Kuchyňské roboty

Univerzální kuchyňský robot s různými funkcemi a s rozmanitým příslušenstvím je v kuchyni, kde se pravidelně vaří a peče, v podstatě nepostradatelný. Produkty všech značek napříč trhem vykazují opravdu kvalitní výkony. Je třeba vybrat takový, který bude co nejvíce vyhovovat vašemu stylu vaření.

 

 

kuchyňské robotyJak vlastně takového pomocníka vybírat?

Určitě je pro vaše rozhodování důležitý údaj o množství potravin, které je schopen kuchyňský robot zpracovat, zajímat by vás měla rovněž síla motoru. Pak přijdou na řadu různé funkce podle toho, co nejčastěji v kuchyni k jídlu chystáte, a co je pro vás podstatné.

Důležitá je i snadná údržba, ale se současnými moderními přístroji by neměl být větší problém. Udržují se lehce, nádoby a příslušenství můžeme jednoduše vložit do myčky.

Také je dobré zvážit, že odolnější je robot s kovovým tělem. Některé modely mají i šikovnou skříňku pro uložení příslušenství, u některých kuchyňských robotů můžete dokupovat volitelné příslušenství.

Univerzální pomocník

kuchyňské robotyVe výbavě mnoha kuchyňských robotů nechybí mlýnek na maso, odšťavovač, rotační hák, šlehač, nástavce pro jemné a hrubé krájení i strouhání, mixér, hnětací háky, míchací metly. Jejich výbava je opravdu bohatá a nejednu činnost při vaření jim můžete s klidným srdcem přenechat.

Jednička na trhu

Neoddiskutovatelnou jedničkou na trhu kuchyňských robotů je ovšem Kenwood Cooking Chef. Nerezový robot, jako je tento, se neschovává na dno skříněk, ale hrdě se vystavuje na kuchyňské lince, protože se stává skutečnou ozdobou kuchyně.

Navíc nemá smysl je uklízet, Cooking Chef bude nejspíše neustále v zápřahu. Jeho pokročilé funkce a přitom snadná obsluha ho přímo předurčují ke každodennímu využití, které díky pevné kovové konstrukci bez potíží zvládne.

Součástí standardního provedení robota je nerezová vařící metla k přípravě masových pokrmů, varuvzdorná flexibilní metla na krémy, omáčky či jemné pečivo, balonová metla (sníh, pěny, souflé), nerezový hnětací hák na kynutá těsta, nerezová lopatka ve tvaru K, která se hodí na přípravu koláčů, jemného a čajového pečiva, bábovky či piškotů a rovněž nerezový mixér, kterým můžete mixovat polévky a omáčky či drtit led.

Další vybavení

Nechybí ani praktické příslušenství jako dokonalá stěrka k míchání horkých ingrediencí, žáruvzdorná podložka pod horkou varnou mísu či food procesor, v němž si můžete připravit potraviny před mícháním nebo vařením. Využití jistě nalezne i napařovač k pozvolnému vaření zeleniny, kuřete, mořských plodů a dezertů, které je k připravovaným pokrmům mimořádně šetrné – nejenže vynikne jejich chuť, ale navíc jsou zachovány důležité výživové hodnoty.

Velkou předností robota je možnost vařit přímo v míse, protože robot disponuje systémem indukčního vaření o výkonu 1100 W. Mísa robota Cooking Chef má kapacitu 6,7 litru a osm rychlostí míchání, vařit v ní můžete tři litry potravin a využit při tom tři rychlosti míchání. Specialitou je vysokorychlostní a vysokoteplotní funkce šlehání.

Robot umožňuje přesné nastavení teploty v rozmezí 20 až 140 °C. Vše můžete sledovat na přehledném displeji s tříhodinovým časovačem. Používání robota je naprosto bezpečné díky tepelnému štítu a krytům výstupů.

 

A jelikož bude kuchyňský robot v neustálém zápřahu, nabízíme vám možnost dokoupení pojištění. Pojištění mobilních výrobků od společnosti Datart vám rozšíří standardní zákonnou záruku i o poruchy způsobené neopatrnou manipulací nebo mechanickým poškozením.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů