Fotoaparáty: 9 skvělých tipů pro každého

16. 12. 2014 - Rádce
Fotoaparát je vděčným dárkem, stejně tak vyhlédnutým výrobkem pro nás samotné. Dovolená, rodinné oslavy, ale také například architektura či portréty. Je jedno co chcete fotografovat, náš výběr uspokojí jistě každého.

Každý nahlížíme na fotoaparát jinak. Někdo chce malý a kompaktní model, jiný požaduje naopak pořádnou optiku a pro dalšího se hodí vodotěsný přístroj. Kvalita fotografií je důležitá pro všechny, ale další požadavky se dost zásadně liší a ovlivňují právě nejenom samotnou kvalitu fotografií, ale také použití a určení fotoaparátu.  Níže vám nabízíme pečlivě vybrané fotoaparáty napříč běžným cenovým spektrem.

 

Základní modely: Malé, líbivé a jednoduché na použití

 

Sony DSCW800BSony DSCW800B.CE3

Vzhledem ke své malé velikosti velmi dobře ergonomicky tvarovaný fotoaparát s oddělenou spouští pro natáčení HD videosekvenci. Průměrně světelný objektiv dosahuje 5x optického zoomu. Fotoaparát se může pochlubit velmi jednoduchým ovládáním, plně automatickou funkcí Panorama pro zachycení ultra širokých záběrů nejenom na šířku, ale také na výšku.

Hodit se může mód selektivní barvy, který dovolí na snímku vybrat jednu barvu a zbytek snímku ponořit do černobílých odstínů, stejně tak jako velmi dobře fungující automatika.

Fotoaparát disponuje SuperCCD 20,1 MPx snímačem, 5x optickým zoomem, elektronickým stabilizátorem obrazu a velmi jednoduchým ovládáním.

 

 

Canon IXUS 145Canon IXUS 145

Řada IXUS od Canonu byla vždy tak trochu šperkem, který uměl fotografovat . Velmi příjemný vzhled si fotoaparát zachovává i v aktuální generaci. Oddělená spoušť pro natáčení HD videosekvencí je standardem. Objektiv, který disponuje 8x optickým zoomem, dosahuje průměrné světelnosti. Specialitou Canonu je ale režim Nízká hladina osvětlení, který dokáže získat z fotografované scény více světla.

Automatika funguje skvěle a poradí si bez problémů s rozeznáním fotografované scény. Dostupné jsou i uživatelsky volitelné režimy, například rybí oko či efekt miniatury.

Fotoaparát disponuje 16 MPx CCD snímačem a nadstandardním 8x optickým zoomem, elektronickým stabilizátorem obrazu a ovládáním zaměřeném na jednoduchost.

 

 

Nikon Coolpix S2800Nikon COOLPIX S2800

Model Coolpix S2800 je jednoduchý a stylový fotoaparát, který ve svém štíhlém těle integruje vše potřebné pro pořízení rodinných fotografií. Stejně jako jeho konkurenti přináší oddělenou spoušť pro HD videosekvence. Objektiv dosahuje 5x optického zoomu a disponuje průměrnou světelností. Pokročilé funkce umožní například vybělit zuby zvolené osobě po zachycení snímku.

Jak je v této třídě zvykem, automatika je zcela soběstačná a fotoaparát dokáže sám zvolit ideální nastavení v závislosti na právě fotografované scéně. Veškeré přednastavené režimy můžete měnit také dle svého uvážení.

Fotoaparát disponuje CCD 20,1 MPx snímačem, 5x optickým zoomem a elektronickým stabilizátorem. Ovládání a možností přístroje jsou poplatné svému zaměření.

 

 

Střední třída: Pokročilé funkce, kvalitní optika, vysoký výkon

 

Olympus TG-835 OLYMPUS TG-835

Olympus TG-835 je skvělý outodoorový fotoaparát, který odolá hloubce 10 metrů pod vodou, pádu z výšky 2,1 metrů a tlaku 100 kg. Nevadí mu ani mráz -10 stupnů. Periskopový objektiv schovaný uvnitř odolného těla nabídne průměrnou světelnost a 5x optický zoom. TG-835 dokáže fotografovat a natáčet video současně, včetně 240 fps zpomaleného režimu. Integrovaná GPS a kompas zajistí správné označení fotografií z cest.

Fotoaparát nenabízí plně manuální režim, naopak disponuje pokročilou automatikou včetně iHS technologie pro kvalitní snímky za sníženého osvětlení.

TG-835 disponuje 16 MPx CMOS snímačem, velmi rychlým TruePic VI procesorem a extrémně odolným tělem.

 

 

Sony DSC HX50SONY DSCHX50

Pokročilý kompaktní fotoaparát, který v kompaktním těle přináší nejenom automatické režimy, ale také plně manuální ovládání. Unikátní je u tohoto modelu hlavně objektiv, který při průměrné světelnosti přináší na velikost fotoaparátu extrémní 30x optický zoom. Fotoaparát je tak vysoce univerzální. Tomu napomáhá také integrovaná Wi-Fi pro ovládání pomocí smartphonu.

DSCHX50 se také může pochlubit velmi kvalitními videosekvencemi včetně špičkové stabilizace obrazu.

Fotoaparát disponuje 20,4 MPx CMOS snímačem Exmor R a rychlým obrazovým procesorem BIONZ. Vyniká také skvělou konektivitou.

 

 

Nikon Coolpix P580NIKON COOLPIX P530 BLACK

Klasický ultrazoom fotoaparát pro milovníky velkého přiblížení. Ve výtečně tvarovaném těle se schovává průměrně světelný objektiv s obrovským 42x optickým zoomem . Nejenom při velmi slunečném počasí, kdy je na displeje hůře vidět, jistě oceníte integrovaný elektronický hledáček. Kvalitní CMOS snímač s 16 MPx rozlišením dokáže produkovat fotografie i při vyšší ISO citlivosti. Fotoaparát je tedy v rámci své ceny vhodný i na snímky za ztížených podmínek.

Fotoaparát nabízí jak přednastavené režimu a inteligentní automatiku, tak jako plnou manuální kontrolu nad snímkem.

P580 obsahuje 16 MPx CMOS snímač a 42x optický zoom. Velmi potěší manuálně výklopný blesk a výborně tvarované tělo.

 

 

 

 

Špičkové přístroje: Skvělý obraz, spousta funkcí a prémiové zpracování

 

Soly Alpha SLT-58SONY Alpha SLT-A58 + 18-55 mm II

Klasická zrcadlovka přinášející neklasické řešení, tak bychom mohli nazvat Alphu SLT-A58. Vzhledem nijak nevybočuje z řady, tak jako použitým APS-C snímačem. Základní setový objektiv 27 - 82 mm (po přepočtu) s průměrnou světelností disponuje velmi rychlým zaostřováním. Excelentní je ale 1,44 MPx OLED hledáček, přinášející dokonalý přehled o tom co fotíte a to i ve velmi špatných podmínkách.

Pro začátečníky je přítomný plně automatický režim, pokročilý uživatel uvítá plnou manuální kontrolu.

Fotoaparát disponuje 20 MPx APS-C senzorem a výkonným procesorem BIONZ, rychlým sekvenčním snímáním a bleskurychlým autofokusem.

 

 

Olympus PEN E-PL5OLYMPUS E-PL5 Double Zoom Kit Black 14-42mm + 40-150mm

Pokud je pro vás zrcadlovka příliš těžká a velká, přesto požadujete špičkovou kvalitu snímků za přijatelnou cenu, je Olympus PEN E-PL5 skvělou volbou. Stylový a krásný fotoaparát produkující velmi kvalitní fotografie nabízíme navíc v unikátním setu dvou objektivů. Běžný setový tak doplňuje teleobjektiv s velkým přiblížením, vhodný například do přírody. Zaujme také výklopný dotykový displej a kovové tělo.

Rozsahem funkcí uspokojí jak začátečníky díky automatice,tak náročné uživatele díky detailnímu manuálnímu nastavení.

PEN E-PL5 vyniká 16 MPx m4/3 liveMOS snímačem, výkonným procesorem TruePic VI, jedním z nejrychlejším zaostřováním a nízkou váhou i velikostí.

 

 

Canon EOS-700DCANON EOS 700D + 18-55mm

Pokročilá zrcadlovka disponující hybridním zaostřováním na bázi detekce i fáze určená nadšeným fotografům . Tělo disponuje kvalitním povrchem, usnadňující jeho držení i za stížených podmínek. Plně výklopný dotykový displej či vylepšený volič režimů činí ovládání velmi jednoduché. Fotoaparát také zaujme kvalitním FullHD videem se stero zvukem. Navíc disponuje velmi nízkým šumem i na vysokých hodnotách ISO.

Pro začínající uživatele je připravená kvalitní automatika, nadšení fotografové uvítají detailní manuální režim.

Canon EOS-700D disponuje 18 MPx APS-C snímačem, výkonným DiGiC 5 procesorem, plně výklopným a otočným displejem a skvěle rozmístěnými ovládacími prvky.

 

 

 

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů