci dopřát skutečně realistické zobrazení.

Standardem se pomalu stává i technologie IPS, díky níž je obraz na displeji dobře viditelný z různých úhlů pohledu.

Procesor a paměť

Co se týká paměti, minimem už je dnes 16 GB, kdo chce víc, může si připlatit a koupit přístroj s 32 GB nebo 64 GB paměti. Pokud jde o RAM paměť pro vlastní práci tabletů, běžná už je ta o velikosti 1 GB, stejně jako se běžně instaluje procesor s výkonem 1 GHz, který z tabletů činí velmi pracovité pomocníky. Většina z nich má procesor dvoujádrový.

Výhody tabletů

● Velikost a váha, díky níž se bez potíží vejdou do každé kabelky či brašny a navíc si na nich můžete pohodlně číst i v posteli či v MHD, zároveň toho umí mnohem více než poněkud jednoúčelové čtečky.

● Dají se použít okamžitě, jakmile ho vezmete do ruky, žádné dlouhé nabíhání jako u počítačů, což je skvělé, pokud potřebujete něco rychle najít například na internetu.

● Množství aplikací, které pro ně existují, a vy tudíž můžete jejich funkce neustále vylepšovat a naplno využívat.

● Chcete někomu ukázat fotografie? Vezměte si s tebou tablet a předveďte je na něm. Pokud se někomu prohlížené obrázky líbí, rovnou mu je můžete poslat mailem.

● Snadné prohlížení videí či filmů, což je skvělé, pokud potřebujete

například zabavit děti na dlouhých cestách, podobně je nadchnou i hry, které jim stáhnete.

● Snadné a intuitivní ovládání.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů