Odsavače par

Digestoř nejen odvádí páry, které produkuje vaření, ale prodlužuje také čistotu stěn a šetří nábytek. Odsavač par si vybíráme podle typu umístění. Digestoř výsuvná má minimální nároky na prostor, digestoře komínové mohou být zajímavým designovým prvkem.

 

odsávače par odsávače par Šikovný pomocník

Stejně tak může být dominantou kuchyně digestoř ostrůvková. Podle toho, jak nakládají s odvětraným vzduchem, rozlišujeme digestoře bez odtahu – s uhlíkovým filtrem, odsavače par s odtahem do komína nebo jiné odvětrávací soustavy.

Výhodou filtračních digestoří je možnost instalovat je kamkoliv. Nasávají výpary a pachy, které vycházejí z varné desky, čistí je prostřednictvím filtrů a vracejí zpátky do prostoru. Uhlíkový filtr je nutné měnit, tukový lze umýt v myčce. Důležitý je také výkon a hlučnost odsavače par.

Některé technologie, jako např. Deep Silence, zajistí tišší chod. Aby byl výkon pro naši místnost dostatečný, měl by dosáhnout alespoň sedminásobku, raději však desetinásobku objemu místnosti. Kvalitní odsavač par by měl vzduch v místnosti vyměnit 10–15x za hodinu.

Filtry na čištění par

Věnujte dostatečnou pozornost filtrům. Tukový filtr zachycuje částečky tuků a zabraňuje jejich vniknutí dovnitř spotřebiče, kde by mohly poškodit motor. Digestoře vyšší třídy mají ukazatel nasycenosti tukového filtru.

Pachový filtr čistí vzduch a je obvykle umístěn v plastové nádobě s granulemi aktivního uhlíku. Uhlíkové granule čistě přírodního původu zachytí tuk, výpary i vlhkost. Výměnou filtrů s aktivním uhlíkem po 3 až 4 měsících chráníte motor odsavače a zvyšujete jeho efektivní výkon.

 

Aby byl estetický dojem z odsavače par opravdu dokonalý, předejte starost o jeho zapojení odborníkovi. Odborná instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart zajistí komplexní servis týkající se instalace všech vestavných spotřebičů. Získáte tak garanci profesionálního a kvalitního zapojení.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů