Novinka od DJI. Mini 2 je technologiemi našlapaný dron pro začínající piloty

27. 11. 2020 - Produkty
Značka DJI, globální lídr trhu s drony, představila novinku DJI Mini 2. Jde o druhou generaci kvadrokoptéry, která vyniká novými vlastnostmi a výbavou, jako je 4K kamera, vyšší odolnost proti větru nebo vylepšený přenos signálu až na vzdálenost 10 km. To vše v kompaktním rozměru o velikosti mobilního telefonu a váze pouhých 249 gramů.

DJI mini 2

Evoluce ve všech směrech

Technické specifikace DJI Mini 2:
Dolet: až 10 km
Doba letu: až 31 minut
Vzletová výška: až 4 km
Rozlišení kamery: max 4K / 30 fps
Rozlišení fotografií: max 12 Mpx
Rozměry: 8,1 x 13,8 x 5,8 cm
Hmotnost: 249 g

Prioritou pří vývoji dronu DJI Mini 2 byla bezpečnost. Díky pokročilému systému snímání obrazu a integrované GPS se zvládne vrátit na místo startu – ať už při ztrátě signálu, nebo když palubní computer na základě povětrnostní situace vypočítá, že v baterii dochází energie a je čas na cestu zpět.

Oproti první generaci je „Dvojka“ lepší ve všech směrech. V komunikaci ovladače s letounem došlo ke změně bezdrátové technologie z Wi-Fi na OcuSync 2.0. To je standard vytvořený přímo pro drony a znamená stabilnější připojení, vyšší přenosové rychlosti pro video, ale také zdvojnásobení maximálního dosahu na až 10 kilometrů (nutno však připomenout, že zákon pilotovi nakazuje nepouštět dron z dohledu).

DJI mini 2

Rozměry dronu DJI Mini 2 jsou doslova kapesní.


Maximální délka letu DJI Mini 2 poskočila na skvělých 31 minut, rychlost ze 47 na 58 km/h, maximální letová výška na 4 km a odolnost proti větru z levelu 4 na level 5. Zcela novou dimenzi otevírá gimbalem stabilizovaná palubní kamera. Jedna věc je mezigenerační posun rozlišení videa z 2,7K na plnohodnotné 4K.

Vývojáři však zdůrazňují, že stejným způsobem se zlepšila i obrazová kvalita. Líbit se bude i nová schopnost DJI Mini 2 ukládat fotografie do formátu RAW, který umožní pokročilé úpravy.

Zrozen pro začátečníkyDJI mini 2

Skvělé jsou funkce, které zpřístupní létání dronem i naprostým začátečníkům. Obslužná mobilní aplikace DJI Fly obsahuje funkci Flight Tutorial, která vysvětlí úplné základy práce s dronem.

DJI Flight Simulator vás pro změnu naučí létat ve virtuálním prostředí. Výhody jsou jasné – havárie na displeji počítače nestojí ani korunu, přitom fyzika a reakce jsou zcela věrné, takže pak můžete s klidným svědomím přejít na skutečný dron.

Vyplatí se Combo verze?

Cena nového DJI Mini 2 začíná v základní verzi na 12 990 Kč. Verze Mini 2 Fly More Combo navíc nabízí užitečné příslušenství v podobě třech baterií, nabíjecího HUBu, plátěné brašny, držáku na vrtule a náhradních vrtulí a její cena je 16 990 Kč.

Dron DJI Mini 2 Combo v unboxing videu.
 

DJI mini 2

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů