Plynové varné desky

O vývoji cen plynu a elektřiny neradno spekulovat, to raději vynecháme… Zcela zásadní výhodou plynu je rychlý ohřev. Rozdíl v rychlosti pochopí každý, kdo přejde na plyn z elektřiny, protože první pokrmy obvykle připálí.

/h3>

 

 

plynové varné desky Další úžasnou věcí na plynu je to, že stačí lehce pootočit knoflíkem a plamen reaguje okamžitě, z prudkého varu je hned jemné probublávání, která právě vámi chystaný pokrm potřebuje. Když svoje hořáky dobře vychytáte, dokážete s přiklopenou pokličkou mírně táhnout jemný var pro přípravu silného vývaru i několik hodin, aniž polévka přeteče. Jakmile plyn zhasnete, je hotovo, tepelná setrvačnost je nulová.

Nové typy plynových varných desek

Bývají vybaveny vysoce výkonným tříkorunkovým hořákem, povrch plynové varné desky může být nerezový, smaltovaný, sklokeramický, nebo z tvrzeného skla. Důležité je při výběru prostudovat držáky nádob, měl by na nich zcela bezpečně držet i docela malý hrneček.

plynové varné deskyPři výběru kvalitní varné desky ale nesledujte jen design. Podstatný je silný, úsporný i normální hořák, případně wok hořák, zda je zapalování automatické pomocí elektrické jiskry (musíte mít kromě přívodu plynu také přívod elektřiny!) nebo budete používat sirky, zda má pojistku proti zhasnutí plamene, nebo třeba litinový rošt k hořáku wok.

Výhody plynových desek

Plynové desky jsou nejméně technicky náročné a prakticky bezporuchové. Když přestanou fungovat, máte jistotu, že někde vypnuli plyn. Menší nevýhodou může být poněkud obtížné čištění, způsobené nerovným povrchem. Ale mřížky či podpěry ze smaltu, litiny či nerezu můžeme klidně vložit do myčky na nádobí.

Vždy se také informujte, zda hořáky varné plynové desky jsou vybaveny tryskami pro ten druh plynu, kterým je zásobována vaše domácnost; případně zda je možno trysky vyměnit dodatečně.

 

plxynové varné deskyPři výběru vhodné varné desky určitě nezapomeňte ani na to, že naprostá většina výrobců varných desek vyžaduje odbornou instalaci spotřebiče pro uznání zákonné záruky. Tuto starost však bez obav přenechejte nám. Odborná instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart zajistí odbornou a profesionální instalaci veškerých vestavných spotřebičů ve vaší kuchyni.

A když už jsme nakousli téma zákonné záruky, co takhle si záruku u varné desky prodloužit na pět let? Vždyť co může být lepšího než pět let klidného spánku a vědomí, že pokud se s výrobkem cokoliv stane, Datart se postará o opravu výrobku, dokonce i o výměnu za nový kus v případě neopravitelné závady. Pokud se vám tato představa zamlouvá, je pro vás Prodloužená záruka Datart tím pravým řešením.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů