Indukční varné desky

Indukční cívka (elektromagnet) umístěná pod keramickou varnou zónou indukční desky vytváří s kovovým dnem nádoby elektromagnetický obvod, a dno nádoby se ohřívá. Pouze to dno!

 

 

indukční varné deskyV čem spočívá indukční vaření?

Indukční varné desky jsou opravdu efektivní, teplo se tvoří přímo ve dně nádoby, a jakmile hrnec z varné zóny odstraníme, obvod se rozpojí a vaření se automaticky ukončí.

Jeden litr vody začíná vařit již za 2 minuty, čili plynu se hravě vyrovná, ba možná ho i trochu předbíhá. Proč už si všichni nekupují jen indukční varnou desku? Její nevýhodou jsou poněkud vyšší pořizovací náklady, ale i to se výrazně mění.

indukční varné desky Názor odborníka

Radek Šubrt, šéfkuchař v pětihvězdičkovém Les Palais, k indukci říká: „Pro vaření bych osobně volil indukci. Když u sklokeramiky hodíte omylem na rozpálenou desku utěrku, shoří. U indukce můžete dát mezi hrnec a desku papírový ubrousek a ten není ani spálený.

Lidé o tom pořád ještě mluví jako o něčem výjimečném: máme teď tu indukci, a musíme koupit speciální nádobí. Nemám rád slovo speciální! Stačí mít magnet, a nádobí, kde se chytne, což se stane i u starých smalťáků, můžete použít. Co je na plecháči speciálního? Jen není dobré dát výkon naplno, protože se rychle připalují."

Rozdíly oproti jiným typům desek

Nevýhodou indukce je snad jen vyšší vestavná hloubka a nutnost ponechat pod varnou deskou místo pro odvětrání pro dobrou funkci chladících ventilátorů. Vaření na plynu je pohodlné a stále nejrozšířenější, nové sklokeramické desky podstatně snižují ztráty energie a indukční vaření odbourává ztráty při přechodu tepla.

Že jsme něco vynechali? Máte pravdu. Klasické elektrické plotýnky. Ty totiž svůj boj o přežití jednoznačně prohrávají. Dlouhá doba rozehřívání plotýnky už je „out". Snad jedinou výhodou je nízká cena. Ta však bude negativně vykompenzována vysokou spotřebou elektrické energie.

 

Při výběru vhodné varné desky určitě nezapomeňte ani na to, že naprostá většina výrobců varných desek vyžaduje odbornou instalaci spotřebiče pro uznání zákonné záruky. Tuto starost však bez obav přenechejte nám. Odborná instalace vestavných spotřebičů od společnosti Datart zajistí odbornou a profesionální instalaci veškerých vestavných spotřebičů ve vaší kuchyni.

A když už jsme nakousli téma zákonné záruky, co takhle si záruku u varné desky prodloužit na pět let? Vždyť co může být lepšího než pět let klidného spánku a vědomí, že pokud se s výrobkem cokoliv stane, Datart se postará o opravu výrobku, dokonce i o výměnu za nový kus v případě neopravitelné závady. Pokud se vám tato představa zamlouvá, je pro vás Prodloužená záruka Datart tím pravým řešením.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů