Čtečky knih

Lze je vidět stále častěji, elektronické čtečky knih, malé, lehké a snadno přenosné přístroje pro čtení moderních digitálních eknih.

Při váze několika desítek gramů si s sebou můžete na dovolenou, nebo třeba jen na cestu do práce vzít kompletní knihovnu,čítající klidně několik tisíc knih. Čtečka na jedno nabití dokáže zobrazit několik tisíc stran textu.

 

 

čtečky knihCo dokáže elektronický inkoust?

Za pohodlí při čtení kromě lehkosti přístroje uživatelé vděčí technologii zvané elektronický inkoust neboli e-ink, díky níž je čtení co do pohodlí srovnatelné se čtením z obyčejného papíru. Text není podsvícený, proto unavuje oči daleko méně než displeje notebooků nebo tabletů.

Existuje více technologií elektronického inkoustu, ale v zásadě jsou si podobné, základním principem jsou miliony mikrokapslí s pozitivně nabitými bílými a negativně nabitými černými částečkami, které se přesouvají podle toho, jak na ně působí elektrické pole.

Navíc je to technologie úsporná, protože energie je potřeba pouze na první překreslení zobrazeného textu, nikoli už na jeho další zobrazení. Velkou výhodou je rovněž to, že se na čtečkách dá číst i třeba při jasném slunečním světle, displej je stále stejně čitelný.

V noci je však potřeba, stejně jako u čtení papírové knihy, použít dodatečné osvětlení. Pro čtečky jsou v nabídce lampičky, které se k nim snadno přichytí.

čtečky knihIdeální na čtení beletrie

Zatím v černobílé. Momentálně jsou na trhu modely s barevnými odstíny šedé barvy, do budoucna se připravují i čtečky s barevným e-inkem, které přijdou vhod například ke čtení odborných publikací. Pro beletrii a podobnou literaturu jsou tyto přístroje ideální.

Udělejte si pořádek v elektronické knihovně

Elektronické knihy můžete koupit v online knihkupectvích, které je nabízejí vedle papírových knih.

Díky čtečce se dostanete i na internet

Hitem jsou i čtečky Amazon Kindle, které rovněž nabízejí vysoce kontrastní šestipalcový E-Ink displej. Obrázky a fotografie lze zvětšovat na plnou velikost displeje a zobrazení stále zůstává perfektně ostré, aniž by se vaše oči unavily. Podporuje formáty Kindle (AZW), PDF, TXT a nechráněné MOBI či PRC.

Stažení knihy nebude díky integrované wi-fi problém, navíc se také z této čtečky můžete dostat i na internet. Čtečka zároveň podporuje přehrávání audiosouborů, takže je čtení možné doprovodit poslechem hudby nebo si rovnou pustit audiobook čili namluvenou knihu.

Čtečka Kindle podporuje zobrazení českých znaků ve všech formátech knih, nepodporuje však chráněné DRM soubory (systém ochrany proti kopírování).

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů