basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Panasonic ES-ST25: Na holení se senzorem!

19. 3. 2014 - David Šantora - Produkty
Už jsme zde měli holicí strojky chladící podrážděnou kůži či aktivně aplikující holicí pěnu. Ale holicí strojek, který má senzor hustoty vousů pro co nejšetrnější holení, ještě ne. A přesně takový je Panasonic ES-ST25. Kromě senzoru přináší i další skvělou novinku.

Panasonic ES-ST25

Proč senzor?

Každá situace má dvě řešení. Buď se snažíte problémy obcházet a jejich dopad co nejvíce snižovat, nebo rovnou daný problém eliminujete. První řešení bývá jednodušší, druhé efektivnější.

U holicích strojků se díky jejich principu ocitá kůže pod tlakem čepelí, které při odstranění vousů v drtivé většině naruší i horní vrstvu kůže. Tím kůže přichází o ochranný film na svém povrchu a vzniká podráždění.

 

 

Senzor hustoty vousů!

Senzor hustoty vousůPanasonic ES-ST25 se nesnaží problém řešit, snaží se ho eliminovat v jeho podstatě. Strojek ES-ST25 totiž obsahuje speciální senzor, který neustále kontroluje hustotu vousů. V momentě kdy jsou vousy husté, strojek využívá svého maxima a lineární motor pracuje s 1300 kmity za minutu.

Pokud se hlavice dostane na místo, kde jsou vousy méně husté, výkon motoru se okamžitě sníží. Dochází tak k menšímu namáhání kůže v místě, kde je maximální výkon strojku zbytečný. Navíc tento systém dokáže zvýšit výdrž strojku na jedno nabití.

Průtoková hlavice

Průtoková hlaviceSamotná hlavice obsahuje tři na sobě nezávislé plovoucí hlavy: každá z nich se nezávisle přizpůsobuje tvaru obličeje.

Jako velice praktické se jeví otvory v spodní části hlavice. Jakmile strojek otočíte vzhůru nohama a pustíte do těchto otvorů proud vody, voda proteče celou hlavicí a dostane se ven přes planžety. Můžete tak celou hlavu propláchnout, aniž by se musela ze strojku vyjímat.

 

Bezdrátová ergonomie

Samotný holicí strojek ES-ST25 má ergonomický tvar s protiskluzovou úpravou. Umožňuje jak mokré holení, tak i holení na sucho. Baterie uvnitř strojku vydrží na jedno nabití, které trvá pouhou hodinu, celých 45 minut provozu. Nechybí ani výklopný zastřihovač pro konečnou úpravu vzhledu. Diody na těle strojku indikují stav baterie a včas upozorní na nutnost nabití.

Senzor hustoty vousů dynamicky mění pohyb a rychlost čepelí

Vybrané produkty

Panasonic ES-SL41

Panasonic SL41

Menší a levnější model ES-SL41 postrádá senzor hustoty vousů, tak i rychlé nabíjení. Samotná hlavice je ale stejná jako u vyššího modelu ES-ST25. Obsahuje tedy tři nezávislé plovoucí hlavy. Hlavice je též průtoková a čištění lze provádět proudem vody skrz celou holicí hlavu.

Nabíjení SL41 trvá osm hodin, doba provozu na jedno nabití se poté pohybuje na úrovni 20 minut. Přístroj je nicméně stále vodotěsný a též disponuje ergonomickým tvarem Pro-Curve, stejně jako vyšší model.

 

 

Panasonic ES-ST25V kostce

  • Senzor v holicí hlavici mění rychlost čepelí dle hustoty vousů
  • Průtoková hlavice velmi usnadňuje čištění
  • Plně nabitá baterie za pouhou jednu hodinu
  • Ergonomický tvar Pro-Curve
  • Tři na sobě nezávislé plovoucí hlavy

 

 

 

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů