Vinotéky

Máme jen jedna játra a pouze dvě ledviny, což jsou tři dobré důvody, abychom pili s mírou, říkají Francouzi. Přidejme, že mírně bychom měli pít víno kvalitní, dobře ošetřené a správně uložené.

 

 

vinotéky Ideální podmínky pro víno

Chladný, tmavý a klidný sklep, který se vínu líbí nejvíc, má málokdo. Přitom víno potřebuje tmu, protože UV záření mu škodí a mění chuť, nelíbí se mu ani otřesy, a už vůbec nesnáší změny teploty. A tak je nejlepším řešením nahradit vinný sklep něčím, co sklepní podmínky velmi dobře imituje.

Dnešní vinotéky se o to úspěšně snaží. Jejich skleněná dvířka mají speciální UV filtry, jsou vybavené vnitřním ventilátorem a antivibračním systémem. Speciálně vyvinuté kompresory mají klidný chod, který víno neroztřese a nenarušuje proces zrání.

Teplota ve vinotéce

Teplota ve vinotéce se dá nastavit podle potřeby, a protože různá vína potřebují různé podmínky, mohou se láhve temperovat nezávisle na sobě. Ideální teplota pro archivování je kolem 11 °C, servírovací teplota se však dost výrazně liší podle druhů vín. Škála je od 6 °C u šampaňského až po 18 stupňů u těžkých červených vín. Vinotéky mají jednoduše nastavitelnou teplotu chlazení, zobrazovanou na digitálním displeji.

Na výběr je přitom na trhu opravdu široká škála vinoték. Cenově se neliší pouze cenou, ale také množstvím uskladnitelných lahví a rozsahem chladící teploty. Potřebujete-li poradit s výběrem té nejvhodnější vinotéky pro vás, neváhejte se obrátit na naše zákaznické centrum nebo na specialisty v kamenných prodejnách.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů