×

Ekologická recyklace starého spotřebiče

Ekologická recyklace starého spotřebiče

NECHTE RECYKLACI NA NÁS

Nám v DATARTu není životní prostředí lhostejné, a proto spolupracujeme se společností ELEKTROWIN a. s., která provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Od svého vzniku vytvořila více než 14 000 míst zpětného odběru.

Společně s naším partnerem se staráme o to, abyste mohli v každé prodejně DATART v ČR bezplatně odevzdat malý elektrospotřebič k ekologické recyklaci. Ty velké rádi odvezeme sami.

RECYKLAČNÍ KOLOBĚH

  1. Elektrospotřebiče jsou dobrými pomocníky v každé domácnosti. Ale kam s těmi starými?
  2. Vysloužilé spotřebiče můžete ZDARMA odevzdat na naší prodejně nebo nechat odvézt naší dopravou.
  3. Staré spotřebiče se sváží k recyklaci, kde jsou nejprve odstraněny nebezpečné látky.
  4. Moderní stroje pak oddělí kovy, plasty a další materiály k dalšímu využití.
  5. Získané materiály se použijí k opětovné výrobě.
  6. Nové spotřebiče jsou opět připraveny pro vaši domácnost!
Recyklační koloběh
Jak na to

JAK NA TO?

Spotřebiče můžete osobně přinést do jakékoliv prodejny DATART. Podmínkou je, že musí být kompletní, nerozebrané a nesmí být výrazně znečištěné. V prodejně si produkt převezme náš personál a od té chvíle už je vše na nás a společnosti ELEKTROWIN. Odevzdání vysloužilých výrobků není podmmíněno nákupem nových.

K recyklaci můžete odevzdat třeba malé kuchyňské spotřebiče, vysavače, fény, mobilní telefony, počítače, rádia, reproduktory ale i sporáky, ledničky, myčky, trouby nebo pračky.

CO KDYŽ NEMÁM DATART POBLÍŽ?

Do nejbližší prodejny daleko a vy byste rádi recyklovali? ELEKTROWIN spolupracuje s více než 1 500 sběrnými dvory. Tam můžete spotřebič dovézt stejně jako do našich prodejen. Ale jsou i jiné možnosti, jak odevzdat vysloužilé elektrozařízení. Více zjistíte na www.elektrowin.cz.

CO KDYŽ SE NECHCI SE SPOTŘEBIČEM TAHAT?

O odvoz vysloužilého elektra se rádi postaráme! Stačí tento požadavek zvolit při volbě dopravy nového spotřebiče. Nezáleží na tom, jaký spotřebič jste si objednali, odvezeme vám jakýkoliv – myčku, pračku, ledničku...

Za každý dopravený nový spotřebič odvezeme jeden použitý.

DOPRAVART

VYUŽIJTE DOPRAVART

Zvolte odvoz starého výrobku při objednání nového spotřebiče a zbytek nechte na nás. Více o službě DOPRAVART zde.

Screen
šipka

Jak je to s bateriemi, akumulátory a žárovkami?

Veškeré použité baterie (tužkové, knoflíkové, monočlánky i akumulátory) a žárovky můžete kdykoliv odevzdat v jedné z našich prodejen, kde si je od vás ochotně převezmou naši prodejci.
Přispějete tak k ochraně životního prostředí, protože výrobky předáme k recyklaci a poté budou využity pro opětovnou výrobu.

Odpad

Jak poznám, co recyklovat?

Znáte symbol přeškrtnuté popelnice? Podívejte se pořádně na obal, do záručního listu nebo návodu u nově pořízených elektrospotřebičů. Symbol upozorňuje na fakt, že se po skončení životnosti spotřebič nesmí vyhazovat do běžné popelnice na směsný odpad. Takto označený výrobek je třeba odevzdat do místa určeného ke zpětnému odběru, aby byla zajištěna ekologická recyklace. Nebuďte lhostejní k životnímu prostředí a pomozte nám ho vyčistit!

Prodejna

Zajímá vás ještě něco?

Pokud máte další dotazy, navštivte kteroukoli naši prodejnu. Naši elektrospecialisté vám vše rádi vysvětlí a pomohou třeba se sjednáním dopravy.

Kde nás najdete?
Elektrowin