basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Televizory: 9 skvělých tipů napříč cenovým spektrem

1. 2. 2015 - Rádce
Přinášíme vám dalších 9 tipů. Tentokrát se zaměříme na televizory. Ty se stávají mnohdy pomyslným domácím centrem. Stavíme je do nejvíce používaných místností, bavíme se u nich, používáme je jako zvukovou kulisu. Jaký televizor vybrat při různých požadavcích?

Televizory se vyrábí v různých velikostech a v různých stupních výbavy. Někomu stačí malý televizor s základními funkcemi, jiný bude vyžadovat zcela špičkový model podporující nejmodernější technologie. Rozdílné požadavky také budou na televizor umístěný v obývacím pokoji a na televizor v dětském pokojíku. Rozdělili jsme tedy televizory do tří základních cenových skupin tak, aby si mohl vybrat opravdu každý.

 

Základní modely: Nízká cena nemusí znamenat špatnou kvalitu

 

Sencor SLE 3212M4Sencor SLE 3212M4

Základní model televizoru pro nenáročného diváka, který nepožaduje moderní technologie, ale naopak upřednostňuje nízkou cenu. I přesto má televizor podsvícení pomocí LED diod. Obrazovka disponuje HD rozlišením 1366 x 768 pixelů a obnovovací frekvencí 50 Hz. Je tak vhodná do méně používaných místností typu ložnice nebo například na chatu.

I přes svou cenovku umí Sencor SLE 3212M4 nahrávat televizní pořady na USB flash disk, včetně schopnosti přehrávání multimediálních video i audio souborů.

Potěší také funkce TimeShift. Lze tak pozastavit třeba fotbalový zápas, přetáčet a sledovat od libovolného místa. Nechybí ani 3 HDMI porty pro připojení například Blu-ray přehrávače.

 

 

Samsung UE32H5000Samsung UE32H5500

Jeden z nejoblíbenějších televizorů od Samsungu je levný a malý model UE32H5500. Televizor disponuje obrazovkou s Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a 100 Hz technologií. Samsung UE32H5500 zaujme také velmi tenkými rámečky, které jsou doménou spíše dražších modelů. Samozřejmě nechybí podpora přehrávání multimediálního obsahu z USB flash disku, tak jako možnost nahrávat TV kanály pro pozdější shlédnutí.

32H550 patří do rodiny tzv. chytrých TV. Najdete zde tedy, díky vestavěné WiFi anténě, funkci Zrcadlení obrazovky. Ta umožňuje prohlížet obsah telefonu na obrazovce televizoru.

Nechybí možnost instalovat do TV další aplikace, které poté doplňují internetový prohlížeč. Na této TV tak lze sledovat počasí, komunikovat s přáteli, či lze instalovat další stovky aplikací.

 

 

GoGen TVL 42248 WEB LEDGoGen TVL 42248 WEB LED

GoGen TVL 42248 WEB LED přináší do své cenové kategorie funkce, které známe spíše z dražších modelů. Základem televizoru je Full HD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Pomocí algoritmů disponuje tento model přepočtem obrazu 400 Hz CMR. Přístroj má tenké kovové rámečky, které mu dodávají luxusní vzhled. Potěší masivní kovový stojan, který umožňuje natáčení obrazovky.

Televizor disponuje nadstandardní paletou funkcí, mezi které patří nahrávání kanálů na USB flash paměť, internetový prohlížeč či schopnost streamovat obraz na zařízení s Androidem.

Za dané peníze je GoGen TVL 42248 WEB LED velmi dobrá volba, o čemž jsme se přesvědčili, když jsme tento model testovali. Naší celou recenzi si můžete přečíst zde.

 

 

Střední třída: Více funkcí, vyšší kvalita, větší úhlopříčky

 

Samsung UE40H6270 Samsung UE40H6270

Samsung UE40H6270, patřící do série 6, obsahuje pokročilé funkce za velmi přijatelnou cenu. Základem tohoto televizoru je Full HD panel s rozlišením 1920 x 1080. Dopočítaná frekvence obrazu je 200 Hz CMR. Modely ze série 6 jsou u Samsungu první televizory, které přináší podporu 3D obrazu. Ten je aktivní a k jeho sledování jsou vyžadovány 3D brýle, které ale nejsou součástí balení.

UE40H6270 patří mezi takzvané chytré televizory. Přístroj tedy umožňuje instalaci různých aplikací, v čele s internetovým prohlížečem, předpovědí počasí, fitness aplikacemi a dalšími.

Samozřejmostí je schopnost přehrávat z USB flash disku či externího harddisku audio a video soubory. Televizor také umí na USB připojené zařízení nahrávat vybraný TV kanál.

 

 

LG 47LB670VLG 47LB670V

LG 47LB670V je velmi oblíbený televizor střední třídy. Základem je Full HD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a přepočítanou frekvencí 700 Hz MCI. Velkou výhodou tohoto televizoru je kompletní nabídka tunerů. Lze tedy přijímat pozemní, kabelové i satelitní vysílání. Direct LED podsvícení umožňuje vykreslit hlubší tmavé tóny při současném zobrazení částí světlých.

LG 47LB670V disponuje operačním systémem WebOS, který umožňuje televizoru instalaci dodatečných aplikací. Klasikou je nahrávání pořadů na USB flash disk i 3D obraz

V balení je kromě klasického ovladače také Magic Remote ovladač, který reaguje na vaše pohyby rukou. Televizor si umí skvěle poradit s téměř libovolnými video i audio soubory.

 

 

PHILIPS 55PFH6109PHILIPS 55PFH6109

Philips PFH6109 je ultratenký chytrý televizor s podporou pasivního 3D obrazu. Rozlišení obrazovky je Full HD, obnovovací frekvence dosahuje 200 Hz PRM. Tento model disponuje technologií Micro Dimming, tedy lokálním stmíváním. Televizor u tmavých částí obrazu tlumí LED diody za obrazovkou, čímž je dosaženo velmi kvalitní černé barvy a sytých tónů. Přitom nedochází k utlumení světlých částí.

Televizor disponuje nejenom digitálním tunerem, ale také kabelovým. Pokud budete chtít svůj pořad nahrávat, lze tak učinit na USB flash disky, nebo připojené externí harddisky.

Samozřejmostí je také přehrávání různých multimediálních souborů z externího úložiště, převod 2D obrazu do 3D, ale také synchronizace s vaším DropBox účtem, pro přehrávání v rámci cloudu.

 

 

Špičkové přístroje: Unikátní funkce, prémiové zpracování, dokonalý obraz

 

Philips 47PFS7509Philips 47PFS7509

Philips PFS7509 je velmi dobře vybavený televizor s kvalitním obrazem. Panel dosahuje Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 800 Hz PMR. Velkou výhodou tohoto modelu je skvělý zvukový výkon, kdy jsou dva stereo reproduktory o výkonu 10W podpořeny integrovaným subwooferem s výkonem 50 W. 3D obraz je samozřejmostí, ta jako převod z 2D do 3D.

Unikátní a exkluzivní funkcí je Ambilight 3 XL, kdy televizor vyzařuje do svého okolního prostoru vzadu nahoře a po stranách barevné světlo, které odpovídá barvě a intenzitě obrazu.

Toto osvětlení působí velmi příjemně a dodává obrazu další rozměr. Z klasických funkcí nechybí podpora nahrávání na USB, tak jako přehrávání multimediálních souborů.

 

 

LG 49UB850VLG 49UB850V

LG 49UB850V je jeden z nejlevnějších UltraHD televizorů. Panel tedy disponuje rozlišením 3840 x 2160 pixelů a podsvícením Edge LED. Obrazovka je navíc vyrobená technologií IPS, která zajišťuje špičkové pozorovací úhly a barevné podání. Stereo reproduktory o výkonu 20W doplňuje integrovaný subwoofer.

Při hraní her na jedné obrazovce nemusí mít dva hráči, kteří hrají spolu, rozdělený obraz hry na dvě poloviny. Díky technologii FPR a Dual Play brýlím vidí každý hráč na celé obrazovce pouze svůj obraz.Televizor pohání operační systém WebOS.

Součástí balení je, kromě klasického dálkového ovladače, také Magic Remote, který reaguje na pohyby ruky v prostoru. Nechybí nahrávání na USB, tak jako přehrávání vlastního obsahu.

 

 

Samsung UE55H7000Samsung UE55H7000

Samsung UE55H7000 je špičkový Full HD televizor, který dosahuje rozlišení 1920 x 1080 pixelů a obnovovací frekvence 800 Hz CMR. Televizor disponuje čtyřjádrovým procesorem, reakce jsou díky tomu velmi rychlé. Funkce Instant On zajišťuje plnohodnotný běh televizoru do 2 vteřin od jeho zapnutí. Samozřejmostí je integrovaná WiFi anténa, tak jako LAN konektor pro připojení kabelem.

Funkce Multi-Link Screen Dual zajistí svému uživateli rozdělení obrazovky na dvě zóny, kde každá dokáže pracovat zcela samostatně. V levé části můžou běžet zprávy z TV, v pravé části YouTube.

Dva stereo reproduktory o výkonu 20 W doplňuje takéž 20 W subwoofer. Samozřejmostí je plná podpora tunerů.

 

 

 

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů