Stolní počítače

Hodí se vám více stolní počítač? Tak si ho kupte. Získáte spolehlivého pomocníka, kterého navíc budete moci kdykoliv vylepšit. Tento typ počítačů se také dobře hodí jako počítač pro děti.

 

 

stolní počítače

Chtěli byste osm hodin denně pracovat u notebooku na sedačce? Nebo si k takové práci raději sednete na pořádnou ergonomickou židli ke správně výškově nastavenému monitoru a k samostatné klávesnici stolního počítače?

Samozřejmě, i notebook se dá položit na stůl a doplnit monitorem či klávesnicí, ale dlouhodobá práce s ním nikdy nebude tak pohodlná jako s desktopem, který proto pro mnoho lidí stále zůstává tou nejlepší volbou.

Jiné pro občasné uživatele, jiné pro hráče

Při výběru stolního počítače, byste si ze všeho nejdříve měli říci, k čemu všemu ho budete používat a podle toho volit výkon procesoru, typ grafiky i kapacitu paměti.

 

Pokud ho například chcete mít doma proto, abyste na něm občas vyřídili maily, našli něco na internetu a prohlédli si fotografie od přátel či příbuzných, stačí vám počítač s nižším výkonem procesoru, než pokud chcete jeho prostřednictvím přehrávat filmy a používat počítač k pravidelné práci.

Tehdy už rozhodně oceníte jeho rychlejší odezvu. U procesorů můžete volit v zásadě mezi modely AMD a Intel, přičemž pro náročnou práci se hodí především druhé z nich, které lze navíc v průběhu času takzvaně přetaktovat, a tím jejich výkon ještě zvýšit.

stolní počítače Promyslete si kapacitu paměti

Nejnáročnější uživatelé se rekrutují z řad grafiků a hráčů nových počítačových her, kteří kromě výkonného procesoru potřebují i velmi kvalitní grafickou kartu s možností obměňovat ji časem za ještě lepší. Na druhou stranu méně nároční uživatelé bez potíží vystačí s integrovanými grafickými kartami, jejichž velkým plusem je nízká spotřeba.

Důležitými parametry jsou také kapacita RAM paměti a kapacita harddisku počítače – první slouží především k aktuální práci, druhá k ukládání dat počínaje textovými soubory, přes fotografie a videa až po filmy.

Platí tedy čím více, tím lépe, ale pro občasné využití počítače si bohatě vystačí s pamětí na harddisku do 500 GB, zatímco nároční uživatelé by se měli rozhlížet v kategorii kolem 750 GB. U stolních počítačů lze navíc tyto disky časem měnit za kapacitně větší, což u notebooků prakticky nejde.

Rychlou práci s mnoha aplikacemi zároveň budete moci provádět, pokud budete mít počítač s RAM kapacitou 4 GB a vyšší.

Stolní počítač nebo notebook?

Zvažte, zda by vaším nárokům nevyhověl spíše notebook, jehož velkou výhodou je možnost sednout si s ním kamkoli, ať už doma nebo třeba v kavárně nebo jen tak venku. Počítejte však s tím, že notebooky bývají dražší než stejně výkonné stolní počítače.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů