Digitální fotoaparáty

Dnešní fotoaparáty jsou tak šikovné, že s nimi v podstatě nemůžete pořídit nepovedenou fotografii. Na vás je, který si vyberete, aby se hodil k vašemu životnímu stylu.

 

 

 

digitální fotoaparátyMůžete mít fotoaparát, na jaký jen pomyslíte. Malý kompakt, který se vejde do kabelky, na občasné fotografování či funkcemi nabitého kolegu, s nímž pořídíte snímky jako od profesionála díky skvělé optice i pokročilým možnostem nastavení.

Na dálku i jako profesionálové

Můžete sáhnout po ultrazoomech, hodících se pro fotografování děje kolem vás i pro snímání vzdálených horizontů či třeba napínavých okamžiků sportovních utkání vašich potomků. Mají k tomu skvěle disponované objektivy s kvalitní optikou, které kombinují možnosti optického a digitálního zoomu, a tak si fotografované objekty či osoby můžete přiblížit až šedesátkrát.

Zvláštní kategorií jsou kompakty s výměnnými objektivy, které stojí na pomezí mezi jednoduchými přístroji a digitálními zrcadlovkami nebo se nechte oslovit rovnou některým z výrobků spadajících do kategorie digitálních zrcadlovek, které už dávno nejsou jen výsadou profesionálů.

I vy sami se však můžete rozhodnout, zda při fotografování s jejich pomocí využijete automatického nastavení funkcí nebo zda si na pokročilých kompaktech nebo digitálních zrcadlovkách budete například clonu či čas nastavovat sami, abyste vytvořili skutečně originální fotografie.

digitální fotoaparáty Jak si vybrat fotoaparát?

Při výběru fotoaparátu si zodpovězte na několik otázek, které vás provedou k rozhodnutí, jaký si nakonec koupíte. Rozhodujete se například podle toho, jak často fotografujete nebo podle nároků na kvalitu výsledných fotografií. Své mohou udělat také vaše ambice týkající se třeba fotografování sportu, makrofotografií, fotografií přírody či uměleckých snímků.

V potaz vezměte i pokročilé funkce některých přístrojů, které umí zaznamenávat nejen čas, ale pomocí GPS modulu i místo, kde byl snímek pořízen a podobně, hodit se vám může i odolnost některých modelů vůči nepřízní počasí včetně vody a mrazu.

Kupujeme fotoaparát aneb Jací jste fotografové?

1 Fotografuji jen občas, ale chci mít fotoaparát hned po ruce. Chcete rychle zachytit snímek vašeho dítěte, které doma rozsypalo rýži po celé kuchyni? Mít vždy v kabelce nebo kapse fotoaparát, díky němuž budete moci fotografovat třeba na oslavě s přáteli a pak jim snímky s pomocí počítače poslat mailem?

Jako takový fotografický zápisník se hodí malý kompaktní fotoaparát, který ocení i každý, kdo nemá s fotografováním žádné zkušenosti či ten, kdo chce úplně jednoduchý přístroj bez funkcí, které by nevyužil. Výhodou bývají přednastavené režimy.

2 Chci víc než obyčejný kompakt. Léta s kompaktem máte za sebou, ale na zrcadlovku se necítíte, ani nepotřebujete její pokročilé funkce? Pak zkuste moderní kompaktní fotoaparáty se spoustou funkcí, vysokým rozlišením a v některých případech i s výměnnými objektivy s vysoce kvalitní optikou.

Umožňují nejen zachycovat běžné momenty kolem vás, ale rovněž kreativní fotografování díky možnosti manuálního nastavení. Mezi režimy najdete funkce jako noční režim či režim pro zachycení pohybu.

digitální fotoaparáty3 Mám vyšší ambice. Sáhněte po digitální zrcadlovce, můžete ji doplnit mnoha objektivy včetně profesionálních. Díky jejich robustnímu tělu se o ně nemusíte bát ani při náročnějších podmínkách, počítejte však s vyšší cenou, zvláště u některých modelů.

Nabízejí za ni třeba mimořádně rychlou uzávěrku a možnost nastavení vysoké citlivosti 3200 ISO a více.

 

 

 

Vybrali jsme pro vás nejoblíbenější fotoaparáty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů