Recenze LotusGrill: grilujte bez obav ze sousedů

9. 5. 2016 - Miroslav Kefurt - Produkty
Blíží se doba grilování na chatách a zahrádkách. Pro všechny, kdo nemají možnost jít ven a roztopit gril, je tu chytrá varianta, vhodná i do bytu v panelovém domě. Řeč je o německém výrobku značky Lotus.

Lotus GrillBezkouřový provoz

Začněme tím nejzajímavějším. Výrobce uvádí, že LotusGrill funguje zcela bez kouře a lze ho používat i v interiéru a to i přesto, že se jedná o gril na dřevěné uhlí. Při prvním „zážehu“ je nutné počítat s tím, že premiérové zahřátí kovových částí grilu naprosto bezkouřové rozhodně nebude. Naopak druhé a následné grilování už je bez jakéhokoliv dýmu ze spalování dřevěného uhlí.

Výrobce toho dosáhl tím, že do uhlí neodkapává tuk z potravin a palivo je uloženo na jednom místě, do kterého je vháněný vzduch. Ten lze regulovat a tím ovlivňovat velikost „plamene“ a teplotu. Grilované potraviny jsou v místnosti samozřejmě ihned cítit a i když je výrobek velmi chytře řešený, je třeba dbát na dobré odvětrání, nebo gril doporučujeme vzít na balkon. Tedy pokud na něm zrovna nesušíte prádlo.

Lotus GrillKvalitní provedení v každém detailu

Hned po otevření krabice je jasné, že máte v rukou poctivě vyrobený gril, který zaujme na první pohled. Skládá se ze dvou hlavních nádob a příslušenství pro uložení dřevěného uhlí a přípravu podpalovače. Součásti jsou z nerez oceli. I proto lze vnitřní nádobu, drobné příslušenství a rošt umývat v myčce nádobí. Sestavení jednotlivých částí je snadné, není potřeba nic šroubovat, vše je sestavené už v krabici. Součástí balení je gelový podpalovač, 4 AA (tužkové) baterie a taška na zip, do které gril pohodlně uložíte. Naopak v balení není poklop, kterým by se gril dal zakrýt, aby neunikalo teplo.

Lotus díky dvojitým stěnám není nikdy horký. I když je grilování v plném proudu, můžete ho snadno přenášet. Kovový rošt je uchycený dvěma sponami, takže se nestane, že byste ho při manipulaci s grilem shodili.

Lotus GrillGrilujeme snadno a bezpečně

Používání Lotusu je velice snadné. Po nastavení maximálního výkonu nanesete do misky gelový podpalovač a zažehnete. Přímo na misku pak položíte naplněnou děrovanou nádobku na dřevěné uhlí a přiklopíte roštem. Ten je třeba zajistit dvěma sponami po bocích grilu.

Díky neustále vháněnému vzduchu přímo do dřevěného uhlí je gril roztopený do tří minut. Vzduch je poháněný vestavěným ventilátorem, který má velmi tichý chod i na nejvyšší stupeň výkonu. Teplo je v grilu dobře rozvedené a grilovat se tak dá po celé ploše roštu. Pozor na malé grilovací klobásky, které mají tendenci vypadávat přes okraj z grilu ven.

 

Díky dvojité stěně je povrch grilu vždy chladný. I když právě grilujete.

 

 

Lotus GrillZávěr

Zcela bezkouřový LotusGrill je opravdu bez kouře. I bez dýmu ale tepelně upravované potraviny prskají, potí se, kroutí se a voní. Proto je nutné zajistit dostatečné odvětrání, nebo vzít gril na balkon.

Konstrukčně a vzhledově není výrobku co vytknout.

 

Ocenění Red Dot Design Award 2013 to jen potvrzuje. Gril Lotus je vhodný pro všechny milovníky grilovaných pokrmů, navíc v pohodlí domova a se stylem.

Plusy: Mínusy:
+ Velmi kvalitní dílenské zpracování - Drobné potraviny snadno vypadnou přes okraj
+ Bezkouřový provoz - Absence víka grilu
+ Povedený a funkční design
+ Snadné přenášení díky tepelné izolaci
+ Jednoduché používání

Grilujete rádi?

 

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů