basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Pračky Datart

Pračka je přirozená součást každé domácnosti. Všechny zvládnou vyprat prádlo, v účinnosti a dalších funkcích už jsou ale rozdíly značné. Víte třeba, kde by měla mít pračka umístěný plnicí otvor? Jaké jsou rozdíly mezi levnějšími a dražšími modely? K čemu slouží digitální ovládání? Odpovědi najdete v našem článku Jak vybrat pračku
Pračky

Nejprodávanější v kategorii


Filtrovať môžete podľa:

 • Dostupnost
 • Dostupnost na prodejně
  Vybranému filtru a regionu nevyhovuje žádná prodejna. Vyberte jiný region.
 • Značka
 • Filtrování výsledků
  Hlučnost při odstřeďování
  0-0
  SMART
  Konstrukce pračky/sušičky
  Parní pračka
  Max. počet otáček za minutu
  0-0
  Quick Drive™
  Displej
  Energetická třída
  Odložený start
  Systém automatického dávkování
  Hlučnost při praní
  0-0
  Hloubka pračky
  0-0
  Kapacita prádla pro praní
  0-0

Pračky prádla dělíme na předem plněné a vrchem plněné. Obě konstrukční řešení jsou po stránce životnosti nebo pracích výsledků zcela rovnocenné. Výběr plnění pračky tedy uzpůsobte tak, aby pračka co nejlépe využila prostor pro ni určený. Pračka s vrchním plněním dobře zapadne do interiéru, kde není mnoho místa pro přední otvírání. Pračka s předním plněním potřebuje prostor na otevření, ale její vrchní část se dá využít na odkládání různých potřeb z koupelny nebo z prádelny.

Potřebujete vyřešit problém s praním na cestách, na studentské koleji nebo na chalupě? Úzká pračka vám bude vyhovovat nejen svými rozměry, snadnou přenositelností, ale rovněž výbornou funkčností bez nutnosti připojení k odpadu a přívodu vody. U mini pračky se lze spoléhat na minimální spotřebu elektrické energie, vody i prostředků na praní.

Automatické pračky předem plněné mají standardní půdorys skříně 60 × 60 cm, při nedostatku místa je možno volit takzvané úzké slim pračky s hloubkou kolem 44 – 50 cm.

Ve většině domácností je výhodnější volit oddělenou sušičku, pokud však máte nedostatek prostoru, je kombinovaná pračka se sušičkou prakticky jediné řešení. Je třeba pamatovat, že kapacita bubnu při sušení bude nižší, než při praní, stále ale ušetříte spoustu času.

Nestačí však jen sledovat, kolik kilogramů prádla se do pračky vejde a energetickou třídu. Samozřejmě, že ideální je volit třídu A+++ nebo aspoň A++, ale sledovat byste měli i spotřebu vody. Rozdílů mezi pračkami je mnohem víc. Liší se technologií motoru, kdy nejlepších výsledků dosahují invertorové motory, odlišnosti najdete však i v praktických funkcích, jako je vnitřní LED osvětlení, odložené spuštění neboli plánovaný start, programy vhodné pro vaše oblečení. Naopak rodiče budou citlivější na vybavení dětskou pojistkou.

A značky? Mezi spolehlivé výrobce patří bezesporu Samsung či LG, AEG, Electrolux, Whirlpool, Siemens nebo Zanussi. Miele používá spoustu originálních řešení, což sice často zvyšuje cenu, ale i přináší vysoký užitek. Hledat ale můžete i v sortimentu ostatních výrobců: Indesit, Beko, Bosch, Brandt, Candy, ECG, Goddess, Gorenje, HotPoint, Orava, Philco, Romo a další.

Pokud už pračku máte, neobejdete se bez přívodních hadic na vodu, pokud je výrobce nepřidává. Prací prášky, gely a další příslušenství nejen k odstranění nečistot už budete muset pořídit zvlášť.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů
Zadáte-li číslo své iBOD karty, uvidíte u produktů, jakou slevu můžete získat. Za jakýkoliv nákup vám ibody na tuto kartu také přičteme:    
_______