Kávovary: 9 tipů pro lahodnou kávu

17. 12. 2014 - Rádce
Pečlivě jsme pro vás vybrali skvělé kávovary, které vám dokáží připravit lahodnou kávu. Vybírat můžete mezi přístupnými modely, tak jako mezi přístroji střední třídy či špičkovými přístroji.

Není káva jako káva. Někdo má rád kapsle, jiný nedá dopustit na klasický automat a další preferuje přípravu pomocí pákového přístroje. A stejně jako máme rozdílné požadavky na přípravu kávy, máme rozdílnou představu, kolik chceme do kávovaru investovat. Níže najdete vybrané přístroje od levných modelů, přes přístroje střední třídy po špičkové mašiny na kávu bez kompromisů.

 

Základní modely: I za nízkou částku lze mít chutnou kávu

 

Bosh TA1202Bosch Tassiomo TA1202 Vivy

Malý a praktický kávovar, který se díky své malé šířce 17 cm vejde i do té nejmenší kuchyně. Bosch jako první výrobce u svých kapslových kávovarů představil technologii snímání čárových kódů. Každý nápoj má na své povrchu kapsle viditelný čárový kód, který po vložení do zásobníku Bosch Tassiomo Vivy načte. Kávovar díky tomu získá informace o množství potřebné vody, délce vaření a teplotě. Nemusíte nic nastavovat ručně.

Nádržka na vodu dosahuje kapacity 0,7 litrů vody. Samozřejmostí je výškový nástavec pro použití různých hrnků a samočistící režim. LED ukazatele informují o aktuálně prováděné činnosti.

Bosch Tassimo Vivy je extrémně kompaktní kapslový kávovar. Nápoje v kapslích pro Bosch připravují společnosti Jacobs Krönung a Milka, zajišťující tak vysokou kvalitu nápojů.

 

 

Severin KA 5979Severin KA 5979

Pokud je pro vás překapávaná káva příliš slabá, přesto máte rádi tento styl přípravy, může vás zaujmout Severin KA 5979. Přístroj disponuje oproti běžným překapávačům tlakovou nádobou na vodu o tlaku 3,5 baru. Káva tedy do skleněné nádoby, která má kapacitu na 4 šálky kávy, nestéká běžným překapáváním, ale tlakem. Díky tomu se voda dostane přes pěchovací koncovku páky plnou mleté kávy. Výsledný připravený nápoj je chuťově výraznější a kvalitnější než z klasického překapávače.

Severin KA 5979 je velmi malý, hodí se tedy do každé kuchyně. Výhodou je příprava až 4 šálků kávy najednou.

Díky tlakové nádobě disponuje Severin KA 5979 pěnovou tryskou pro tvorbu jemné mléčné pěny pro přípravu cappuccina. Tato funkce je v dané cenové kategorii velmi ojedinělá.

 

 

Krups EA8268Krups EA8268

Skvěle vybavené automatické espresso Krups EA8268 vyniká ve své cenové kategorii především poměrem výkonu k ceně. Samozřejmostí je integrovaný kávový mlýnek s možností měnit hrubost mletí. Díky namletí a okamžitému spaření se z kávy nevytrácí aroma. Vyjímatelný zásobník na vodu má kapacitu 1,8 litru a integrovaný filtr zajišťující stálou kvalitu vody. Přístroj se také sám čistí, na komplexní požadavek čištění sám upozorní. Digitální ovládání je velmi jednoduché, velkou výhodou je kompletní komunikace v českém jazyce.

Pěnič mléka dovolí připravit kvalitní latte či cappuccino. Tlak čerpadla má výkon 15 barů pro přípravu skvělé a chutné kávy.

Nastavitelné parní trysky umožní přípravu nápoje s libovolným šálkem, jistě potěší také plocha pro jejich nahřátí.

 

 

Střední třída: Pokročilé funkce, kvalitní materiály, jednoduché ovládání

 

KRUPS KP1108 Oblo KRUPS KP1108 Oblo

Krups Oblo je designový kapslový kávovar, který využívá kávové kapsle Dolce Gusto. Máte tak na výběr obrovské množství chutí a druhů nápojů. Dolce Gusto není pouze o kávě, ale zakoupit můžete také čokoládu či lahodné čaje. Krups Oblo je velmi bezpečný, jelikož přístroj nedovolí pustit vodu, dokud není kapsle v zásobníku. Ten je navíc magnetický, vždy tedy přesně zapadne na své místo. Odkapávač na vodu má dvě výškové pozice, lze tedy vložit jak šálek, tak vysoký hrnek. Množství vody se volí manuálně, každá káva je tedy zcela jedinečná dle přání uživatele.

Čerpadlo disponuje tlakem 15 barů, jako klasické automatické espressa. Kvalita kávy je tedy zaručená.

Zásobník na vodu dosahuje kapacita 0,8 litrů vody a je snadno vyjímatelný. Krups KP1108 Oblo je navíc velmi kompaktní.

 

 

MORPHY RICHARDS MENO ESPRESSO 47580MORPHY RICHARDS MENO ESPRESSO 47580

Anglická společnost Morphy Richards vyrábí nejenom kávovary již téměř 80 let. Aktuální model Meno Espresso splňuje požadavky na kvalitní, moderní a přitom cenově dostupný pákový kávovar. Přístroj disponuje čerpadlem o tlaku 15 barů a vyjímatelným zásobníkem na vodu o kapacitě 1,2 litru. Díky vysokému tlaku lze připravovat nejenom klasickou mletou kávu, ale lze využít také POD kapsle. Najednou lze připravit dva šálky kávy. Samozřejmostí je odkapávací nádoba.

Parní tryska dovolí připravit mléčnou pěnu třeba pro latte. Ruční volič míry napěnění dovolí maximální kontrolu nad výsledkem.

Velmi jednoduché ovládání, které usnadňují kontrolní LED diody, dovoluje připravit lahodnou kávu během okamžiku.

 

 

KRUPS EA8298 Latt'EspressKRUPS EA8298 Latt'Espress

Nadstandardně vybavené automatické espresso Krups EA8292 potěší každého milovníka kávy. Plně digitální ovládání včetně podpory připojeného napěňovače na mléko vám dovolí připravit nejenom kávu, ale také cappuccino stiskem jednoho tlačítka. Nádoba na mléko je odnímatelná a lze jí skladovat v chladničce. Krups EA8298 disponuje kónickým mlýnkem pro rychlejší semletí kávových zrn a tím pádem zachování aroma. Samozřejmostí je plocha pro nahřátí šálků.

Samočistící funkce udržuje kávovar bez přičinění uživatele, to je nutné pouze u celkového čištění, o které si kávovar sám jednou za čas řekne.

Čerpadlo o tlaku 15 barů vytvoří kávu s bohatou pěnou a plnou chutí. Plně automatická kombinace s pěničem na mléko je velmi návyková.

 

 

Špičkové přístroje: Prémiové zpracování předchází dokonalé kávě

 

DELONGHI Nespresso EN470SAEDELONGHI Nespresso Gran Maestria EN470.SAE

Nespresso si dává záležet na chuti kávy a obecně platí za vrchol kávy u kapslí. S přístrojem Gran Maestria si tak budete moci vychutnat nejenom lahodnou kávu. Přístroj je celý vyroben z hliníku v nádherném retro stylu. Oddělitelný šlehač na mléko dokáže ušlehat neuvěřitelně jemnou mléčnou pěnu. Šlehač Aeroccino jde použít i samostatně a lze ho tak využít například na přípravu zmrzlinového poháru.

Čerpadlo disponuje dokonalým tlakem 19 barů, rychlost použití zajistí topný systém Thermoblock. Samozřejmě lze nahřát i šálek.

Kapsle Nespresso mají dokonalou chuť. Kávovar Gran Maestria má dokonalé zpracování, design a vysoký výkon.

 

 

Catler ES 8012Catler ES 8012

Poloprofesionální pákové espresso Catler je špičkový přístroj své kategorie. Celé tělo je vyrobené v nerezovém provedení. Luxusní výbava zahrnuje integrovaný mlýnek na kávu s kovovými mlecími kameny, tak jako zásobník na kávu o kapacitě 200 gramů. Zásobník vody pojme nadstandardní 2 litry vody a obsahuje uhlíkový filtr. Elektronický ventil DryPuck odebírá zbytkovou vodu z napěchované kávy ve filtru, lépe se tak odstraňuje.

Thermoblock zajistí okamžité nahřátí vody bez zbytečné prodlevy. Lze nahřívat také šálky. Součástí je také kovový šlehací nástavec.

Ukazatel tlaku usnadňuje použití přístroje, jeho design bude ozdobou jakékoli kuchyně.

 

 

DELONGHI ECAM 45.760 W eleTTaDELONGHI ECAM 45.760 W eleTTa

Luxusní plně automatický kávovar v prémiovém zpracování. Výjimečný design kombinující nerezové plochy s bílou barvou v sobě spojuje špičkové technologie a plnou výbavu. Patentovaný systémem LatteCrema dokáže připravit tu nejjemnější mléčnou pěnu. Veškeré nápoje připravíte stiskem jediného tlačítka. Plně automatické čistění vás zbaví starostí. Odnímatelný pěnič mléka lze uskladnit v chladničce, zpět jej připojíte pouhým přiložením. Přístroj se může dle přání uživatele zapnout v určitý čas, tak jako se opět vypnout.

Samozřejmostí je aktivní nahřívač šálků a čerpadlo 15 barů. Spařovací jednotku lze velmi jednoduše vyjmout pro její údržbu.

Dokonalá káva, design i technologie. To je Delonghi Ecam 45.760.

 

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů