Sporáky

Věděli jste, že průměrná domácnost použije sporák až padesátkrát týdně? K tomu potřebujete pořádný sporák, na kterém vás bude vaření díky novým funkcím bavit a ještě vám zbude čas na povídání s ostatními.

 

 

Lidé se vrací k domácí přípravě jídla

Už proto byste měli věnovat výběru tohoto spotřebiče velkou pozornost. Žijete sami, ale potřebujete sporák, na kterém si rychle uvaříte malou zdravou večeři a který vás nezklame, když se budete chtít blýsknout před návštěvou? Asi budete mít jiné požadavky než rodina s několika dětmi, které se třikrát týdně dožadují pizzy. Naštěstí výrobci dokázali na různorodé požadavky zákazníků zareagovat.

sporákyPři výběru sporáků se nemusíte – ani byste neměli – řídit jen tím, zda jde o sporák elektrický či plynový. Zajímejte se o to, co všechno umí jednotlivé plotýnky či jak výkonná je trouba. Mimochodem, plynové trouby už se používají spíše výjimečně, nárokům většiny lidí totiž dovede daleko lépe dostát multifunkční elektrická trouba. Moderní sporáky mají navíc trouby, v nichž můžete připravovat více pokrmů najednou, šetrně rozmrazovat potraviny a mnohé se ještě dokážou samy vyčistit. A pokud jde o tu pizzu, některé spotřebiče jsou specialisty právě na ni.

Chcete vařit pohodlně?

Nevyžadujete žádné převratné technické novinky, ale prioritou je pro vás spolehlivost a výkonnost? Pak máte z čeho vybírat. Zvolte kombinovaný sporák, který má plynovou varnou desku doplněnou výkonnou elektrickou troubou. Kdo využívá při přípravě jídla především troubu, měl by se při výběru sporáku zajímat především o to, co dokáže jeho trouba. V troubách moderních sporáků můžete jídlo nejen péci, či dusit, ale také velice šetrně rozmrazovat tak, abyste jídlo nevysušili a zároveň nepřipravili o výživově hodnotné látky. Žádejte také to, aby byla obsluha trouby snadná a pohodlná.

sporákyIndukční varné desky znamenaly před několika lety velký zlom ve vaření a kdo ji doma používá, nemůže si je vynachválit. Mluví pro ni hlavně dva důvody – jednak je vaření na indukci pohodlné díky okamžité reakci topných zón a možnosti přesně je nastavit, navíc je úsporné, protože neohříváte nádobí, ale rovnou jeho obsah.

Díky úspornosti indukčních varných desek se vám původní vyšší investice během několika málo let mnohonásobně vrátí zpátky. U indukce navíc na rozdíl od ostatních elektrických plotýnek nehrozí, že se o ně spálíte, protože okamžitě po dokončení pokrmu a vypnutí sporáku přestane hřát.

Bát se nemusíte ani vysokých cen nádobí vhodného pro vaření, jeho ceny jsou srovnatelné s jakýmkoliv jiným.

 

Aby bylo vaření na vašem novém sporáku opravdu bezproblémové, svěřte jeho zapojení profesionálům. Odborná instalace plynového nebo elektrického sporáku od společnosti Datart vám přinese jeho profesionální a kvalitní zapojení. Odborné zapojení sporáků a následná revize zapojení jsou dokonce vyžadovány většinou výrobců pro uznání záruky.

A když už je sporák odborně zapojen, co takhle mu prodloužit záruku nad rámec zákonem stanovené dvouleté lhůty? Prodloužená záruka společnosti Datart vám v případě poruchy zabezpečuje bezproblémové vyřízení reklamace. Záruku u sporáku je možné prodloužit až na dobu pěti let.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů