basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Navigace do auta

Stále větší displeje, mnohem přesnější určení polohy, čím dál podrobnější mapy. To vše a ještě mnohé další funkce charakterizují novinky na trhu navigací, které se navíc čím dál více specializují podle účelu použití. Největší výběr však nadále zůstává na poli těch klasických automobilových.

 

 

 

navigace do autaKaždý, kdo nesnáší vyptávání se třeba na to, kde je nejbližší benzinka, musí být nadšený funkcí „Kde jsem“, kterou jsou vybavené některé navigace například od firmy Garmin.

Díky ní budete vždy vědět nejen vaší polohu, ale získáte i přehled o nejbližší nemocnici, policejní stanici či právě benzínce. A to vše bez toho, abyste museli do přístroje složitě zadávat vyhledávání daných míst, najde vše za vás.

Budete vědět, co se kde děje

Tato příjemná funkce je navíc jednou z mnoha, kterou disponují moderní automobilové navigace, u nichž už se naprostým standardem staly displeje s úhlopříčkou 4,3 palce a větší.

navigace do autaVýrobce Garmin své produkty už běžně vybavuje také TCM přijímačem, takže mohou zobrazovat i informace o aktuální dopravní situaci na trati, po níž jedete.

Mnohé navigace zajišťují přenos nejnovějších dopravních informací do vašeho navigačního zařízení. Pokud tyto služby využívá více řidičů, poznáte efekt i v tom, že provoz na silnici je plynulejší, protože všichni jsou na možné potíže předem připraveni a ubude proto míst, kde se tvoří zácpy.

Velkou předností většiny navigací je asistent navádění do jízdních pruhů s fotorealistickým náhledem, díky němuž už se nemůžete splést ani při projíždění velkými mimoúrovňovými křižovatkami.

 

Navigace spočítá výkon motoru

Samozřejmostí jsou i další vychytávky. Navigace tak dnes vyhodnocuje údaje jako je například aktuální spotřeba paliva, otáčky motoru, teplotu provozních kapalin, množství emisí či případná chybová hlášení vozu. Plánovač trasy či velká paměť pro ukládání tras je samozřejmostí.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů