Vestavné trouby

Varná deska a trouba (vlastně původně sporák), to je klasika, která nemůže v žádné kuchyni chybět. O tom, jaká bude, ale už rozhoduje řada věcí. Při výběru trouby rozhoduje nejen velikost rodiny, ale také to, jak moc se zdržujete v kuchyni a jak moc se u vás peče.

 

vestavné troubyJaký typ si vybrat?

Na začátku je asi zcela samozřejmé, že trouba bude elektrická, o plynové snad už dnes nikdo nepřemýšlí, protože ta prostě dobře péci neumí. Také si nejspíš bez rozpaků zvolíte troubu horkovzdušnou, protože cirkulace horkého vzduchu poháněného ventilátorem zajišťuje, že na všech místech trouby je stejná teplota.

Nejen že se připravovaný pokrm pěkně pravidelně propeče, navíc můžete připravovat i víc jídel najednou, aniž by utrpěla chuť a smísily se vůně. Pak už si jen rozmyslete kapacitu, některé trouby o obsahu cca 67 litrů nabízejí až pět úrovní, péct najednou můžete ve třech.

Co všechno trouby umí?

Samotný horký vzduch a ventilátor, to ale už dneska nestačí, trh obsadily trouby multifunkční, které se předhánějí v tom, co dokážou, a někdy je trochu složité zorientovat se ve všech funkcích. Nesporně šetří místem, protože mohou spojit v jednom přístroji mikrovlnku, troubu a například i gril.

Důležitá pro všechny uživatele je komfortní obsluha, k níž patří i teleskopický výsuv, tiché zavírání dvířek, možnost zabudovat troubu dostatečně vysoko. Nu, a pak je tu ještě jeden docela podstatný ukazatel, kterým je spotřeba energie.

Většina nabízených trub má dnes energetickou třídu A, někdy dokonce i A-20%, a další funkce, které šetří časem a tím i energií.


Vaření v páře rozvine plně chuť připravovaného pokrmu

vestavné troubyPára zdravá, zachovává nejlépe nutriční hodnoty potravin, takže je vhodná pro malé děti, lidi s dietou, nastávající maminky, ale i všechny ostatní lidi, kteří dbají na životosprávu stejně jako pro starší páry, které už si leccos nemůžou dopřát a šetrná příprava jídla jim prospívá.

Příprava v páře je vlastně nejzdravější a také nejchutnější způsob vaření pro zeleninu a rybu. Potraviny neleží ve vodě, nemohou se tedy vyluhovat, zůstává jim nejen chuť, ale zachovají se i vitamíny a minerály.

Je proto dobré, že parní trouba se v domácnostech používá čím dál častěji. Nemusíte mít výhradně parní troubu, na trhu jsou i kombinované trouby, kde základem je vždy elektrická trouba, doplněna parní.

 

Nezapomínejte ani na to, že vestavnou troubu musí zapojit odborník. V opačném případě se vystavujete riziku, že vám výrobcem nebude uznána záruka. Instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart tyto nepříjemnosti eliminuje! Získáte tak garanci kvalitního a profesionálního zabudování spotřebičů do kuchyňské linky.

A co se týče záruky, nemusíte se omezovat pouze na zákonem stanovenou dvouletou lhůtu. Prodloužená záruka Datart poskytuje k zakoupeným výrobkům možnost jejího prodloužení až na celkovou dobu pěti let. Co může být pro vás komfortnějšího než jistota a vědomí, že v případě jakékoliv komplikace během prvních pěti let používání vám prodejce spotřebiče poskytne kompletní servis při vyřízení reklamace?

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů