Milujete hudbu či sport? Budete milovat i Sony SBH52!

11. 3. 2014 - David Šantora - Produkty
Volejte, přečtěte si SMS, hangouty či e-maily, mějte kontrolu nad kalendářem, poslouchejte hudbu. A přitom nechte mobil klidně v kabelce či kapse. Sony SBH52 vám dá svobodu nejen při sportu. Je to první zařízení svého druhu na světě: velký jako klasický MP3 přehrávač, přinášející schopnosti mobilního telefonu.

Většina lidí dnes poslouchá hudbu ze svého smartphonu. Přitom oproti MP3 přehrávači je těžký, velký, někdy příliš nápadný. Občas je taktéž nutné provést hovor bez použití rukou, od toho tu máme zase handsfree. Jindy si například chcete přečíst SMS zprávu, ale nechce se vám lovit mobil odněkud z kabelky. SBH52 vám usnadní všechny tyto činnosti, stejně jako ty další.

Sony SBH52

Nositelná elektronika

Přesně do této škatulky bychom mohli Sony SBH52 zařadit. Nově se rozvíjející odvětví, jež nese název právě Nositelná elektronika v sobě sdružuje zařízení, které lze nosit na těle a usnadňuje nám život svými schopnostmi. Řadíme mezi ně například chytré hodinky, náramky měřící naší denní aktivitu, nebo právě šikovné pomocníky jakým je Sony SBH 52.

Společným znakem výrobků spadajících do kategorie nositelné elektroniky je propojení s vaším smartphonem. Tím se odlišují od ostatních zařízení. Jejich schopnosti totiž dodávají ovládání smartphonu další rozměr, či poskytují dodatečné informace. Jedním z nejvíce aktivních velkých výrobců v tomto směru je japonská společnost Sony. Jako první z velkých výrobců dodala tato firma na trh chytré hodinky, které aktuálně prodává v druhé generaci a stejně tak si připisuje prvenství se Sony SBH52. Jedná se o první handsfree kombinované s možností telefonování podobně jako s mobilním telefonem, tedy přiložením k uchu. Zároveň nepostrádá schopnost poslechu hudby z vašeho mobilního telefonu či z integrovaného FM tuneru s RDS. Třešničkou na dortu je jednoduché NFC párování s vaším smartphonem a schopnost přijímat notifikace, případně zobrazovat textový obsah různých zpráv.

Sony SBH52 je první svého druhu. Kombinuje v sobě sluchátko, osobní handsfree, MP3 přehrávač nebo i rádio. A navíc čte notifikace.

Jak to vlastně funguje?

Sony BSH52Základní princip je jednoduchý. Jedná se o zařízení, které je prostřednictvím Bluetooth propojené s vaším smartphonem a díky tomuto bezdrátovému spojení s ním dokáže komunikovat. Oproti běžnému handsfree jež umožňuje pouhý poslech hudby či schopnost přijmout hovor, je ale Sony SBH52 podstatně pokročilejší zařízení.

Předně, pro párování kromě ručního přidání přístroje do Bluetooth seznamu vašeho smartphonu, můžete použít jednoduše technologii NFC. SBH52 pouze přiložíte ke svému mobilu a během několika vteřin jsou zařízení propojená. V tomto momentě funguje SBH52 jako klasická handsfree a bezdtrátová sluchátka. Lze tedy poslouchat hudbu, kterou máte uloženu v mobilním telefonu, a přes klávesy ji prostřednictvím Sony SBH52 ovládat. Lze tedy měnit hlasitost, přeskakovat skladby či hudbu v případě nutnosti pozastavit. Stejným způsobem ke možné ihned po spárování používat SBH52 jako handsfree. Obě tyto funkce jsou jednoduše přístupné díky podpoře Bluetooth profilů A2DP a AVRCP. Uvedené protokoly jsou univerzálně používané i u iPhone či Windows Phone telefonů a tak budou základní funkce přístroje Sony SBH52 fungovat bez problémů i mimo platformu Android, pro kterou je primárně určen.

Sony BSH52Pokud máte do SBH52 zapojená dodávaná sluchátka, která hrají opravdu skvěle, případně libovolná jiná, můžete hovor přijmout a vyřídit jej bez nutnosti vyndávat mobilní telefon z místa, kde jej máte uložený. Tuto opereaci lze provést mimo jiné i díky OLED displeji, na kterém se přímo zobrazuje, kdo vlastně volá. Pokud ale nemáte sluchátka k zařízení připojená, začne SBH52 vyzvánět klasicky nahlas. Velkým kruhovým tlačítkem na těle přístroje hovor přijmete a SBH52 si přiložíte k uchu. Stejně jako mobil. Na přístroji totiž najdete nejenom mikrofon, ale i reproduktor. Hovor probíhá zcela standardně a lze se tak věnovat jiným věcem.

Sony SBH52 lze tedy používat jako klasické osobní handsfree či sluchátko . Představte si, že přijdete do auta a připnete si SBH52 na triko či košili, do ucha vložíte sluchátko a máte v autě rázem handsfree. Poté dojedete na místo, vyndáte kolo, mobil uložíte bezpečně do brašny na kole a SBH52 si připnete na triko. Obratem získáváte MP3 přehrávač či osobní handsfree. Poté můžete se svým obchodním partnerem probrat poznámky, které máte uloženy v mobilu. V jedné ruce totiž můžete procházet text na displeji mobilu, v druhé můžete držet SBH52 jako sluchátko a hovořit. Variabilita použití je perfektní.

Široké možnosti použití předurčují Sony SBH52 coby skvělý doplněk nejenom pro sportovce. Své uplatnění najde doslova u kohokoli.

Specialitky pro Android

Sony ConnectFunkčnost se navíc výrazně zvyšuje v momentě, kdy si do mobilu nainstalujete aplikaci Smart Connect od Sony. Okamžitě tak máte možnost ovlivňovat, k jakému zařízení bude SBH52 připojené. Dokáže si totiž pamatovat dva smartphony. Jako perfektní se jeví schopnost přístroje být připojen ke dvou smartphonům současně. Není tudíž problém přijímat hovory jak z pracovního, tak soukromého telefonu bez jakéhokoli přepínání.

V Sony ale šli ještě dále. OLED displej tak není využíván pouze pro zobrazení jména volajícího či názvu písně a interpreta, ale taktéž pro notifikace. Do aplikace Smart Connect ve svém Android smartphonu si stáhnete miniaplikace a rázem máte na svém handsfree možnost číst SMS zprávy, hangouty či emaily. Stejně tak i jakákoli událost z kalendáře se vám zobrazí na displeji. Navíc si lze nastavit, aby vám SBH52 veškerý text převedl na řeč a vy tak máte možnost "číst" důležité zprávy či upozornění i v momentě, kdy máte plné ruce.

Jelikož může být displej na handsfree viditelný i v nevhodnou chvíli, lze na mobilu nastavit, aby jak příchozí hovory, tak textové zprávy SBH52 nezobrazoval v detailu, ale pouze jako informaci, případně aby určitou část upozornění zcela vynechal. V kalendáři je možné dokonce nastavit například upozornění na pracovní schůzky, ale soukromé již ne. Možnosti nastavení jsou tedy dostatečně bohaté.

Pouze na platformě Android lze používat Sony SBH52 plnohodnotně. iPhone a Windows Phone dokáží využít SBH52 pouze na úrovni osobního handsfree.

Stvořen pro každou situaci

Velkou výhodou Sony SBH52 je výdrž baterie. 8 hodin nonstop hovoru či 11 hodin nonstop streamování hudby z vašeho mobilu představují hodnoty více než dostatečné. V praxi jsem neměl s zařízením problém fungovat bez nabíjení i 4 dny provozu. Při hovoru vám jistě přijde vhod technologie HD Voice, která zajišťuje čistý přenos zvuku. Abyste se nemuseli při sportu bát deště, je SBH52 zcela odolné proti stříkající vodě. Déšť tedy nemusíte z tohoto pohledu nijak řešit.

Sony SBH52 a Sony SBH50

Sony SBH50Kromě vyššího modelu Sony SBH52 máme k dispozici taktéž menší a levnější Sony SBH50. Rozdílů není mnoho, přesto mohou být pro někoho zásadní. Předně, model SBH50 neobsahuje technologii HD Voice a zvuk z handsfree je tedy horší než u vyššího modelu.

Taktéž u modelu SBH50 není k dispozici reproduktor pro použití jako sluchátka pro volání. U nižšího modelu tak budete muset pro hlasovou komunikaci používat vždy připojená sluchátka. Model SBH50 taktéž postrádá odolnost proti stříkající vodě. Zbylé vlastnosti obou zařízení jsou identické.

 

 

 

Doporučujeme

Závěr

Co SBH52 v kostce umí?

  • Díky voděodolné konstrukci je vhodný na sport.
  • Umožňuje hovořit v módu sluchátka či handsfree.
  • Umí ovládat hudební přehrávač v mobilu.
  • Dokáže přijímat textové notifikace (hangouty, SMS, e-mail, kalendář).
  • Obsahuje vlastní integrované rádio s RDS.

Sony SBH52 je skvělé zařízení pro všechny, kteří často cestují, sportují či vyžadují volné ruce při jakékoli jiné činnosti. Schopnost SBH52 fungovat navíc jako klasické sluchátko posouvá používání tohoto přístroje o úroveň výše. Umožňuje vyřídit hovor zcela soukromě, i když je mobil mimo dosah či je jeho použití komplikované. Lze tak mít v jedné ruce SBH52 jako sluchátko, hovořit do něj a v druhé ruce mít mobil a procházet si poznámky. Odolnost vůči stříkající vodě se jeví jako jedna z klíčových vlastností pro sportovce, které navíc nebude váha 23 gramů nijak na těle obtěžovat. A OLED displej společně s notifikacemi? To je skvělé využití potenciálu tohoto chytrého kousku elektroniky. Zvyká se na něj opravdu rychle.

 

Promo video na Sony SBH50

 

Promo video na Sony SBH52

 

 

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů