Ostatní vestavné spotřebiče

 

Asijské speciality či vynikající steaky

vestavné spotebiče Můžete je servírovat, pokud svou kuchyni doplníte některým ze stále se rozšiřující nabídky malých vestavných spotřebičů. Milujete asijskou kuchyni? Pak si musíte pořídit následující vychytávku.

Řeč je o indukční woku, což je vlastně speciální indukční varná deska, v níž je vylisovaný otvor na velkou několikalitrovou pánev wok, která se dodává zároveň se spotřebičem. Tato vymoženost umožňuje díky své jednolitosti mimořádně pohodlné vaření, a to přitom v množství více než dostatečném – tato pánev má totiž mnohdy téměř půlmetrový průměr.

Varná deska s indukční pánví tak skvěle doplní vaši normální varnou desku, případně se může stát základem modulárního systému, díky němuž bude kuchyně skutečným centrem vašeho domova.

Další doplňky

Dalšími součástmi modulárního systému se mohou stát různé typy grilů, vyberte si mezi nimi podle toho, co nejvíce konvenuje vašim chuťovým buňkám. Je libo gril s lávovými kameny? Není problém, tyto grily jsou většinou elektrické, a pokud zvolíte vestavěný typ, elegantně ho zapustíte do kuchyňské linky.

Grily se dodávají s lávovými kameny, které se vkládají na rozžhavená topná tělesa – mimochodem, tento způsob grilování lékaři doporučují místo opékání masa či zeleniny na otevřeném ohni. Případně se můžete rozhodnout pro kontaktní keramický gril, který svým vzhledem nejvíce připomíná běžnou sklokeramickou varnou desku.

Co je to tepan yaki?

Speciální kategorii pak představuje tepan, přesněji řečeno tepan yaki. Tento japonský vynález ke grilování používá železné pláty. Možná jste ho už někdy viděli v sushi restauracích, kde ho kuchaři s oblibou používají na přípravu pokrmů přímo před zraky hostů restaurace.

Tepan se samozřejmě hodí k přípravě mnoha dalších a to nejen vyloženě japonských pokrmů. Dá se na něm totiž kromě grilování také dusit či flambovat. Samozřejmě zdravě, jelikož se při přípravě jídla nepoužívá tuk. Vestavné tepany si můžete pořídit v obdélníkovém nebo velmi efektním kruhovém tvaru.

vestavné spotřebičeServírujte s optimálně nahřátým nádobím

Své vaření můžete nakonec korunovat použitím speciální nahřívací zásuvky, v níž si předehřejete talíře a další nádobí. Vyrábějí se v nevtíravém designu, často nerezové či černé, s madlem nebo bez něj.

Díky tomu se hodí do většiny kuchyní a nahřejete toho v nich skutečně hodně, jejich nosnost přesahuje dvacet kilogramů. Instalují se většinou v kombinaci s kompaktními troubami, mikrovlnnými troubami či kávovary. Některé k ohřevu využívají cirkulaci vzduchu, jiné například desku z tvrzeného skla.

Některé typy nahřívacích zásuvek se hodí i k udržování teploty už hotových pokrmů, kynutí těsta či dokonce pečení roastbeefu. Nahřívací zásuvka je rovněž vhodná k prohřátí hrnečků na kávu. Přece byste lahodný nápoj z kávovaru nelili do studeného nádobí.

Nenechejte nic náhodě a i zapojení těchto spotřebičů svěřte profesionálům. Odborná instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart vám zaručuje profesionální a kvalitní zabudování všech vestavných spotřebičů. Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se vestavných spotřebičů, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou infolinku nebo na specialisty v kamenných prodejnách.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů