Žijeme SELFIE

13. 11. 2014 - Produkty
Selfie snímky dosahují v současnosti své nejvyšší popularity v dějinách fotografie. Sociální sítě, mobilní telefony, fotoaparáty a jednoduchá možnost sdílení. To vše stojí za tímto fenoménem. Pokud jste módě selfie fotografií taktéž podlehli, selfie držák je pro vás to pravé.

 

První selfie pořízené teeanegeremHistorie selfie snímků

se datuje až k roku 1900. Tehdy se začaly objevovat první fotografie sama sebe. Ruská vévodkyně Anastázie Nikolajevna se ve svých 13 letech v roce 1913 stala jedním z prvních teenagerů zachycující sama sebe. Tehdejší fotografická technika byla samozřejmě velmi omezená a tak se selfie snímky tvořili především pomocí zrcadla.

Zrcadlo je konec konců i dnes velmi vděčnou pomůckou při vytváření selfie, jelikož doma jej máme každý. Zachytit svojí osobu v požadovaném záběru je o to jednodušší. Je jedno, jestli se člověk vyfotí zrcadlovkou, bezzrcadlovkou, mobilním telefonem či kompaktním fotoaparátem. Výsledná selfie fotografie není často posuzovaná z hlediska kvality, ale z hlediska aktuálnosti a zajímavé scény.

Moderní selfie

s sebou přináší při své popularitě jiné problémy. Ty se objeví v momentě, pokud chceme vytvořit selfie fotografii na různých akcích nebo sportovních událostech. Hlavní fotoaparát mobilu je v daný moment velmi těžko použitelný, jelikož fotografovaný nevidí sám sebe a přední fotoaparáty nad displeji smartphonů, umožňující kontrolu snímku, nedosahují v drtivé většině potřebné šíře záběru. Na snímek se tak mnohdy kromě autora nevejdou jeho přátelé, rodina či zajímavé okolí.

Přední fotoaparáty u mobilních telefonů dnes obsahují běžně 2 MPx snímače, což je pro sdílení selfie zcela dostačující. Lepší modely se chlubí rozlišením 5 MPx. Nově se objevují mobilní telefony dosahující rozlišení přední kamerky dokonce 13 MPx. Rozlišení tedy roste, potřebná šíře záběru ale chybí. Natažená ruka je tak k pořízení požadovaného záběru mnohdy krátká. Navíc je na snímku vidět, což bývá většinou nežádoucí. Na řadu tedy přichází selfie držák pro mobilní telefony a kompaktní fotoaparáty.

Selfie tyčka skupina

 

 

Selfie držák

je teleskopická tyč, umožňující její prodloužení až na 1 metr, zakončená držákem pro mobilní telefon a závitem pro kompaktní fotoaparát. Není tedy nic jednoduššího, než vložit mobil do držáku a získat tak díky tomu podstatně širší záběr, který dovolí zachytit na snímku nejenom vás, ale také okolí ve kterém se nacházíte či vaše přátele a rodinu při společném snímku.

Selfie držák vám umožní vytvořit skupinovou fotografii, na které již nikdy nebudete chybět a to bez riskantního oslovení cizích lidí s požadavkem na vytvoření snímku. Na selfie držák můžete namontovat GoPro kameru a zachytit se při běhu či jakékoli jiné sportovní aktivitě, lze na něj umístit kompaktní fotoaparát a zachytit záběry z nezvyklých úhlů a pohledů, či do něj vsadit mobilní telefon a na displeji kontrolovat scénu ještě před vyfocením.

selfie_kostel

Základní selfie držák vám umožní fotit pomocí odložené spouště, pokročilejší selfie držák na rukojeti obsahuje spoušť, která díky Bluetooth konektivitě vytvoří snímek z vašeho mobilu v momentě zmáčknutí spouště na rukojeti selfie držáku. Získáte tak plnou kontrolu nad svými snímky, které vaši přátelé jistě ocení. Pokud nebudete chtít spoušť přímo na rukojeti, lze dokoupit dálkový ovladač fotoaparátu ve vašem mobilu nezávisle na použitém selfie držáku.

selfie_auto

Fotografie sama sebe, neboli selfie, se přes svou letitou historii těší největší popularitě právě dnes. Pomocí selfie držáku můžete tento typ populárních snímků vytvářet ostřeji, kvalitněji a zajímavěji, než doposud pouhým focením z ruky.

 

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů