Jak vybrat notebook?

 

Notebook vybíráme nejčastěji podle toho, na co bude primárně určen. Z toho nám vychází 2 základní kameny, podle kterých se budeme řídit dál:

 

Jak vybrat notebook?1. Jakým způsobem budeme notebook používat ?

Pod pojmem způsob použití notebooku si musíme odpovědět na následující otázky :

· Budeme notebook nejčastěji používat doma nebo jej budeme často přenášet ?

· Pokud jej budeme často přenášet, budeme jej vozit v autě nebo nosit sebou v batohu ?

· Pokud budeme notebook často přenášet, je nutné si uvědomit, že může být delší dobu bez zdroje ernergie - jakou kapacitu baterie potřebujete?

· Pokud budete notebook často přenášet, požadujete po něm, aby měl co nejmenší rozměry a hmotnost?

2. K jaké práci a jakou práci bude muset notebook zpracovávat ?

Když už známe způsob použití, tak se nám trochu zúží výběr na určení práce nebo činnosti, kterou bude notebook vykonávat. Zde je třeba odpovědět si na následující otázky:

· Chceme základní notebook pro občasné využití pouze na internet/prohlížení fotek a nějaký ten film ?

· Chceme notebook, který bude často využíván na internet/filmy/prohlížení/úprava fotek, kancelářskou práci a práci v jiných běžně používaných programech ?

· Chceme plně multimediální a zároveň rychlý notebook na časté prohlížení a práci s multimédii či jinými náročnějšími programy (úprava fotek, HD videa, streamování HD obsahu na internetu, balíček Office, Photoshop, úprava a konvertování HD videa z kamery/fotoaparátu, tvorba grafiky, hraní počítačových her apod.)?

· Chceme výkonný, spolehlivý a maximálně bezpečný pracovní stroj bez kompromisů, notebook na kterém nebudeme muset na nic čekat a bez prodlení poběží i nejnáročnější programy a aplikace? Kde poběží více procesů zároveň a notebook se přitom ani „nezadýchá“? Notebook, který vydrží opravdu nejnáročnější pracovní nasazení a zároveň má vyšší spolehlivost a životnost než ostatní notebooky ?

jak vybrat notebook?Pár rad, podle kterých se dá jednoduše řídit :

· Výkon procesorů lze velmi jednoduše dělit např. u procesorů Intel : Pentium  –  Core i3  –   Core i5  –   Core i7 (základní – nenáročný – rychlý – nejrychlejší)

· Pro multimédia, popř. hry si vyberte notebook s „dedikovanou“ grafickou kartu

· Notebooky, které disponují SSD diskem jsou znatelně rychlejší

· Pro jakékoliv použití doporučujeme minimálně 4GB operační paměti

· Pro pracovní použití, multimédia či hry doporučujeme 8GB operační paměti

· Procesory v ultraboocích, které jsou shodně označeny (Intel Core i3, i5, i7) nejsou stejně výkonné jako procesory (Intel Core i3, i5, i7) dodávané do klasických notebooků. Jedná se o jejich úspornější varianty (výkonově 30-40% níže) než stejné procesory v klasických noteboocích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů