Počítače

Rozhodnuto. Potřebujete nový počítač. Ale na vás je to, zda volba padne na notebook, ultrabook nebo zda zůstanete u klasického stolního počítače. Jaký zvolit?

 

 

počítačeRozdíly mezi stolním PC a notebookem

Klasický počítač je dobrou volbou i pro toho, komu jde o co nejvyšší výkon a možnost přístroj dále vylepšovat dokupováním a obměňováním jednotlivých komponent – řeč je třeba o rozšiřování paměti či výměně grafické karty za lepší.

Podobně výkonný notebook by byl mnohem dražší a vylepšovat by ho stejně nešlo. Proto se také u notebooků počítá s častější obměnou než u desktopových počítačů.

Koupě klasického stolního počítače by však byla nepraktická pro někoho, kdo při práci rád střídá různá prostředí ať už doma či venku – díky notebookům či ultrabookům můžete klidně pracovat v kavárně.

Mobilitu oceníte i tehdy, pokud budete chtít prezentovat nějaký projekt na poradě či si pustit film nebo prohlédnout fotky na návštěvě u přátel. Výkonné multimediální notebooky, které je možné snadno přenášet, nakonec ocení celá rodina.

Každopádně, do domácí sítě, jejíž obsah můžete pomocí moderních technologií sdílet – a pouštět si třeba na televizi filmy či fotografie uložené na počítači – můžete úplně stejně zapojit notebooky jako stolní počítače.

Do práce, na cesty, na návštěvu

Možná si ještě pamatujete na dobu, kdy notebooky používaly k práci jen manažeři nebo pojišťovací agenti, kteří si je nosili s sebou v tašce přes rameno.

počítačeDnešní přístroje mají mnohem širší využití a navíc se skupina přenosných počítačů stále více profiluje, takže si můžete vybrat mezi notebooky nebo dokonce průlomovými ultrabooky, které jsou na trhu s počítači snad největším trendem -- lehké, štíhlé, bezpečné a přitom velice výkonné k tomu, aby se dokázaly stát plnohodnotným pracovní nástrojem, který přitom můžete vzít kamkoli snadno s sebou. Výborně poslouží i k přehrávání multimédií.

Pokud jde o notebooky, kromě klasických pracovních notebooků v nabídce najdete přístroje vhodné pro multimediální využití nebo takové, které výborně poslouží jako domácí počítač, který k různým funkcím (mailováním počínaje, pouštěním filmů konče) využívá celá rodina. Notebooky se také staly skvělým pomocníkem pro studenty, kteří s jejich pomocí připravují školní práce, vyhledávají informace i komunikují s učiteli a především s vrstevníky.

Udělejte si pohodlí

Budete-li chtít notebook nebo ultrabook využít k delší práci a podobně, není problém k nim připojit myši či klávesnice včetně bezdrátových, díky nimž se práce na nich stane pohodlnější. Menší notebooky skvělé na přenášení můžete pak doplnit také velkým monitorem s lepším rozlišením displeje, který se rovněž více hodí k přehrávání fotografií nebo psaní textových dokumentů.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů