Apps neboli aplikace pro smartphone

aplikace pro smartphone Jak využít váš mobil či tablet na 100 procent

Myslíte si, že tablety či chytré mobilní telefony se hodí jen na čtení nejnovějších zpráv z domova či ze světa, maily, hry pro děti a sem tam nějaké video? Tak to jste na velkém omylu. Ponořte se do světa aplikací. Programů, které se světem šíří zdarma či za drobné poplatky. Najdete je na webu a z vašeho mobilního telefonu či tabletu činí mimořádně užitečného a zábavného společníka.

Mailování z telefonu či tabletu je dávno samozřejmostí, ale tušili jste, k čemu všemu dalšímu se dají tyhle chytré přístroje rovněž použít?

Jen si to představte: můžete s jejich pomocí vařit, hledat v jízdních řádech, plánovat si výlety a během cest po světě odklikávat, jaké památky už jste navštívili. Existují aplikace, které vám zjistí název kdekoliv hrané písničky i autora, další umožní online poslech hudby dle vašeho vkusu a s pomocí jiných si můžete prohlížet hvězdnou oblohu a rovnou zjistit, na co se koukáte. Další vás zásobí přesnou předpovědí počasí a ukážou vám, odkud kam jdou bouřkové mraky, zatímco jiné vám spočítají váš kondiciogram a dají přečíst horoskop na míru.

Zvláště pro mobily se pak hodí aplikace, s jejichž pomocí si můžete změřit, kolik jste toho uběhli či ušli a jaké množství kalorií jste přitom spálili. Ti, kdo chtějí mít přehled o svých penězích, jistě ocení i aplikace sledující pohybu na burze či měnící se kurzy měn.

A samozřejmě na chytrých mobilech neboli smartphonech můžete hrát hry nebo si číst noviny, knížky i časopisy či komunikovat s ostatními pomocí sociálních sítí jako je Facebook nebo Twitter či bezplatně telefonovat přes internet.

Vydejte se na internet

aplikace pro smartphoneJak však do svého přístroje aplikaci dostanete? Nebojte se, není to složité.

1. Mějte na paměti, že různé přístroje používají různé operační systémy, dnes v naprosté většině jde o Android, iOS a Windows. I ty se mezi sebou navíc liší číselným označením podle toho, jak šel jejich vývoj v čase. Když ale hledáte nějakou aplikaci, většinou u ní je napsáno, pro jaký operační systém nebo dokonce pro jaké konkrétní přístroje je určena. Mnohé aplikace existují ve verzích pro více operačních systémů, stejně tak dají pořídit i do tabletů.

2. Největší výběr najdete na oficiálních webech jednotlivých operačních systémů:

Android – Google Play (https://play.google.com/store)

Windows – www.microsoftstore.com

iOS – Apple Store (store.apple.com/cz)

Počítejte s tím, že abyste si mohli něco stáhnout, budete se muset na webu zaregistrovat.

3. Kromě toho existují různé další weby, které rovněž nabízejí volně šiřitelné i placené aplikace.

4. K aplikacím se dostanete buď přímo z přístroje nebo s pomocí počítačového připojení. Za některé aplikace se platí – buď kreditní kartou rovnou při jejich koupi nebo se vám jejich cena přičte k účtu za mobilní telefon, pokud je kupujete například přes web mobilního operátora. Většina placených aplikací nestojí více než pár desítek korun.

Jaké zvolit připojení?

aplikace pro smartphoneZatímco u mobilních telefonů se většinou postupuje tak, že si k běžnému telefonnímu tarifu přikoupíte ještě datový, na vás je kolik megabytů si měsíčně předplatíte, u tabletů stačí koupit pouze data. Navíc můžete využít toho, že tablety jsou běžně vybaveny wi-fi technologií, takže se můžete bez dalších poplatků připojit k internetu všude tam, kde je bezdrátový internet, což může být jak u vás doma, tak v různých kavárnách či veřejných knihovnách.

Porovnejte si naše ceny s konkurencí

Aplikace eDatart je určená pro mobilní telefony Apple a ty s operačním systémem Android. Stačí, když si načtete QR kód u produktů z katalogu pomocí čtečky v aplikaci a nejen, že se vám zobrazí aktuální cena, ale navíc i její srovnání s nabídkou konkurence. Více najdete na stránce http://www.datart.cz/mobil, kde si aplikaci můžete stáhnout. Díky aplikaci získáte informace o technických parametrech zboží či o jeho dostupnosti na prodejnách. Můžete také procházet aktuální nabídku Datartu či v ní fulltextově vyhledávat.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů