Myčky

Člověk, který vybírá novou myčku, to nemá jednoduché. Musí se totiž rozhodnout pro jediný z mnoha přístrojů od různých výrobců. Ti se doslova předhánějí v tom, který umyje nádobí lépe a přitom úsporněji.

 

 

myčky nádobíVybíráme novou myčku

Hledáte myčku se spotřebou vody nejvýše kolem deseti litrů, která zbaví nádobí všech bakterií, dokáže zároveň umýt křehké sklenice i připečené pekáče, spálí mnohem méně elektřiny a ještě je tichá? Pak můžete rovnou vyrazit na nákupy, protože nové výrobky všechny tyto nároky bez problémů splňují a ještě vás mohou ohromit dalšími funkcemi, na které jste možná ani nepomysleli.

Úspora energií

Většina nabízených spotřebičů má označení A nebo dokonce A+, to znamená, že na jeden cyklus nespotřebují více než 1 kWh elektrické energie a vody nejvýše 12 litrů, přičemž špičkové výrobky už dokázaly jít se spotřebou vody i pod deset litrů, aniž by to negativně ovlivnilo kvalitu mytí.

Součástí hodnocení je i účinnost mytí a sušení, přičemž ta se odvíjí od provedení mycích ramen - čím více jich bude, tím lépe bude myčka pracovat. Myčky samozřejmě pro svůj provoz potřebují elektrickou energii, ale její spotřebu minimálně vyrovnají tím, kolik ušetří vody a především vašeho času.

Pokud myjete nádobí ručně, proteče až pětkrát více vody, než kdybyste stejné množství talířů či hrnců svěřili myčce. Při průměrné ceně stočného za metr kubický vody ve výši 70 korun, ušetříte ročně tisíc pět set až dva tisíce korun jen za vodu. Kdo má tu možnost, může navíc některé myčky díky vstupu na teplou vodu připojit k domácímu systému ohřevu vody pomocí sluneční energie a ušetřit i takto, protože spotřebič nemusí vodu ohřívat.

Tichý pomocník

myčk nádobíPři výběru myčky neopomeňte také kritérium hlučnosti, které je při dnešním trendu obytných kuchyní obzvláště důležité. Naštěstí už není problém narazit na přístroj s hlučností kolem pouhých 40 dB.

Život usnadní i detaily v provedení moderních myček, jako je například samočistící filtr a pak také množství programů počínaje rychlými na málo znečištěné nádobí, přes eco programy v různém provedení, až po intenzivní program na hodně špinavé nádobí.

Výrobci přitom přístroje neustále vylepšují, takže dnešní myčky bez problémů myjí křehké nádobí v horním koši jemněji za pomoci nižšího tlaku vody a v dolním koši, kam se dávají například hrnce a pekáče, naopak tlak zesílí.

 

Společně s nákupem nové myčky chcete určitě získat i jistotu stabilního a dlouhého fungování spotřebiče. A jelikož je zákonem stanovená záruční lhůta pouze dvouletá, nabízíme vám možnost prodloužit si ji. Prodloužená záruka od společnosti Datart až na pět let vám tak přinese bezproblémové a bezplatné vyřízení reklamace v případě, že se lednice během prvních pěti let provozu porouchá.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů