basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

E-knihy přicházejí

Elektronické knihy neochudí čtenáře o nic z obsahu klasických papírových vydání, ale přináší mnoho výhod navíc. Stačí si zvolit správný formát vhodný právě pro vaši čtečku.

 

čtečky knih

Jak vlastně taková elektronická kniha vypadá?

Můžete si ji představit jako naskenovanou kopii knihy uloženou v počítači, ale bylo by to hodně nepřesné. E-knihy neboli e-books, se chovají daleko vstřícněji než pouhý okopírovaný obrázek knihy – na obrazovce čteček (někdy se rovněž označují jako e-knihy či e-books) se totiž například pružně přizpůsobují její velikosti, stejně jako si můžete dle libosti zvětšit velikost písma, aniž by vám pak kus stránky chyběl.

Takhle vypadá budoucnost

Výše uvedené platí, pokud si knihy stahujete například v doporučovaném formátu ePub a nikoliv v PDF, protože druhý z nich neumí zalamování a zvětšování textu. Stránku si můžete pouze přiblížit, ale na obrazovce pak vidíte pouze její část.

Nemusíte mít obavy ani z cen elektronických knih, na rozdíl od papírových se na ně sice vztahuje vyšší sazba DPH, nicméně stojí ve srovnání s nimi většinou výrazně méně.

E-knihy si můžete číst i na dalších zařízeních jako jsou smartphony, tablety či notebooky a počítače, ale není to tak pohodlné jako na čtečce k tomu přímo určené.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů