Moderní mobilní telefony jsou samy o sobě chytré a šikovné, praktické příslušenství je ale posune na ještě vyšší úroveň.

Ochrana mobilního telefonu

I odolné mobily se mohou poškodit pádem nebo neopatrnou manipulací; pomůže speciální kryt na mobil nebo pouzdro. Protože jsou obaly na mobily populární, nemusíte se bát, že byste nesehnal model určený pro vás telefon. Máme kryty na mobily Samsung, Huawei, Lenovo, na iPhony od firmy Apple i na další smartphony. Hlavně dotykové displeje vyžadují ochranu. Kromě tenkých fólií, které chrání před poškrábáním displeje při běžném používání, se dají koupit i speciální tvrzená skla, která často ochrání displej i před prasknutím nebo promáčknutím, aniž by tím utrpěla citlivost dotykové vrstvy nebo průhlednost - někdo ale raději volí flipové pouzdro z kvalitní kůže, odolné gumy nebo levného plastu, které ochrání mobil i při pádu.

Mobil nemusíte držet v ruce

Například v autě, ale nejen tam, využijete držáky telefonu. Dělají se držáky mobilu do mřížky, s přísavkou i stojací. Seženete i držáky na smartphony na kolo. Na kole, v autě i třeba na nákupu pak využijete handsfree – existují drátová i bezdrátová. A co když mobil chcete držet – při pořizování selfíček – ale vaše ruce prostě nejsou dost dlouhé, aby se vešla do záběru skupina kamarádů i okolní scenérie? Pomůže selfie tyč nebo selfie držák.

Výdrži se dá pomoct

Velké displeje mobilů a vysoký výkon znamenají velkou spotřebu, a tedy často jen průměrnou výdrž. Doma i v práci byste proto měli mít nabíječku, nebo aspoň nosit kabel, kterým telefon nabijete třeba z počítače. U některých telefonů s vyměnitelnou baterií zvažte pořízení samostatné druhé baterie, univerální pomocník je potom powerbanka – přenosný napájecí zdroj, do kterého telefon připojíte pomocí USB.

Příslušenství pro zábavu

Mobil je víc než jen krabička, kam dáte SIM kartu a telefonujete. Telefony poslouží jako multimediální přehrávače – hudbu, filmy, obrázky a další data můžete u kompatibilních mobilů umístit na paměťovou kartu. Nejběžnější typy jsou microSD/SDHC/SDXC, někdy psané s mezerou jako micro SD, micro SHDC, micro SDXC. Díky popularitě mobilních her také bez problémů seženete herní příslušenství pro mobily, jako jsou klávesnice, nebo různé gadgety, například brýle pro virtuální realitu.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů