Monitory

Tak, jak se zlepšuje výkonnost počítačů, zvyšují se i dovednosti monitorů. A platí to i u těch, kterými výrobci vybavují notebooky či o displejích telefonů či tabletů. Zlepšení se navíc netýká jen třeba podání barev, ale také funkcí, k nimž lze monitory využít.

 

 

Budoucnost monitorů

monitoryBudoucnost monitorů mimo jiné spěje ke stále vyššímu rozlišení,díky němuž je obraz do detailů ostrý, což oceníte nejen při práci, ale rovněž při hraní her. Při zkoumání kritérií monitorů nebo třeba televizních obrazovek se rovněž můžete setkats označením 2K, 4K či 8K – udává stále se zvyšující standardy pro rozlišení, jde vlastně o horizontální rozlišení v pixelech, kdy tedy označení 2K odpovídají dva tisíce pixelů, zatímco 8K bude osm tisíc pixelů.

Kromě toho firmy pracují na vývoji a vylepšování technologie zobrazení 3D. Pomalu už nastupuje i technologie OLED (Organic Light-Emitting Diode), která zaručí ještě realističtější podání barev a zároveň velmi nízkou spotřebu, tyto obrazovky a monitory jsou však zatím velmi drahé.

Výrobci však stále více vyšperkovávají i LCD technologii, případně v monitorech používají LCD s LED podsvícením provětší uživatelský komfort.

Místo televizní obrazovky

Stírá se například rozdíl mezi LCD monitorem k počítači a televizní obrazovkou, i proto běžně dostupné počítačové monitory díky svým vlastnostem v mnoha domácnostech postupně nahrazují televizory, takže spojení zábavy a práce je ještě snazší.

Případně si můžete ke své stávající televizi koupit kvalitní LCD televizní monitor a těšit se z realistického podání barev, kdy černá bude opravdu černá a podobně. Součástí těchto monitorů bývají i integrované digitální tunery pro příjem pozemní i kabelové televize.

Přímo na internet? žádný problém!

I menší počítačové LCD monitory nabízejí samy o sobě stále více funkcí, protože mnohé umí přehrávat hudební a multimediální obsahu rovnou z HDD a nebo z flash disku a není problém je přímo připojit k internetu například pomocí takzvaného Built-in Wireless LAN neboli zabudovaného WiFi přijímače, takže PC zapínat nemusíte.

Nezapomeňte využívat i funkci pro řízení spotřeby monitoru, vyplatí se to.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů