basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

MÁME OTEVŘENO! Všechny naše prodejny jsou znovu otevřeny. Přijďte si vybrat nebo objednejte online a do 60 minut připravíme vaši objednávku k bezpečnému vyzvednutí.

Recenze Ničeho: To jste ještě neviděli…

28. 3. 2020 - Michal Maňák - Produkty
Většinou se o produktech určených k testování dozvím s předstihem. Tentokrát to bylo jinak. Na stole mi přistála taška s krabičkou a na test že mám jen šibeniční termín jednoho týdne. Vyhrnul jsem si rukávy a pustil se do zkoumání.

Nanki-PuI náš plyšák Nanki-pu musel z gauče pryč, abych měl kam rozložit veškeré příslušenství...

Obsah balení: vše, co k používání potřebujete

Pamatuju doby, kdy jste spolu s produktem z balení vytáhli i všemožné příslušenství. Nic mi je připomnělo – klasická krabice je vystlaná papírem, aby se žádná součástka při transportu neponičila, ale tím zdaleka nekončíte. Z ní jsem pak tahal jak králíky z klobouku bohaté příslušenství:

Je vidět, že nic dalšího už k používání Ničeho potřebovat nebudete. Palec nahoru za štědrost výrobce, palec dolů za absenci manuálu v češtině.

Design: Neznám nikoho, komu by se nic nelíbilo

Nejdůležitější v krabici je ale samotné Nic. Vzhledem k tomu, jak je v současnosti populární minimalismus, nebál bych se tvrdit, že Nic ho dotáhlo na nejvyšší úroveň – návrháři totiž dokázali vymyslet unikátní kompromis mezi zaoblením a ostrými hranami, který geniálně sladili i barevně.

Občas se při recenzování nadchnu víc, než je zdrávo, nechal jsem proto vyzkoušet Nic i přítelkyni. Nevěděla, kam dřív s očima, pochvalovala si zejména, jak barvy sedí k odstínu stolku před televizí, podobně reagovala i mamka. Věřím proto, že si Nic místečko v interiéru najde v každé domácnosti.

Nic na stoleSrovnání velikosti Ničeho

Nic si vysloužilo trvalé místo i na mém pracovním stole, protože (jak je vidět ze srovnání), není o moc větší, než klasická čipová karta.

Chytré funkce po celý den

Jak často vás trápí vybité baterie? Jednou denně? To u Ničeho nehrozí. Vlastně si nevzpomínám, kdy naposled si řeklo o doplnění energie nebo čehokoli jiného. V porovnání s neustálými notifikacemi z telefonu je to velmi příjemná změna.

Vlastně v každém ohledu lidské činnosti se Nic přizpůsobí. V batohu nezabere žádné místo, přichytíte ho klidně i na oblečení, aniž byste se museli bát ztráty. Hodí se ale i doma, respektive kdykoli si zrovna nechcete namáhat tělo – pohodlně se na něm můžete rozvalit a relaxovat, protože netlačí, problém není ani s hygienou. Nic je totiž vyrobeno z materiálu, který se neušpiní ani neopotřebuje.

Možná si řeknete, zda-li to není na jednu věc přeci jen málo. Za sebe říkám: „Ne!“ Nic možná nijak zásadně život neulehčí, ale ani nekomplikuje. Kolik výdobytků doby něco takového o sobě může říct?

Nic v batohuI když jsem vozil Nic celý den na zádech, měl jsem pocit, jako by byl batoh prázdný.

Závěr: poměr ceny a výkonu vyrazí dech

Na konci každého testování musí padnout verdikt, postavený na základě poměření ceny a přidané hodnoty. Tentokrát mě finální hodnocení přimělo oprášit si matematiku střední školy. Pokud do čitatele zlomku výkon/cena umístím, co všechno Nic dokáže, jmenovatel by měla obsadit nula daná cenou této exkluzivity.

Nulou ale dělit nejde, musíme proto sáhnout k limitám a vyslovit něco, co pro jiné zboží neplatí: Nic je nekonečně výhodné, respektive limitně se blíží nekonečnu. Neváhejte si proto Nic pořídit, sklady už nekonečné nejsou.

Nic mě nezajímá

Autor článku

Michal Maňák

Když se někdo narodí v éře počítačů 386, není to ani tak určení data narození, jako spíš diagnóza. Jejími průvodními projevy je posedlost technologickými novinkami, dětská hravost a skepse vůči celosvětovým trendům. Co dělat, když si chcete všechny ty elektronické hračky vyzkoušet na vlastní kůži? Začněte o nich psát. A tak jsem začal a do dneška neskončil...

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

Články a recenze

Jak vybrat chladničku?

Jak vybrat chladničku?

- Rádce

22. 5.Dokážete si představit život bez chladničky? Pravděpodobně ne. Je totiž neoddělitelnou součástí každé rodiny a srdcem kuchyně....Celý článek

Jak vybrat herní sluchátka?

Jak vybrat herní sluchátka?

- Rádce

21. 5.Podsvícený bezdrátový herní headset, nebo menší sluchátka na uši s odpojitelným mikrofonem? Poradíme vám, jak vybrat ta nejlepší...Celý článek

Nová TV i bez hotovosti? S našimi výhodnými dlouhodobými splátkami to jde!

Nová TV i bez hotovosti? S našimi výhodnými dlouhodobými splátkami to jde!

- Služby

21. 5.Nákup nového televizoru už odkládat nemusíte. Můžete si jej pořídit ihned třeba bez hotovosti, a užít si oblíbené filmy v úplně...Celý článek

Jak vyčistit koberec?

Jak vyčistit koberec?

- Rádce

20. 5.I když je v současnosti hitem vinylová či plovoucí podlaha, stále jsou mezi námi tací, kteří nedají dopustit na měkký a teplý...Celý článek

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů