Odšťavňovače, sušičky a lisy ovoce

Češi jsou prý vyhlášení chataři. K rekreaci na chalupě však patří i péče o ovocné stromy – kdo by totiž nechtěl na podzim sklízet jablka, hrušky, třešně nebo švestky? Jak je ale uchovat? Část můžete sníst, část rozdat, ale pro dlouhodobou konzervaci je ideální ovoce usušit. Znáte snad někoho, kdo nemá rád křížaly? Sušičky ovoce však můžete použít i na sušení hub či bylinek na koření.

Určitě taky víte, že ovoce můžete zpracovat do džusu nebo moštu. K tomu slouží samozřejmě odšťavňovače, ve kterých jsou šťávy odděleny od zbylé vlákniny, kterou lze zpracovat třeba na drť – anebo vyhodit. Existují dva typy odšťavňovačů ovoce: odstředivkové, nebo rozmělňovací (šnekové), které jsou účinnější a často i tišší.

V nabídce máme i speciální lisy na citrusy, které vám pomohou odšťavnit pomeranče, citróny, mandarinky a grepy, abyste si připravili osvěžující limonádu plnou vitamínu C.

Mezi nejoblíbenější značky odšťavňovačů, lisů a sušiček patří ETA, Severin, Concept, Philips, Kenwood, Sencor nebo Tefal.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů