Ať už máte doma zrcadlovku Nikon, nebo digitální kompakt Canon, fotoaparát využijete každý den při různých příležitostech. Zachyťte akci kvalitním přístrojem, který s vámi bude na každém kroku. Aby se vám na dovolené nebo jen tak při nošení nerozbil, je třeba jej pořádně chránit. Využijte širokou nabídku příslušenství, které vám rozšíří paměť na tisíce fotek, ochrání přístroj před pádem, pomůžou vám zaostřit na dálku a zajistí, že fotoaparát bude vždy připraven k použití. Nabídka příslušenství je skutečně bohatá a nízká cena rozhodně neznamená, že byste nenašli kvalitu, kterou vyžadujete.

Mějte své vzpomínky vždy v bezpečí a po ruce. Vyfocené snímky se ukládají na paměťové karty. Kompaktní microSD nebo SD karty zanedbatelné hmotnosti uschovají tisíce fotografií. Využijte jejich velkou kapacitu a foťte vše, co vám přijde do cesty. Experimentujte, vytvářejte portréty krajiny, foťte zvířata, lidi, věci. Pořiďte si kartu podle kapacity od 1 GB až do 256 GB. Karty známých značek jako Kingston nebo Verbatim se pyšní vysokorychlostním datovým přenosem.

Brašny a pouzdra na fotoaparáty vám chrání nejen tělo přístroje, ale i vyměnitelné objektivy. Jsou prostorné, polstrované, vyrobené z odolných materiálů, takže tlumí náraz při pádu na zem. Praktický pásek nebo ucho zajistí snadné přenášení. Brašny mají často bohaté vnitřní členění i vnější kapsy, takže kromě fotoaparátu si do nich pohodlně schováte i veškeré příslušenství.

U fotoaparátů s výměnným objektivem, kam se řadí nejen zrcadlovky, ale také mnohé digitální kompakty nebo outdoorové fotoaparáty, můžete rozšířit své možnosti zakoupením externího objektivu. Pracujte s různými ohniskovými vzdálenostmi, mnohonásobným digitálním zoomem a různou hloubkou ostrosti a vytvářejte fotografie, které budou obdivovat všichni vaši přátelé i rodina. Objektivy s vysokou světelností můžou být širokoúhlé, teleobjektivy nebo normální objektivy, a to podle toho, zda se hodí na fotografování velkých celků, portrétů nebo makro detailů.

Pokud si s fotoaparátem chcete hrát, vyzkoušejte filtry. Nejen že vám nejen chrání objektiv, ale zároveň snímkům dodávají jedinečnost a hravost. Vybírejte si z široké nabídky filtrů, které připevníte na objektiv a o nic jiného se nemusíte starat. Mezi nejoblíbenější patří UV filtr, který pohlcuje světlo a umožní vám fotit krásně i proti slunci, kouzla ale může dělat i s clonou, rybím okem či stabilizačními sety. Stativ pak ani nebude potřeba.

Noste s sebou ve fotografické brašně také náhradní baterii nebo powerpack. Zvlášť pokud se chystáte na dovolenou nebo na celodenní focení festivalu, baterie dostane hodně zabrat. Vysoká kapacita zaručí, že budete mít v zásobě dostatek energie, aby vám fotoaparát nevypověděl službu v polovině focení a vy jste tak nepřišli o ty nejlepší okamžiky.

Foťte ostře i na velkou dálku. Integrovaný blesk ve fotoaparátu mnohdy nestačí potřebám nejen profesionálních, ale ani amatérských fotografů. Externí blesky umístíte jednoduše do prostoru, abyste zajistili rovnoměrné osvětlení scény. Pomocí kabelů je propojíte s fotoaparátem a akce může začít.

Stále byste však měli mít na paměti (zvlášť, pokud nekupujete příslušenství k fotoaparátu sobě), že každý z velkých výrobců, jako je Nikon, Olympus nebo Canon používají vlastní součástky, které s jinými kamerami nejsou kompatibilní (pokud nejde o potřeby, jako jsou čisticí štětce, bezdrátové spouště apod.).

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů