Mrazničky

Máte velkou rodinu a láká vás myšlenka zásobit se kvalitním masem třeba z biochovů? Chcete mít vždy po ruce ovoce či zeleninu, které budou co možná nejčerstvější? Pak si pořiďte mrazák. Moderní spotřebiče vás překvapí výkonností i tím, jak šetrné jsou ke skladovaným potravinám.

 

mrazničky Kupujete mrazničku?

Řiďte se především tím, jak velkou máte domácnost a co od tohoto výrobku očekáváte, například pokud jde o řešení vnitřního prostoru.

Klasický truhlicový mrazák se hodí zejména pro rodinu, která zpracovává především maso a ovoce z vlastních zdrojů, zatímco šuplíkový připomínající svým tvarem ledničku oceníte při ukládání nakoupené mražené zeleniny, balíčků masa, uvařených pokrmů či třeba zmrzliny pro děti.

Mrazničky patří mezi spotřebiče, které jsou zapnuté neustále. Výrobci ovšem stále snižují jejich spotřebu, takže se nemusíte bát vysokých účtů za spotřebovanou elektrickou energii.

Mražení potravin je jasným trendem

Podle výzkumu serveru www.vareni.cz mu dává přednost před jinými způsoby konzervování potravin 94 procent mladších rodin. Není divu, jde o velice šetrný způsob uchovávání potravin, k němuž nepotřebujete žádné konzervační látky ani neničíte živiny sterilizací. Navíc výrobci mrazáků v tomto ohledu své výrobky stále zdokonalují.

Pátrejte proto rozhodně po funkci, která umožňuje co nejrychlejší zmražení většího množství potravin, jinak by byla vaše snaha zásobit rodinu kvalitním jídlem zbytečná.

Pomoci při vašem rozhodování mohou i detaily - například funkce no frost, díky níž ho nebudete muset odmrazovat, dále třeba akustická signalizace nedovřených dveří nebo ve dveřích umístěná speciální přihrádka na mrazící patrony do chladících tašek. Tím výrobce opět myslí na kvalitu vašeho jídla, protože takové tašky jsou ideální na přepravu potravin z obchodu domů.

Nejde však jen o samotné mrazení

I mezi mrazáky se objevují výrobky využívající moderní elektronické technologie ke snadnějšímu ovládání. U moderních spotřebičů je samozřejmostí i to, že udrží potraviny v co možná nejlepším stavu i při větším výpadku elektřiny či při poruše.

U vybraných produktů to mohou být až 4 dny, samozřejmě za předpokladu, že je v takovém případě nebudete zbytečně otevírat. Bát se nemusíte ani velké hlučnosti nových mrazáků, většinou se pohybuje jen lehce nad 40 decibely.

 

Společně s nákupem nového mrazáku chcete určitě získat i jistotu stabilního a dlouhého fungování spotřebiče. A jelikož je zákonem stanovená záruční lhůta pouze dvouletá, nabízíme vám možnost prodloužit si ji. Prodloužená záruka od společnosti Datart až na pět let vám tak přinese bezproblémové a bezplatné vyřízení reklamace v případě, že se lednice během prvních pěti let provozu porouchá.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů