Varné desky

Nejdříve si asi rozmyslíte, zda chcete k vaření používat plyn či elektřinu. Popřípadě obojí (o výhodách jednotlivých technologií čtěte v samostatných článcích). A pak další základní věci, přesněji řečeno, měli byste si shrnout: jak často vaříte a jak velká je ta hladová parta, která se vám u stolu pravidelně sejde.

 

 

varné deskyJaký typ?

Jiné asi budou potřeby „singles“ či velmi zaměstnané dvojice, jiné rodiny s dětmi. Také velikost kuchyně je docela důležitá. Zvažte také technické možnosti připojení a budoucí umístění varné desky.

Pokud chcete, aby vše bylo pěkně zarovnané, vyberte si varnou desku, kterou je možné zabudovat do jedné roviny s kamennou deskou, ale také s corianem a dalšími kompozitními materiály.

varné deskyJaké provedení?

Vyrábějí se v různém materiálovém provedení, např. smalt, nerez, sklo, zrcadlo, sklokeramika. Na našem trhu jinak běžně najdete tři rozměry: 30, 60 až 90, nejběžněji se u nás používá šedesátka. Jak bude základní deska vypadat?

K levnějším modelům plynových vestavných varných desek patří kovová smaltovaná. Známou nevýhodou je nesnadné čistění členitého povrchu. Nerezová základní deska (AEG) působí na pohled mnohem lépe, ale pokud má stejný členitý tvar, nesnadné čištění zůstává. Ideální je deska bez prolisů, např. Electrolux nabízí černé tvrzené sklo.

Sklokeramická varná deska má moderní design a hladkou rovnou plochu. Čistí se snadno, je odolná proti teplotním šokům, ale není nerozbitná. Ostré a tvrdé předměty na ní zanechají škrábance, pád těžkého předmětu by nepřežila. V zásadě stejné vlastnosti mají desky z tvrzeného skla.

 

varné deskyPři výběru vhodné varné desky určitě nezapomeňte ani na to, že naprostá většina výrobců varných desek vyžaduje odbornou instalaci spotřebiče pro uznání zákonné záruky. Tuto starost však bez obav přenechejte nám. Odborná instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart zajistí odbornou a profesionální instalaci veškerých vestavných spotřebičů ve vaší kuchyni.

A když už jsme nakousli téma zákonné záruky, co takhle si záruku u varné desky prodloužit na pět let? Vždyť co může být lepšího než pět let klidného spánku a vědomí, že pokud se s výrobkem cokoliv stane, Datart se postará o opravu výrobku, dokonce i o výměnu za nový kus v případě neopravitelné závady. Pokud se vám tato představa zamlouvá, je pro vás Prodloužená záruka Datart tím pravým řešením.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů